*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ \ ۶ رمضان ۱۴۳۹ \ Tuesday, May 22, 2018
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
حکمای شیعه نقشی بی بدیل در بنیانگذاری و توسعه فلسفه اسلامی داشتند
حوزه/ استاد حکمت اسلامی گفت: حکمای شیعه در تحول فلسفه در عرصه هستی شناسی و معرفت شناسی و خداشناسی نقش مهمی داشتند و مکاتب بسیاری به جز مکاتب مذکور از جمله اصفهان شیراز و تهران و قم و تبریز و نجف را شکل دهند.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۰:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
نگذاریم صوفیه اهل سنت گرفتار سلفیه شوند
حوزه/از قرن ۱۲ پیوند تصوف گرایی با سلفی گری در تصوف اهل سنت ایجاد شده؛ این تهدید خطرناکی است که حتی در مالکی ها این تاثیرات سلفی ها را می بینیم و باید تلاش کنیم تا صوفیه اهل سنت گرفتار سلفیه نشوند.
۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۱۶:۲۲
رئیس کمیته علوم عقلی کنگره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی:
کنگره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی نگاه سلبی به دیگر مذاهب ندارد/مقالات به زبان های دیگر ترجمه شود
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه بیان کرد:کنگره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، نگاه سلبی به دیگر مذاهب ندارد.
۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۲:۵۴
در نشست علمی فلسفه و علوم اسلامی مطرح شد:
بعد ازجنگ جهانی دوم، پراگماتیسم در آمریکا اندیشمندان را به نگاه غیر بنیادی سوق داد
حوزه/ شش اصل فلسفی حاکم بر علوم انسانی غرب؛ ماتریالیسم و دئیسم_اومانیسم و اصالت انسان_سوبژکتیویسم واصالت فاعل شناسای انسانی_ ایدئالیسم مخصوصا نوع آلمانی آن به معنی اصالت ذهنیت انسان_سکولاریسم به معنی اصالت این دنیا و جدائی دین از آن و اصل پراگماتیسم و اصالت عمل می‌باشند که همه علوم انسانی از این اصول متأثر می باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۴:۵۱
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
حوزه انقلابی در کنار فقه احکام رفتاری باید به فقه موضوعات مستحدثه بپردازد
حوزه/ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گفت: حوزه انقلابی باید در کنار فقه احکام رفتاری به فقه احکام موضوعات مستحدثه و فقه احکام راهبردی و ساختاری بپردازد تا بتواند موفق باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۱:۴۳
مناظره علم طبیعی دینی، امکان یا امتناع برگزار می‌شود
حوزه/ نخستین کرسی مناظره علم طبیعی دینی، امکان یا امتناع با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه و مهدی گلشنی برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
امروز شاهد رشد حرفه ای رسانه حوزه هستیم/ قابلیت های این رسانه ستودنی است
حوزه/ امروز رسانه حوزه رشد قابل توجهی در مباحث فنی و حرفه ای پیدا کرده که قابل مشاهده است؛ لذا باید از همه مسئولان آن تشکر کرد که توانستند حوزه را در این بخش ارتقاء داده و شاهد ابعاد گوناگون آن در فضای مجازی و نشر رسانه ای باشیم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۱:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین برته:
هیچ طیف فکری اصیل حوزوی از رسانه حوزه حذف نخواهد شد
حوزه/ سرپرست مدیریت رسانه و اطلاع رسانی حوزه های علمیه گفت: تلاش می کنیم هیچ طیف فکری اصیل حوزوی در این رسانه حذف نشده و صدای حوزویان اصیل و انقلابی باشیم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۴:۵۲