*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
حجت الاسلام والمسلمین زارعان:
فضای آزاد برای انجمن ها ایجاد شود
حوزه/ رئیس انجمن تعلیم و تربیت حوزه گفت: انجمن ها یک فرصت طلایی فعالیت حوزه هستند که نیازمند حمایت می باشند ولی لزوما همه آن حمایت مالی نیست و بیشترحمایت جایگاهی است و باید فضای آزاد برای انجمن ها ایجاد کنیم.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۶:۲۶
آیت الله اعرافی:
مجموعه ای از اقدامات را پایه ریزی کردیم و حوزه از اسناد کلان بالا دستی عبور کرده است
مدیر حوزه های علمیه گفت: علی رغم فقدان بودجه، اما مجموعه ای از اقدامات را پایه ریزی کردیم و برای نخستین بار حوزه علمیه از اسناد کلان بالا دستی عبور کرده و درختواره رشته ای آن در ۱۱ حوزه دانشی تعریف گردیده است
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۶:۱۸
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه:
کیفیت برنامه های دینی در مدارس باید ارتقا پیدا کند
حوزه/ عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم بر لزوم تلاش به منظور ارتقای کیفی برنامه های دینی و مذهبی در سطح مدارس آموزش و پرورش تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۱:۰۰
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه:
تماشای فیلم ها و انیمیشن های خشن ، کودکان را پرخاشگر و گوشه گیر می کند
حوزه/ عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تماشای فیلم ها و انیمیشن های خشن و با محتوای نامناسب باعث پرخاشگری و گوشه گیری کودکان می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۱:۰۰
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه:
بازگشت به نورانیت قرآن و اهل بیت(ع)، راه درمان معضلات جامعه ماست
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: بازگشت به نورانیت قرآن و اهل بیت(ع)، راه درمان معضلات جامعه ماست
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۱:۰۵
در گفتگو با عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه تبیین شد:
تماشای بیش از حد تلویزیون؛ آفتی فراروی سبک زندگی کودکانه
حوزه/ عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم، تماشای بیش از حد تلویزیون و عوارض ناشی از آن را به سان آفتی خطرناک فراروی سبک زندگی کودکانه برشمرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ - ۰۱:۵۵
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه:
تاخیر در فرزندآوری، جامعه را با چالش جمعیتی مواجه می کند
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بی شک یکی از مسایلی که جامعه را با چالش جمعیتی مواجه می کند ، تاخیر بیش از حد در مساله فرزندآوری و اکتفا به یک یا دو فرزند از سوی زوجین است.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۰۷:۰۵
عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه:
برخی برنامه های تلویزیون در نقطه مقابل افزایش جمعیت قرار دارند
حوزه/ عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: متاسفانه برخی برنامه های تلویزیونی از جمله سریال ها در نقطه مقابل طرح افزایش جمعیت قرار دارند.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۰۱:۲۰
در گفتگوی تفصیلی با استاد حوزه و مشاور امور خانواده مطرح شد:
افزایش فاصله سنی میان فرزندان؛ آسیبی جدی در کانون خانواده ها
حوزه/ مشاور خانواده و عضو انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه با تاکید بر این که افزایش فاصله سنی میان فرزندان، آسیبی جدی فراروی خانواده ها به شمار می رود، تصریح کرد: ترس اقتصادی از بچه دار شدن از لحاظ شرعی ، به هیچ وجه توجیه پذیر نیست.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۰۹:۳۰
انجمن تعلیم و تربیت اسلامی حوزه در نوشتاری انتقادی بررسی کرد:
هنوز برخی ابهامات و پرسش‌ها نسبت به محتوای سند ۲۰۳۰ مطرح است
حوزه/ هرچند برنامه آموزش ۲۰۳۰ از دستور کار اجرایی خارج شده، لکن به نظر می‌رسد هنوز برخی ابهامات و پرسش‌ها نسبت به محتوای آن و چرایی چنین مواجهه‌ای با آن مطرح است. در صورتی که این پرسش‌ها و ابهامات، پاسخ خود را به درستی نیابند، تکرار محتوای این برنامه به صورت‌هایی دیگر و در قالب‌های غیررسمی بعید نیست.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۲۲:۰۴