*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ \ ۶ رمضان ۱۴۳۹ \ Tuesday, May 22, 2018
آیت الله العظمی جوادی آملی:
«تخلف» و «اختلاف» مردم را از دین جدا می کند
حوزه/ اگر مردم با رهبر نباشند رهبر ولو علی بن ابی طالب(ع) باشد شکست قطعی است، لذا باید با هوشیاری از این دو غده بدخیم «تخلف» و «اختلاف» خود را دور نگه داریم.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۲۰:۰۸
آیت الله العظمی جوادی آملی:
بر فعالان قرآنی حوزه واجب است در مقابل هجمه به قرآن بایستند
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در جمع مفسران حوزه بیان کردند: امروز بر شما واجب عینی است که در مقابل هجمه های دشمنان به قرآن و دین بایستید.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۲۳:۱۹
آیت الله العظمی جوادی آملی در نگاه مدیر حوزه های علمیه
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی خود یکی از نماد های نظریه عقلانیت وحیانی هستند و واکاوی سیره علمی و روحی و معرفتی ایشان می تواند چراغی فراروی حوزه و دانشگاه برای پیمودن این مسیر عقلانیت وحیانی باشد.
۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۱:۵۰
آیت الله العظمی جوادی آملی:
جریان عقلانیت وحیانی ریشه در تفکر اسلامی دارد
حوزه/ اگر کسی عاقلانه وارد جهان بینی شد، اولین خدمت را به خود کرده است و موحد شده، آنگاه تمام علوم زیر مجموعه فلسفه را وحیانی می داند، چرا که از این منظر تمام ذرات عالم فعل خداست، همانطور که قرآن کریم قول خداست.
۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۸:۲۴
آیت الله العظمی جوادی آملی تبیین کردند:
مساله عقل وحيانی و ابعاد مختلف آن/ وحي صراط است و عقل سراج
حوزه/ حضرت آيت الله جوادی آملی در پیامی به کنگره توسعه و تعالی علوم بر پايه عقلانيت وحيانی گفتند: آنچه که به نام عقل وحياني نامگذاري مي‌شود اين است که اين عقل در اثر استدلالا‌هاي عقلي بر اساس قانون علّيت يا قانون‌هاي ظهور و مصدر ظهور، صدور و مصدر صدور به هر وسيله که باشد، ادراک مي‌کند، چيزي که هستي او عين ذات او نيست، نيازمند به آفريدگار است.
۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۵:۰۲
آیت‌الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق:
آمر به معروف در مقام «ولی» امر به معروف می کند
حوزه/ امر به معروف غیر از موعظه، ارشاد، تعلیم و پند است، این موارد باب خود را دارند اما امر به معروف آنجایی است که شخص بدون هیچ عذری، عالماً و عامداً در حال انجام گناه است، به چنین شخصی می توان فرمان داد که از انجام کارش دست بردارد.
۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۱۶:۱۱
دردیدار پرفسور مولر با آیت الله العظمی جوادی آملی مطرح شد:
آنچه در غرب مطرح است بخشی از فلسفه است نه خود فلسفه/برای جامعه ایران اسلامی هر فکر علمی محترم است
حوزه/ پرفسور مولر از دانشگاه مونستر آلمان در دیدار با حضرت آیت الله جوادی آملی سوالاتی در خصوص علت شهرت و مقبولیت برخی از فلاسفه غرب مانند کانت در میان اندیشمندان اسلامی، تحولات فلسفه اسلامی بعد از ملاصدرا و دیدگاه متفکران اسلامی در خصوص مفهوم همه خدایی، مطرح نمود که معظم له به این سوالات پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۹:۳۳
آیت الله العظمی جوادی آملی:
كَرَم اهل بیت علیهم السلام نامحدود است/ هیچ بهانه ای برای اصلاح نشدن نداریم
حوزه/ ما هیچ بهانه‌ای برای اصلاح نشدن نداریم؛ ما در هر شرایطی باشیم این خاندان ما را می‌پذیرند و هر چه بخواهیم به ما می‌دهند، كَرَم اهل بیت علیهم السلام نامحدود است و ماه‌ شعبان هم ماهِ خواستن است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳:۴۰
آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار رئیس مجلس:
مسئولین کشور از اختلاف پرهیز کنند / ربا و بانکداری ربوی باعث آبروبری است
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که ربا و بانکداری ربوی باعث آبروبری است گفتند:اگر سهل انگاری در بخش های مدیریتی و اقتصادی کشور صورت بگیرد آسیب دیدن دین مردم قطعی است!.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۷:۵۷
جایگاه حقیقی انسان مؤمن از منظر امام موسی کاظم (ع)
حوزه/ وجود مبارك امام هفتم(ع)، مقام مؤمن را خیلی بالا می‌داند. بالا بودن مقام مؤمن تنها به این نیست كه در آخرت درجات او زیاد است بلكه بالا بودن مقام مؤمن این است كه او نزدیك انبیا و ائمه(علیهم السلام) بسیاری از فضایل و معارف و علوم را می‌تواند یاد بگیرد، عمل كند و منتشر نماید.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۰۹:۱۴