*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٤ رمضان ١٤٣٨ \ Tuesday, May 30, 2017
مدیر حوزه علمیه خراسان:
اخلاق در حال رانده شدن به حاشیه است/ نمی توان مسائل اخلاقی را با تحکّم و اجبار به خورد جامعه داد
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به این که اخلاق در حال رانده شدن به حاشیه است، تأکید کرد: نمی توان مسائل اخلاقی را با تحکّم و اجبار به خورد جامعه داد، بلکه باید گفتمان اخلاق را با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود رواج دهیم.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۱:۰۳
مدیر حوزه‌ علمیه خراسان جنوبی:
رشته‌های جدید در مدرسه تخصصی امیرالمومنین(ره) بیرجند راه اندازی می‌شود
حوزه/ مدیر حوزه‌ علمیه خراسان جنوبی از فارغ التحصیلی طلاب مدرسه تخصصی امیرالمومنین(ع) بیرجند در رشته‌های علوم و معارف قرآن و کلام اسلامی خبر داد و گفت: با راه اندازی رشته های جدید در این مدرسه، مشکل جذب طلاب متناسب با استعداد های آنان برطرف خواهد شد.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۰:۴۱
مدیر حوزه علمیه خراسان:
انتخابات ایران اوج مردم سالاری دینی بود /رئیس جمهور منتخب قدردان حماسه آفرینی مردم باشد
حوزه / رئیس جمهور منتخب می تواند از این پشتوانه به عنوان نیرویی مستعد در راستای صیانت از ارزش های اصیل اسلامی، آرمان های بلند امام و رهبری و راه شهیدان سرفراز این مرز و بوم و در مسیر کار، تلاش، اشتغال و سربلندی آن استفاده نموده و قدردان حماسه آفرینی و اعتماد ملت شریف کشورمان باشد.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۴:۵۹
مدیر حوزه علمیه خراسان:
اگر حوزه فلسفه را کنار بگذارد، دیگران میدان دار می شوند/ قرآن محوری باید در برنامه های حوزه موج بزند
حوزه / مدیر حوزه علمیه خراسان علوم عقلی را شامل گستره زیادی دانست گفت: اگر حوزه علمیه، فلسفه را کنار بگذارد، کسانی به دنبال فلسفه های الحادی شرق و غرب هستند، این عرصه را در اختیار خواهند گرفت، به همین علت مقام معظم رهبری نسبت به این امر تاکید کرده اند.
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۲:۰۹
مدیر حوزه علمیه خراسان:
مسیر اجتهاد ایجاب می‌کند روحیه حریّت در طلبه وجود داشته باشد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به استقلال حوزه های علمیه در طول تاریخ، گفت: مسیر اجتهاد ایجاب می‌کند روحیه حریّت در طلبه وجود داشته باشد و زمینه‌های علمی، پژوهشی، نظریه پردازی و ... برای او هموار شود.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۷:۱۲
مدیر حوزه علمیه خراسان:
قوام و دوام حوزه های علمیه بر فقاهت استوار است/ راه اندازی سامانه «نقد و نظر» در حوزه خراسان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر این که قوام و دوام حوزه های علمیه بر فقاهت استوار است، به اهمیت نقدپذیری اشاره کرد و از راه اندازی سامانه «نقد و نظر» در این حوزه خبر داد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۷:۱۵
مدیر حوزه علمیه خراسان در جمع مدیران مدارس خواهران:
تحول در حوزه لازمه تربیت نیروی انقلابی و ولایی است/ انقلاب بدون ولایت حرف سکولارهاست
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان، تحول در حوزه را لازمه تربیت نیروی انقلابی و ولایی دانست و گفت: اگر کسی همه‌ فروع و تکالیف دین را انجام دهد و بر محور ولایت نباشد هیچ عملی از او پذیرفته نمی‌شود، چون عمل وی روح ندارد و هدفدار و جهت دار حرکت نمی‌کند.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۸:۰۰
مدیر حوزه علمیه خراسان:
مجتهدپروری، اصالت حوزه است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان، مجتهدپروری را اصل الاصول حوزه خواند و با اشاره به دیداری که اعضای شورای عالی این حوزه با رهبر معظم انقلاب داشتند، گفت: ابراز خرسندی ایشان خستگی را از فکر و جان همگی بیرون برد.
۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۵:۳۳
مدیر حوزه علمیه خراسان:
توسعه سخت افزاری و نرم افزاری از لوازم تحول آفرینی در حوزه است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عاملی، اهتمام به دو مسئله نرم افزاری و سخت افزاری را از لوازم تحول آفرینی در حوزه علمیه دانست و گفت: حوزه خراسان در زمینه نرم افزاری گام های خوبی برداشته و کارهای مطلوبی آغاز شده که این امر می تواند در کنار توجه به عرصه سخت افزاری نتیجه و رشد سریع تر، بهتر و مطلوب تری را به ارمغان آورد.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۳:۱۰
مدیر حوزه علمیه خراسان:
تحول‌ با شعار شکل نمی‌گیرد/ آموزش پژوهش محور حرکت فقاهتی و اجتهادی ایجاد می‌کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان در رابطه با تحول و حرکت‌های تحولی در حوزه، بیان کرد: باید حرکت انقلابی داشته باشیم، با حرکت‌های شعاری و مقطعی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۵:۰۶