*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ \ السبت ٢٧ شوّال ١٤٣٨ \ Saturday, July 22, 2017
آیت الله اراکی در همایش رویش فرهنگ تبیین کرد:
اصول کلی تعامل سیاسی با بیگانگان در نظام اسلامی
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: همان طور که اسلام، دفاع از هر مظلوم را واجب شرعی و اظهار عجز در مقابل دشمنان را نهی کرده، استکبارستیزی را رکن مهم نظام اسلامی قرار داده است.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۹:۰۳
آیت الله اراکی در جمع روحانیون تبیین کرد:
وحدت حاکم و محکوم در علم الاجتماع اسلامی
حوزه/ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر بر مبنای دلیلی حکمی برای موضوعی ثابت است و ثبوت این حکم برای موضوع، علت و دلالت به انواع دلالت صحیحه داشت، می توان حکم مرتبط با مکلف کلان را بر اساس علیت تامه از این راه به اثبات رساند.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۸:۳۷
آیت الله اراکی تبیین کرد:
ادله احکام در فقه نظام و تکالیف اجتماعی کلان
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اصول فقه تکالیف اجتماعی کلان، گفت: اصول فقه متعارف، اثباتا و دلالتا عبارت از قواعدی است که دو جهت از جهات دلیل مبتنی بر حکم شرعی را اثبات می کند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۷:۴۰
آیت الله اراکی:
ره آورد نظام بانکی امروز، تبعیض اجتماعی است
دبیر کل مجمع جهانی تقریب با اشاره به ضعف نظام بانکی، گفت: خروجی نظام بانکی امروز کشور به طور قطع با مسلمات دینی سازگاری ندارد چراکه ره آورد آن تبعیض اجتماعی است.
۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۸:۰۵
با حضور آیت الله محسن اراکی؛
دوره «کلیات اصول فقه نظام» در مشهد آغاز شد
حوزه/ سلسله مباحث «کلیات اصول فقه نظام» با حضور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از امروز در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد آغاز و تا ۲۵ تیرماه ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۶:۰۲
آیت الله اراکی تبیین کرد:
مشروعیت حاکم از ناحیه خداوند است/ اعطای حق مشروعیت به حاکم حرف غربی ها است نه اسلام
حوزه/ مشروعیت حاکمیت منحصر به خداوند است و این از بدیهیات دین ما است و از مسائل اجتهادی نیست که جای اجتهاد و اظهار نظر داشته باشد و منکر حصر حاکمیت بعد از رسول خدا در کسی که منصوب رسول خدا باشد که در واقع منصوب خداست هم منکر ضروری تشیع است.
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۲:۰۵
آیت الله اراکی:
رابطه ایمانی بین مومنان و پیامبر(ص) حقیقی است/ حیرت علمای حجاز از ابراز ارادت ایرانیان به پیامبراسلام(ص)
حوزه/ دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی به بیان رابطه ایمانی محبت بین پیامبر(ص)امام (ع)و مردم و شهروندان جامعه ایمانی پرداخت.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۵:۴۱
آیت الله اراکی:
روحانیون باید بیان وعظی را سرلوحه کار خود قرار دهند
حوزه/ آیت الله اراکی با اشاره به اینکه روحانیون باید بیان وعظی را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه مهم‌ترین نیاز مردم وعظ است گفت: موعظه کردن یعنی انسان‌ها را از فراموشی بیرون آوردن، چراکه آنچه ما را از یاد خدا باز می‌دارد نسیان است.
۱۳۹۶/۳/۱۲ - ۰۰:۱۵
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب؛
سند ۲۰۳۰ در تعارض با هویت فرهنگی کشور است/ حوزه و دانشگاه کم کاری کرده اند
حوزه/ عضو خبرگان رهبری و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ما در عرصه های گوناگون دارای فرهنگ و تمدن غنی هستیم و اگر بگذارند ما حرف ها را بگوییم قطعا عالمان دینی و علمای غرب در مقابل داشته های دینی ما قد خم خواهند کرد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۰۴:۲۶
آیت الله اراکی دراختتامیه همایش دکترین مهدویت:
وحدت امت اسلامی مهمترین مقدمه ظهور است/مهمترین شرط انتظار بازگرداندن حیات به امت پیامبر(ص) است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مهمترین شرط انتظار را بازگرداندن حیات به امت پیامبر(ص) دانست و اظهارکرد: اگر این حیات به امت برنگردد زمینه ظهور نیز فراهم نخواهد شد؛ اگر این امت یکسان شد و حرکتی یکپارچه شد، این امت به امتی مبدل می‎شود که امامت به همراه این امت دوران خلاف تهایی و آخرین را ایجاد می‎کند.
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۱۴:۱۰