*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ \ الأربعاء ٤ رجب ١٤٣٩ \ Wednesday, March 21, 2018
آیت الله العظمی جوادی آملی:
ویژگی های عاطفی و گرایش معنوی در زنان یک سرمایه است
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند:خصوصیت و ویژگی های عاطفی و گرایش معنوی در زنان یک سرمایه است، و به زنان کمک می کند که پیمودن مسیر معنویت برای آنها آسانتر باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۲۰:۱۷
دیدار مدیر حوزه خواهران با حضرات آیات جوادی آملی و علوی گرگانی+تصاویر
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه خواهران با آیت الله العظمی جوادی آملی و حضرت آیت الله علوی گرگانی دیدار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۲۲:۱۷
انتشار جلد چهل و پنجم تفسیر تسنیم
حوزه/ جلد چهل و پنجم از تفسیر تسنیم، تألیف آیت الله العظمی جوادی آملی به همت پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین المللی نشر اسراء، منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۶
آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار مدیران، اساتید و طلاب جامعه الزهرا(س):
مادرشدن و فرزند آوری، تربیت درست فرزندان و همسرداری از مهمترین وظایف زنان است /جامعه امروز ما بسیار نیازمند عفاف و حجاب است
حوزه/ جامعه امروز ما بسیار نیازمند عفاف و حجاب است. قرآن می فرماید زن خوب می تواند الگو و نمونه برای جامعه خوب باشد، در اینجا دیگر صحبت از زن و مرد نیست، می فرماید مریم(س) الگوی همه افراد خوب جامعه است، در نتیجه یک زن می تواند به این مقام برسد که برای همه افراد خوب جامعه الگو باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۵
پیام تسلیت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی ارتحال آیت الله شاه آبادی
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در پیامی، ارتحال آیت الله شاه آبادی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۱
آیت الله العظمی جوادی آملی:
روسری بر سر چوب کردن مقابله با قرآن است/ حوزه های علمیه دچار تعطیلات بیش از اندازه نشوند
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی گفتند: آنکه روسری خود را بر سر چوب کرده است نمی داند دارد با آیه « وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ» مقابله می کند، اگر ما امر به معروف و نهی از منکر کنیم قطعا بی حجابی از بین خواهد رفت.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۹:۴۳
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق:
باید به ملت هایی که در برابر ظلم استکبار و صهیونیسم ایستاده اند درود فرستاد
حوزه/حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به سخن حضرت علی(ع) در نهج البلاغه گفتند: پست ترین مردم کسانی هستند که در مقابل ظلم سکوت کنند و ظلم را بپذیرند. لذا باید به ملت هایی مانند ملت ما و فلسطین و یمن که در برابر ظلم استکبار و صهیونیسم ایستاده اند درود فرستاد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۸:۵۱
آیت الله العظمی جوادی آملی تبیین کردند :
اهمیت حفظ محیط زیست و ترویج درختکاری در اسلام
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در سخنانی در روز درختکاری اظهار داشتند: اسلام اهمیت فراوانی به فضا و محیط زندگی، و مساله آب و هوا، مبذول داشته و اینها را نعمت الهی و حق مسلم جامعه معرفی و تلقی کرده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۰
آیت الله العظمی جوادی آملی:
تنها مرجع نهايی و اصلی روايات متعارض، قرآن است
حوزه/ قرآن و عترت عِدل هم هستند، حوزه‌هاي علميه با روايات زيادي مأنوس است رواياتي كه معارض دارند، تنها مرجع نهايي و اصيل و اصلي اين روايات متعارض، قرآن است. ائمه فرمودند وظيفه شما اين است كه آنچه از ما رسيده است را بر قرآن عرضه كنيد پس علم حوزه اول به آنها وابسته است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۸
آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی به همايش الگوي بازار اسلامي:
حيثيت يک ملّت در سايه کرامت‌هاي آنهاست / توليد و اشتغال با ربا ممکن نيست و جنگ با خداست
حوزه/ طرزي بايد جامعه را با اقتصاد اداره کرد که هر کسي در کنار سفره خودش بنشيند، نه اينکه براي ديگري کار کند و مزد بگيرد. حيثيت يک ملّت در سايه کرامت‌هاي آنهاست.
۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۸