*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۶ رجب ۱۴۴۰ \ Saturday, March 23, 2019
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث:
حدیث سی‌ و پنجم: «قانون عدل و انصاف»
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری گفتند: در صورت توجه و عمل به قانون عدل و انصاف، بسیاری از مشکلات و معضلات فردی و اجتماعی حل خواهد شد. این قانون، از یک سو مسلمان‌ها را در کمک و خیرخواهی به یکدیگر ترغیب و تشویق می‌نماید
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۳
تصاویر/ جلسه درس اخلاق در مدرسه علمیه صدوقی فاز ۵
عکس: عباس فرامرزی
۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۱:۰۳
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و چهارم:
عواقب ترجیح تمایلات نفسانی بر دستورات الهی
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: کسی که اهل هوا و هوس است، دنیای او پر از گرۀ کور می‌شود و هر گره‌ای که باز می‌شود، گرۀ دیگری در زندگی‌اش بسته خواهد شد و به‌طور کلي زندگي او روي برکت و گشايش را نخواهيد ديد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۵
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
راه های رسیدن به مقام تسلیم و رضا
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر انسان به مقدّرات الهي، راضي باشد، به مقام‌هاي والايي در دنيا و آخرت دست مي‌يابد و پاداش فراواني خواهد برد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۸
تصاویر/ درس اخلاق آیت الله ممدوحی در مدرسه علمیه صدوقی
عکس: عارف عبداله زاده
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۶:۲۳
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
دو عامل پرواز مستقيم به بهشت
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: آشکار و نهان انسان باید از نظر اجتناب از گناه، یکسان باشد. یکی از علمای اخلاق می‌فرماید: انسان متّقی، آن است که بتواند اعمال خویش را روی طبقی بر سر بگذارد و در بین مردم بگرداند. همه باید مراقب باشند که اعمال آنها در خلوت و جلوت متفاوت نباشد، یعنی منافق نباشند.
۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۳:۳۱
آیت الله العظمی مظاهری:
کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام مصداق کم‌فروشي است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند:كم‏ فروشى‏، فقط هنگام فروش جنس محقّق نمي‌شود؛ بلکه کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام نيز مصداق کم‌فروشي است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۷
استاد حوزه علمیه آذربایجان‌غربی:
انس با دعا از لوازم طلبگی است
حوزه / حجت الاسلام محمدرضا عبدی گفت: برای رسیدن به مقصد طلبگی باید به سلاح اشک‌ چشم، دعا و نماز شب مسلح بود و با دعا انس گرفت.
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۷