*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Tuesday, December 18, 2018
تربیت اسلامی (۲۷)؛
نظر اسلام درباره اشتغال بانوان چیست؟
حوزه/ در دنياي اسلام ما براي برخي از خدمات نياز به کار زنان داريم مثلا براي تربيت دختران نياز به معلم زن است، براي درمان زنان و بانوان نياز به پزشک زن است، حتي براي کارهاي پرستاري و زخم بندي و مداواها نياز به خدمت زنان مي باشد.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۲۳:۵۰
تربیت اسلامی (۲۶)؛
هرآنچه درباره دوران عقد و نامزدی باید بدانیم
حوزه/ نمي توان فاصله زماني معيني را براي مدت نامزدي مشخص کرده، بلکه اين مدت بستگي به شرايط و موقعيت دختر و پسر و شرايط خانوادگي و اجتماعي آنها دارد. در اين دوران دختر و پسر بايد ...
۱۳۹۷/۴/۵ - ۰۱:۰۰
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد:
تبلور ظهور در ولایت است/ بانوان فرزندان را علی اکبر گونه تربیت کنند
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر گفت: مسأله ولایت مسأله مهمی است و تبلور ظهور در ولایت است و یکی از پنج رکن اسلام به شمار می رود.
۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۰۷
تربیت اسلامی (۲۵)؛
سه صفتی که برای مردان، ناپسند؛ اما برای بانوان، پسندیده است
حوزه/ زنان بايد تا جايي كه ممكن است با نامحرم برخورد نكنند؛ امّا اگر لازم شد كه با نامحرم روبرو شوند و سخن بگويند، با تكبّر باشند و هرگز به نرمي سخن نگويند تا مردان شهوت ‌ران به طمع نيفتند.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۱:۱۰
در مدرسه نرجس خاتون(س) دولت آباد بررسی شد؛
«تربیت کودک»؛ بایدها و نبایدها
حوزه/ کودک تا زیر ۷ سال قدرت تعقل ندارد، پس انتظار نداشته باشید که متوجه اشتباه خود شود و دیگر آن را انجام ندهد، بلکه در مقابل کار اشتباه کودک از او توضیح بخواهید و بعد به او بگویید که فلان کار تو اشتباه بود، نه اینکه تو بچه بدی هستی.
۱۳۹۷/۴/۲ - ۱۵:۲۱
تربیت اسلامی (۲۴)؛
چگونه فرزند پروری صحیح داشته باشیم؟
حوزه/ کودکاني که دورة کودکستان و آمادگي را نديده اند و به عبارت ديگر از خانه و خانواده و آغوش مادر جدا نشده اند، نمي توانند رفتن به مدرسه و ساعت ها دوري از محيط خانواده را به خوبي تحمل کنند؛ لذا والدين اين قبيل کودکان بايد قبل از ورود به مدرسه بچه ها را با محيط مدرسه و مقررات آن آشنا کنند.
۱۳۹۷/۴/۲ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۲۳)؛
هر آنچه درباره بلوغ دختران و پسران باید بدانیم
حوزه/ بلوغ مرحله اي از رشد انسان است که در اثر بيداري غدد غريزي و فعال شدن آن دگرگوني هاي ويژه اي در شخص پديد مي آيد که با يک سري علائم و تظاهرات جسماني و رواني توأم است.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۷:۰۰
تربیت اسلامی (۲۲)؛
چگونه با دیگران زیبا سخن بگوییم؟
حوزه/ آهنگ صدا و لحن کلام نيز در دلنشين شدن سخن و تأثير آن در شنونده نقش بسزايي دارد، آهنگ صدا هر چه ملايم تر باشد سخن دلربا خواهد بود.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۲۱)؛
با رسوم غلط در ازدواج چه کنیم؟
حوزه/ امروز موجي از آداب و رسوم غلط و ناشايست به راه افتاده که مشکلات را پيچيده کرده و مانع از ازدواج جوانان مي شود و در نتيجه سن ازدواج نيز روز به روز بالا مي رود.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۲۰)؛
ازدواج موقت؛ آری یا خیر؟
حوزه/ ازدواج موقت هر چند در زمان بحراني فشار شديد غريزة جنسي و ترس از آلوده شدن به گناه توصيه مي شود تا در اثر آن دچار گناه و منكرات و يا بيماري هاي رواني همچون اضطراب، بي ثباتي روحي و رواني نشود، اما آن به هيچ وجه فايده هاي روحي و رواني و مستمر ازدواج دائم را ندارد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۰۶:۰۰