*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ \ الجمعة ١ المحرّم ١٤٣٩ \ Friday, September 22, 2017
آیت الله اراکی در یادواره ادبی «چله کوچ چلچله»:
شهید حججی مدافع حرم الهی بود / شهدای مدافع حرم نماد یاری دین خدا در عصر حاضر هستند
حوزه/دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برکات حاصل از مجاهدت ها و رشادت های شهدا، تصریح کرد: جامعه‌ی که در اه دفاع از حرم الهی شهادت را افتخار خود می داند، تسلیم زیاده خواهی های دشمنان نمی شود و به تبعیت از شعار هیئات مناالذله امام حسین(ع) سلطه بیگانه را نمی‌پذیرد و همه این ها از برکات حضور شهدا در جامعه اسلامی است.
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۰۱:۲۷
آیت الله اراکی در جمع علمای لبنان تبیین کرد؛
شرط تحقق امت واحده اسلامی
حوزه/ آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنان خود در نشست عمومی تجمع علمای مسلمان لبنان گفت: جهان اسلام امت واحد نخواهد شد مگر زمانی که با عمومیت یک هدف را دنبال کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۴:۱۹
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
مجامع بین المللی و اسلامی به داد مسلمانان میانمار برسند/ آماده میانجیگری هستیم
حوزه/ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای، جنایات وحشیانه بودائیان علیه مسلمانان میانمار را به شدت محکوم کرد و خواستار دفاع از این مظلومان و تلاش جدی برای توقف این کشتار وحشیانه شد.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۵:۱۶
آیت الله اراکی:
برخورد با ساختار شکنان حق حاکمیت است/ حوزه پاسخگوی پرسش های نظام باشد
حوزه/ استاد حوزه گفت: نظام فعلی بانکی بر مبنای فقه فردی تنظیم شده و بسیاری از مشکلات ناشی از همین مسئله است در حالی که بانک، پدیده اجتماعی و رفتار حاکمیتی می باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۹:۱۶
آیت الله اراکی:
شهید حججی با عزمی پولادین کاروان شهدای کربلا را تداوم بخشید
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی شهادت شهید محسن حججی را تبریک و تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵:۲۰
آیت الله اراکی:
هویت امت اسلامی به پیوند با رسول الله(ص) است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه ما امروز در برابر خطری هستیم که هویت امت اسلامی را تهدید می کند، گفت: ملتی که اهویت و شخصیت واحدی نداشته باشد از اراده پیشرفت و مقابله با خطر برخوردار نخواهد بود.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۸:۳۴
در حاشیه کنفرانس وحدت لندن مطرح شد؛
پیشنهاد تاسیس مرکز تقریب مذاهب در روسیه و فرانسه
حوزه/ شخصیت های دینی از فرانسه و روسیه در دیدار با دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی لندن پیشنهاد تاسیس مرکز تقریب مذاهب را ارائه کردند.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۲۲:۴۱
آیت الله اراکی در همایش رویش فرهنگ تبیین کرد:
اصول کلی تعامل سیاسی با بیگانگان در نظام اسلامی
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: همان طور که اسلام، دفاع از هر مظلوم را واجب شرعی و اظهار عجز در مقابل دشمنان را نهی کرده، استکبارستیزی را رکن مهم نظام اسلامی قرار داده است.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۹:۰۳