*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۲ صفر ۱۴۴۰ \ Sunday, October 21, 2018
تربیت اسلامی (۹)؛
چگونه "بدبینی" و "منفی نگری" را درمان کنیم؟
حوزه/ بايد به خود تلقين کنيم که نه تنها ديگران بد نيستند، بلکه شايد روحيات عالي تر و برتر از ما نيز داشته باشند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۸)؛
چگونه با نسل جوان برخورد کنیم؟
حوزه/ جوانان نيازهاي خاصّي دارند و اگر به آنها توجه نشود باعث انحراف و دل‌زدگي آنان مي‌ گردد؛ به عنوان مثال جوان نيازمند محبّت و احترام است، جوان نيازمند همسر مي ‌باشد، جوان نيازمند ...
۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۶:۰۰
معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌ حوزه‌ و آموزش پرورش:
آشنایی دانش آموزان با قرآن و عترت نتیجه همکاری حوزه و آموزش و پرورش است
حوزه/ معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش پرورش ابراز کرد: همکاری‌های این دو نهاد، موجب آشنایی بیشتر دانش آموزان با قرآن و عترت و نمود رفتارشان در جامعه است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۳۰
تربیت اسلامی (۷)؛
با روحیات و توقعات بانوان بیشتر آشنا شویم
حوزه/ زيبا بودن از علائق طبيعي خانم هاست. خانم ها مايلند به آن ها گفته شود که زيبا هستند. تنها گفتن آن که از زيبايي بهره مند هستند برايشان کافي نيست. بلکه بايد با دقت و توجه زياد اين مسئله را به آن ها گوشزد کرد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۶)؛
ویژگی های همسر خوب
حوزه/ امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايند: «هرگاه كسي از شما قصد ازدواج كرد، سزاوار است دو ركعت نماز بخواند و خدا را بخواند كه همسري عفيف و امين، با ديانت و متواضع و حافظ ناموس و اسرار ... نصيب وي بنمايد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۰۶:۱۵
تربیت اسلامی(۵)؛
چگونه با نگرانی ها مقابله کنیم
حوزه/ دو چيز است که نگراني درباره آن ها بي مورد است: يکي حوادثي که براي برخورد با آن ها کاري از شما ساخته نيست و ديگري حوادثي که مي توانيد براي جلوگيري از آن ها کاري صورت دهيد. اين روشي مناسب براي ..
۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی(۴)؛
نکات اساسی در تربیت دینی
حوزه/ ايجاد زمينه در فرزندان براي طرح سؤال و کنکاش در مسائل ديني و ارائه پاسخ هاي سنجيده از سوي والدين و مربيان از نکات اساسی در تربیت دینی است.
۱۳۹۷/۳/۴ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۲)؛
چگونه عزت نفس کودک خود را بالا ببریم؟
حوزه/ زماني که يک کودک تلاش مي کند، شکست مي خورد، دوباره تلاش مي کند، دوباره شکست مي خورد و نهايتا بالاخره پيروز مي شود، او در اين هنگام عقيده اش در مورد قابليت هاي خود پيشرفت مي کند و رشد مي يابد. در همين زمان او يک خود پنداشت بر مبناي تقابل هايش با ديگران شکل مي دهد.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۱)؛
چرا از زندگی خسته می شویم؟/ راه های درمان
حوزه/ اگر جوان فرصتي پيدا کند و حاضر شود با خود بنشيند و کلاه خود را قاضي کند، به تفکر درباره امور و تدبر در آن بپردازد بسياري از حقايق براي او آشکار خواهد شد. در سايه آن، خواهد توانست به تلقين خويش بپردازد و روحيه خود را بسازد و تقويت کند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۰۶:۰۵
جدول زمان بندی مطالب حوزه نیوز در ماه رمضان
حوزه/ رسانه رسمی حوزه های علمیه به منظور ارائه بهتر، دقیق تر و دسترسی آسان تر مخاطبان وزین این خبرگزاری به مطالب مفید و مورد نیاز مطالب خاص خود را در ماه مبارک رمضان در زمان های تعیین شده ارائه می نماید.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۵:۵۳