*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ \ السبت ٠ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, October 21, 2017
آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی:
دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای ابدی انسان باشد/ طرز تفکر و رفتار امثال ترامپ ریشه ای در دیانت ندارد
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه دانشگاه وقتی اسلامی می شود که دانش اسلامی باشد بیان داشتند: حرف اول دانشگاه را دانش می زند، اگر دانش توحیدی باشد و انسان بفهمد که موجودی ابدی است دانشگاه اسلامی می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۵:۳۵
آیت الله العظمی جوادی آملی:
جایگاه حکمت و فلسفه در حوزه تقویت شود/ اخلاق، عقل عملی است
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی، در پیامی به اولین اجلاس مدیران مجمع عالی حکمت اسلامی با اشاره به اینکه حکمت، فلسفه و کلام سلسله ای از مباحث به منزله فریضه است، تصریح کردند: مسئله جواهر و اعراض، خلأ، مکان و... گرچه مورد نیاز است، اما فریضه نیست.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۰:۴۶
مشهد میزبان اعضای شورای علمی مجمع عالی حکمت اسلامی
حوزه/نخستین اجلاس مدیران و اعضای شورای علمی مجمع عالی حکمت اسلامی در شهر مشهد مقدس برگزار می شود.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۰۸:۲۷
آیت الله العظمی مظاهری:
اندیشه های حضرت آیت الله جوادی آملی نشأت گرفته از قرآن است / عقلانیت مدرن بشر را دچار چالش‌های جدّی ساخته است
حوزه/ حضرت آیت ‌الله جوادی آملی حقّاً از افتخارات بزرگ امروز در جهان اسلام هستند و بی‌تردید، توجّه و تمرکز بر افکار و آراء و ابتکارات علمی و اندیشه‌ای ایشان تکیه‌گاهی مطمئن و سازنده و پشتوانه‌ای ثمربخش و سودمند خواهد بود.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۳:۵۴
هفدهم محرم؛ سالروز نزول عذاب الهی بر سپاه ابرهه؛
وعده دائمی خداوند بر حفظ کعبه است / کعبه خانه آزاد و محور آزادی است
حوزه/الآن هم اگر سراسر دنيا جمع بشوند بخواهند ـ معاذ الله ـ كعبه را از بين ببرند، همان جريان أبرهه تكرار مي‌شود. بدون هيچ ترديد يا قوي‌تر از آن.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۴:۲۶
آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار اعضای فصلنامه «اخلاق وحیانی»:
وای به روزی که جنگ جهانی و بین‌المللی شود/حوزه باید بداند اخلاق از رسائل و مکاسب قوی‌تر و غنی‌تر است
حوزه/ وای به روزی که جنگ جهانی و بین‌المللی بشود؛ وهم و خیال از یک سو با عقل نظر درگیر هستند، شهوت و غضب از سوی دیگر با عقل عمل درگیر هستند...
۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۴:۴۲
با حضور صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی؛
نشست «عقلانیت وحیانی و علوم انسانی» در اصفهان برگزار می شود
حوزه/ دومین پیش نشست کنگره بین المللی «توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با تکیه بر اندیشه های علامه جوادی آملی» با عنوان «عقلانیت وحیانی و علوم انسانی»، در اصفهان برگزار می شود.
۱۳۹۶/۷/۱۳ - ۱۱:۲۸
آيت الله العظمي جوادي آملي در سخنراني شب تاسوعا:
پرهیز از جهلِ علمی،اجتناب از تقلید و عوام‌فریبی از وظایف اصلی عاشورائیان است/ روضه‌خوانی و مداحی هانباید بی ‌پشتوانه علمی باشد
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی بیان داشتند: پیام سالار شهیدان دو چیز است: یكی تحقیق علمی و دیگری تحقّق عملی؛ جامعه‌ای می‌تواند حسینی باشد كه در معارف دین محقّق باشد نه مقلّد و در مسائل عملی، متحقّق باشد نه عقب‌افتاده.
۱۳۹۶/۷/۸ - ۰۹:۵۰
آیت الله العظمی جوادی آملی:
شعاع پیام نهضت حسینی همهٴ افراد بشریت را در بر می گیرد
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه نهضت سید الشّهدا (علیه السلام) یقینا دارای پیام است و چون حسین بن علی (علیه السلام)، انسان كامل و خلیفهٴ خدا در زمین است، پس منطقهٴ نفوذ پیام او نیز محدود نیست، بلكه تا آن جا كه شعاع انسانیت هست، پیام حسینی نیز هست؛ خواه در پهنهٴ زمین، خواه در گسترهٴ زمان.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۲:۰۳