*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٩ رجب ١٤٣٨ \ Wednesday, April 26, 2017
آیت الله اراکی در جمع معتکفین قم:
محبت امام علی(ع) را به فرهنگ تبدیل کنیم/ در ساختار اندیشه انسان‌شناسی غرب، خدا جایگاهی ندارد
حوزه/ جایگاه کنونی، نباید ما را مغرور کند تا از عمل باز بمانیم، اما باید قدر محبت حضرت علی(ع) را دانسته و آن را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم که در این راستا پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزشی و علمی نیز باید مشارکت داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۰۹:۲۴
آیت الله اراکی در همایش بررسی اندیشه های شهید صدر:
کتب شهید صدر در حوزه مهجور مانده است/ نظریه منطقه الفراغ بد تفسیر شده است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: متاسفانه با گذشت قریب به ۴ دهه از انقلاب اسلامی و استقرار حکومت اسلامی هنوز کتب مکتب ساز و انسان ساز شهید سیدمحمدباقر صدر در حوزه مظلوم و مهجور مانده است.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۰۰:۵۴
همایش "اندیشه سیاسی شهید صدر" برگزار می شود
حوزه/همایش "اندیشه سیاسی شهید صدر" با سخنرانی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین کعبی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۵۱
آیت الله اراکی تشریح کرد
بررسی دلیل قرآنی وجوب نصب ولی فقیه برای عصر غیبت
حوزه/ آیه ۴۴ سوره مائده، اگرچه در مورد تورات و حاکمان به تورات است ولی حیثیاتی در آن وجود دارد که منحصر به تورات و عاملان به تورات نیست و همچنین عبارت «يَحْكُمُ بِهَا» عام است و شامل تمام موارد حکم می شود و این فقط در مورد ولایت در قضاء نیست بعلاوه اینکه ولایت در قضاء کامل ترین قسمت و نوک پیکان ولایت است....
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۴۸
آیت الله اراکی:
آثار مرحوم ابن الرضا نشانه شخصیت بزرگ و همت عالی این مربی اخلاق است
حوزه/ عضو خبرگان رهبری، ضمن تسلیت درگذشت آیت الله ابن الرضا از آن مرحوم به عنوان مربی اخلاق و معلم راه و رسم ولایت معصومین یاد کرد.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۴:۳۷
آیت الله اراکی تشریح کرد:
حق اعتراض مردم در صورت عدم نصب ولیّ از نظر قرآن
حوزه/ بر اساس جهان بینی دینی منصب حاکمیت مخصوص خدا است و حکم فرمانروا با نصب الهی نافذ اطاعت او بردیگران واجب می‌شود و لذا ضرورت دارد خدا برای حکومت، ولیّ نصب کند.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۹:۵۵
آیت الله اراکی تشریح کرد:
دو دلیل عقلی انتصاب فقیه عادل به حاکمیت در عصر غیبت
حوزه/ در هر حدی که إجراء احکام ممکن باشد باید اجراء شوند و امکان این امر نیز در جوامع عصر غیبت با نصب فقیه عادل موجود است و اگر معصوم این کار را نکند در حقیقت معصوم در إقامه عدل العیاذ بالله سهل انگاری کرده است و این سهل انگاری از معصوم محال است و لذا واجب است عقلا کسانی در زمان غیبت معصوم باشند که بتوانند اقامه عدل کنند و اینها از سوی معصوم مجاز به چنین امری باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی پور :
فعالیت های علمی مؤسسه پیام امام هادی(ع) متوقف بر توسل است؛ نه بودجه
حوزه/ رئیس مؤسسه پیام امام هادی(ع) گفت: فعالیت های علمی این مؤسسه با توسل به اهل بیت(ع) انجام شده و برنامه ها را متوقف بر بودجه نکرده ایم تا به طلاب عزیز بگوییم که نباید کارهای علمی خود را بر پایه رسیدن بودجه انجام دهند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۳:۲۷
آیت الله اراکی در بازدید از مؤسسه امام هادی(ع) قم:
تدوین انجیل مستند از منابع اسلامی از نیازهای امروز است
حوزه/ رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یکی از نیازهای امروز را تدوین انجیل مستند از منابع اسلامی دانست و گفت: در روایات ما از انجیل مطالب بسیاری نقل شده و اگر این کار انجام می گرفت، نتایج مناسبی داشت و به دستاوردهای خوبی می رسیدیم.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۳:۱۳
آیت الله اراکی:
استمرار نبوت با حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) صورت گرفت
حوزه/ استاد حوزه عامل اصلی استمرار جریان نبوت را وجود پاک و بی همتای حضرت زهرا(س)دانست.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۲۳:۱۴