*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ \ ۸ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Monday, August 20, 2018
با سخنرانی آیت الله العظمی مظاهری؛
مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود
حوزه/ افتتاحیه رسمی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اصفهان، فردا دوشنبه ۲۲ مردادماه برگزار می شود.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲:۳۳
شرح چهل حدیث،( حدیث هفدهم)؛
ایمنی از عذاب با پناه بردن به حصن حصین خداوند
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: قلعۀ محکم خداوند متعال، «لااله‌الاالله» است و هر که در این قلعه وارد شود، از عذاب خدا ایمن است، حتی از بلاهای دنیوی و بلاهای اخروی، مصون خواهد شد. همچنین شیطان نمی‌تواند کاربرد روی او داشته باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۱۶:۰۱
شرح چهل حدیث،( ادامه حدیث سیزدهم)؛
اقسام و مراتب اخلاص
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: خلوص، اکسیری است که به هرچه بخورد، پَر کاه هم باشد یک دنیا ارزش پیدا می‌کند؛ و به هرچه نخورد، حتی اگر یک دنیا ارزش ظاهری داشته باشد، چنان بی‌ارزش می‌شود که از خاک هم کم‌بهاتر خواهد شد.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۴:۵۱
شرح چهل حدیث، حدیث سیزدهم؛
فوران چشمه‌های حکمت از قلب انسان، در پرتو رعایت اخلاص
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: اگر اعمال انسان رنگ خدا را، حتی به ‌صورت ضعیف داشته باشد، به همان اندازه نورانی خواهد شد و به هر اندازه که رنگ خدا در اعمال بیشتر شود، نورانیّت و فضیلت آن اعمال افزون‌تر می‌گردد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۴:۴۴
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
آثار سوء نگاه های شهوت آمیز/ عاقبت خانم های بدحجاب و بی حجاب
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت:قرآن علاوه بر اینکه از نگاه‌های شهوت‌آمیز را نهی می‌کند، علتش را هم می‌آورد، نگاه‌های شهوت‌آمیز است که منجر به فساد اخلاقی می‌شود، در روایات هم داریم که نگاه‌های شهوت‌آمیز در همین دنیا موجب ضعف چشم و در روز قیامت موجب کوری می‌شود.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۳:۱۶
شرح چهل حدیث، حدیث دوازدهم؛
چهار عامل اکمال ایمان
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: همه باید آنچه برای خود می‌خواهند برای دیگران هم بخواهند و هرچه برای خود نمی‌خواهند و نمی‌پسندند، برای دیگران نیز نخواهند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۴:۳۴
آیت الله العظمی مظاهری:
پیروی از عترت لازمه عمل به قرآن است
حوزه/ ارتباط انسان با همتای قرآن نیز از سطوح معرفت و محبّت قلبی به آن بزرگواران آغاز می‌شود و سپس در سطوح مودّت و ابراز محبّت، ادامه و استمرار می‌یابد و آنگاه به سطوح متابعت از آنان و مشابهت رفتاری با سیرۀ آنان، ارتقاء پیدا می‌کند؛ و اینجا نقطۀ عطف تلاقیِ «عمل به قرآن کریم» و «پیروی از عترت طاهره» است.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۸
آیت الله العظمی مظاهری:
هرکس نتواند با قرآن مانوس شود قفل بدبختی بر دلش زده شده است
حوزه/ رئیس حوزه علمیه اصفهان با توصیه به اینکه همه باید به هر اندازه که ممکن باشد قرآن بخوانند و در آن تدبر کنند، تصریح کردند: هرکه نتواند با قرآن مانوس شود، قفل بدبختی بر دلش زده شده است و رستگار نخواهد شد.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۵:۵۰
آیت الله العظمی مظاهری در جمع مبلغین :
عنوانی که خداوند به روحانیت داده «انبیای تبلیغی» است/ ثواب تبلیغ دین از شهادت و جهاد بالاتر است
حوزه/ رئیس حوزه علمیه اصفهان گفتند: مبلغین قدر خود را بدانند و از فرصت تبلیغ دین استفاده کنند، متاسفانه تجمل گرایی ها، تبعیض ها و مادیات موجب شده است که لذت معنوی طلبگی درک نشود و این بالاترین خسارت برای یک طلبه و روحانیت است.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۴:۲۵
آیت الله العظمی مظاهری :
عملی که ثواب حج و عمره مقبول را دارد
حوزه/ کارمند اداره باید بلکه گره را فوراً باز کند، به افراد معمولی و اشخاص مستضعف که به او مراجعه می‌کنند، رسیدگی کند و با احترام خاصّی ارباب رجوع را به خانه بفرستد. مسلمان واقعی چنین است و کسی که به این صورت گره‌گشایی از مردم نمی‌کند باید بداند که مسلمان واقعی نیست.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۵:۱۰