*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۱۰ شعبان ۱۴۳۹ \ Friday, April 27, 2018
شیوه‌های کنترل خشم در قرآن و روایات
حوزه/ چه قدر افرادی که به واسطه خشم گرفتن بیجا باعث شده، خود و دیگران را به مصیبتی گرفتار نماید و عوارض شومی را در پرتوِ این عمل زشت در دنیا و آخرت نصیب خود نماید.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۰:۴۵
فضای مجازی جایگزین صله‌رحم نمی‌شود
حوزه/ مسئول اداره فرهنگی و اجتماعی حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر اینکه فضای مجازی جایگزین صله‌رحم نمی‌شود، گفت: سبک زندگی کنونی که آمیختگی تنگاتنگی با فضای مجازی دارد، موجب شده تا ارتباطات شکل دیگری به خود بگیرد که این تغییرات در صله‌رحم بسیار مشهود است.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۳:۱۰
استاد حوزه علمیه اصفهان:
تجمل گرایی از آفات صله رحم است/ در مهمانی ها به جای صحبت با یکدیگر، سرمان به فضای مجازی گرم است
حوزه/ حجت الاسلام شاکری گفت: امروز صله رحم ها نیز به دلیل آمیخته شدن با فضای مجازی کمرنگ شده و آن بار معنوی که باید داشته باشد را ندارد، چراکه ما در مهمانی ها به جای دلجویی از یکدیگر، بیشتر سرمان به فضای مجازی گرم است.
۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۳:۵۰
معاون پژوهش و تهذیب مدرسه علمیه کامیاران مطرح کرد:
آثار فردی و اجتماعی «صله رحم»
حوزه/ معاون پژوهش و تهذیب مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: صله رحم، علاوه بر آثار فردی اعم از دنیوی و اخروی دارای پیآمدهای اجتماعی خاصی نیز هست که جایگاه این عمل عبادی را در عرصه اجتماع نمایان می سازد.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۹:۳۵
پذیرایی های سنگین و تجملات موجب کم رنگ شدن صله رحم می شود
حوزه/ استاد حوزه علمیه استان لرستان گفت: پذیرایی های سنگین و تجملات موجب کم رنگ شدن صله رحم در جامعه خواهد شد .
۱۳۹۷/۱/۶ - ۱۶:۴۵
صله‌رحم نباید در تجملات گم شود
حوزه/رئیس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد با تأکید بر اینکه صله‌رحم نباید در تجملات گم شود و افراد خود را گرفتار زرق‌وبرق مهمانی‌ها کنند، گفت: در این دیدارها خصوصاً در ایام عید باید به حداقل امکانات بسنده شود تا افرادی هم که از معذوریت مالی برخوردارند دچار مشکل نشوند و به زحمت نیفتند.
۱۳۹۷/۱/۶ - ۰۶:۳۵
عید نوروز زمانی مناسب برای ادای سنت «صله رحم» است
حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: در دین اسلام بر انجام صله رحم بسیار تاکید شده است و دیدار با دوستان، آشنایان و بستگان می تواند حلال بسیاری از مشکلات افراد باشد.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۳۵
آثار فردی و اجتماعی صله ارحام
حوزه/ رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان قروه گفت: هرگونه تعهّدى كه انسان بين خود و خدا داشته باشد، عهد الهى است. قوانين عقلى، فكرى و احكام الهى نيز مصداق عهد الهى مى‌باشند.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۷:۰۵
تقویت دوستی و رفع کدورت از کارکردهای اجتماعی صله رحم است
مدیر حوزه علمیه استان لرستان گفت: تقویت پیوند دوستی و رفع کدورت از کارکردهای اجتماعی صله رحم است .
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۴:۰۰
عضو شورای حوزه علمیه خراسان شمالی:
میدان‌داری رسانه‌ها از آفات دیدو بازدیدهاست/ نوروز فرصتی برای استحکام بنیان خانواده و روابط خانوادگی است
عضو شورای حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: یکی از آفات دید و بازدیدهای نوروزی، ازکارافتادن اثر صله ارحام با میدان‌داری رسانه‌های مختلف امروزی است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۰۲:۴۵