*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٤ رمضان ١٤٣٨ \ Tuesday, May 30, 2017
نگاهی به واقعیت‌های اجتماعی جامعه در فیلم «برادرم خسرو»
حوزه/ «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری فیلمی خوب و ساختارمند است که توانسته به آسیب‌های اجتماعی نگاهی دغدغه‌مند داشته باشد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰:۱۸
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع):
خطر افزایش طلاق در بین زوج های جوان را جدی بگیریم
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری باید خطر افزایش آمار طلاق در بین زوج های جوان جامعه را جدی گرفته و برایش فکری کنیم.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۰:۰۴
معاون دادگستری قم:
پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند کار فرهنگی است
حوزه/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم گفت: یکی از مهمترین مسئله در بحث پیشگیری از وقوع جرم، آگاهی از نوع جرم و پیشگیری به موقع است.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۵:۵۹
در جلسه هم اندیشی نهادهای مختلف حوزوی مطرح شد؛
اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه تأسیس شود/ نیازمند تجدیدنظر در گزینش طلاب جدیدالورود هستیم
حوزه/ توهین، افتراء، جرائم مالی، کلاه برداری، جرائم راهنمایی رانندگی و خانواده از جمله آسیب های جامعه است و متأسفانه بعضی از آسیبها در میان خانواده متدینین از رشد قابل توجه ای برخوردار بوده است
۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۱۵:۳۳
معاون فرهنگی دادگستری استان قم در جمع مبلغین:
یکی از عوامل طلاق بیکاری مردان است / تاکید رهبر انقلاب بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی
حوزه/ متأسفانه آسیب های اجتماعی آن قدر در جامعه جدی است که زنان به سمت سوی کارهای می روند که اصلا زنانه نیست و مردانه است و یکی از دلایل طلاق و آسیب های اجتماعی درحوزه خانواده شاغل بودن زنان و بیکاری مردان است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۶:۰۹
مدیر اداره ارتباط با نهادهای معاونت تبلیغ حوزه:
ناهنجاری های اماکن عمومی را جدی بگیریم
حوزه/ نباید حوزویان نسبت به اتفاقات جامعه و مسائلی که درگوشه و کنار شهرها می افتد بی تفاوت باشند، بهترین مسئله برای مبارزه با ناهنجاری ها، تذکر دادن و امر به معروف و نهی از منکر است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴:۲۹
مدیر حوزه علمیه استان ایلام:
فعالیت فرهنگی روحانیون در زندان ها، در رفع ناهنجاری های جامعه موثر است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه ایلام با تاکید بر توسعه فعالیت های فرهنگی تبلیغی روحانیت در زندان ها، گفت: توسعه بر نامه های دینی و آموزه های مذهبی در بین زندانیان می تواند جلوی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های جامعه را بگیرد و زندانیان را در مقابل انحرافات بیمه نماید.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۵:۲۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد:
توجه به اولویت های فرهنگی مهمترین رسالت مداحان است
حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: توجه به اولویت های فرهنگی و آسیب های اجتماعی مهمترین و همچنین تلاش برای تحقق شعار سال، از رسالت های مداحان است.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۱:۰۴
آیت الله فاضل لنکرانی:
نقش آفرینی طلاب حوزه های علمیه خواهران در غفلت زدایی از جامعه موثر است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بر لزوم تقویت سطح علمی خواهران طلبه تاکید کرد و گفت: باید در حوزه های علمیه خواهران، طلبه های بسیاری نظیر بانو مجتهده امین اصفهانی تربیت شوند و نقش آفرینی آنها موجب برطرف شدن آسیب‌ها و غفلت‌زدایی در جامعه می شود.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۶:۵۰
مدیر حوزه های علمیه خواهران:
حوزه غیرانقلابی فاقد هویت حوزوی است/ حوزه در تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی پیشگام باشد
حوزه/ عضو جامعه مدرسین با اشاره به اینکه حوزه های علمیه در توجه به آسیب های اجتماعی و تلاش برای کاستن آنها باید پیشگام باشد، گفت: در بعضی از استان ها، با تلاش مدارس حوزه علمیه خواهران، برخی از آمار آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و خودکشی کاهش یافته است.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۴:۲۳