*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۷ رجب ۱۴۴۰ \ Sunday, March 24, 2019
تربیت اسلامی (۴۳)؛
راهکاری برای ترفيع درجات و محو سيئات
حوزه/ يتيم نوازي در صورتي مفيد فايده است كه برخورد با آنها توأم با رعايت جميع جهات مادّي و معنوي و عاطفي بوده باشد و در غير اين صورت ممكن است نتايج ناگواري به بار آورد و آنها را دچار عقده و كينه سازد.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۴۲)؛
نکاتی زیبا و شنیدنی درباره یک اصل مهم اسلامی
حوزه/ كسي كه يكي از خواسته هاي برادر ديني خود را برآورد خداوند عالم در روز قيامت صد هزار خواسته او را بر مي‎آورد كه نخستين آنها بهشت است.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۰:۲۰
تربیت اسلامی (۴۱)؛
نگاهی بر آثار التزام و استمرار بر نوافل و مستحبات
حوزه/ ابوحمزه ثمالي مي گويد كه امام ـ عليه السّلام ـ فرمود: هيچ نمازي بدون حضور قلب قبول نيست. من عرض كردم: فدايت شوم، همه ما هلاك شديم؟ فرمود: نه، زيرا خداوند متعال اين گونه عبادات را به وسيله نافله ها كامل مي‎گرداند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۰۴:۱۵
تربیت اسلامی (۴۰)؛
از انواع امانت تا اقسام خیانت
حوزه/ در اسلام به همان اندازه كه امانتداري، شريف و ارجمند است، خيانت در امانت، نكوهيده و زشت است و در رديف گناهان كبيره جا گرفته است.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۳۹)؛
چگونه در زندگی خود اعتدال و میانه روی داشته باشیم
حوزه/ زبان يكي از فعّال‌ترين اعضاي بدن آدمي است و به نمايندگي از همه اعضا با ديگران ارتباط برقرار مي كند، پيمان مي بندد، خريد و فروش مي كند، مي بخشد، جنگ و صلح راه مي اندازد. ايمان و كفر او را برملا مي سازد و ...
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۶:۳۰
تربیت اسلامی (۳۸)؛
ادب چیست و از که آموزیم؟
حوزه/ امام صادق (عليه السلام) فرمود: پدرم مرا به سه نكته ادب كرد... فرمود: هر كس با رفيق بد همنشيني كند، سالم نمي ماند و هر كس كه مراقب و مقيد به گفتارش نباشد پشيمان مي گردد و هر كس به جاهاي بد، رفت و آمد كند، متهم مي شود.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۰۶:۱۵
تربیت اسلامی (۳۷)؛
راه ‎هاي كسب فضائل اخلاقي با استفاده از آيات قرآن
حوزه/ اكتساب صفات پسنديده اخلاقي و منزه كردن قلب از رذائل اخلاقي از مهم‌ترين مباحث قرآني و از يك نظر مهم‌ترين هدف بعثت انبياي الهي را تشكيل مي‌دهد، زيرا بدون اخلاق نه دين براي مردم مفهومي دارد و نه دنياي آن‌ها سامان مي ‌يابد.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۲۳:۳۵
تربیت اسلامی (۳۶)؛
هر آنچه درباره خمس باید بدانیم
حوزه/ امام صادق ـ عليه السلام ـ مي فرمايد: براستي خداوندي كه خدائي جز او نيست چون زكات را براي ما حرام كرده خمس را براي ما قرار داده است پس زكات را بر ما حرام كرده و خمس را براي ما (دادن خمس بما) واجب كرده است و كرامت براي ما حلال است».
۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۰۷:۲۰
تربیت اسلامی (۳۵)؛
از اولین قدم انحراف تا سزای چشم ناپاک
حوزه/ جواني از انصار، در مدينه با زني برخورد كرد. در آن زمان، مقنعه زن ها تا پشت گوششان را مي پوشاند (گوشها، گردن و صورت حجاب نداشت) جوان به آن زن خيره شد و چشم از او بر نداشت تا ...
۱۳۹۷/۵/۷ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۳۳)؛
روایاتی زیبا و خواندنی از معصومین(ع) درباره حقوق زن و شوهر
حوزه/ پيامبر اکرم - صلي الله عليه و آله - فرمود: نشستن مرد پيش زن و فرزندنش، نزد خداوند محبوب تر است از اعتکاف در اين مسجد من.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۹:۲۰