*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ \ ۸ شوال ۱۴۳۹ \ Saturday, June 23, 2018
حجت‌الاسلام والمسلمین علم الهدی:
بهار، تداعی معاد و نشانه‌ای برای ایمان به آخرت است
حوزه/ تولیت مدرسه علمیه علم‌الهدی تهران، با بیان این که بهار طبیعت فرصت خوبی است تا انسان معرفت و شناخت خود را نسبت به خداوند متعال زیاد کند، گفت: این معرفت را می‌شود از زنده شدن زمین مرده بدست آورد، چه آ‌ن که وقتی انسان می‌بیند، درخت‌های خشک و بی جان، پر از شکوفه و برگ شده و حیات می‌گیرند، این مهم معاد را در وجود انسان تداعی می‌کند و همین رویداد طبیعت، یکی از مصادیق اعتقاد به معاد می‌باشد.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۵:۲۳
یک محقق و پژوهشگر حوزوی مطرح کرد:
شیرینی زندگی در گرو سالم ماندن محیط زیست است
حوزه/ یک محقق و پژوهشگر حوزوی، با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش مردم به حفظ محیط زیست در روز طبیعت، گفت: شیرینی زندگی به سالم ماندن محیط زیست است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۳:۱۵
کارشناس دینی:
اسلام نگاه ویژه ای به شادی و نشاط دارد/ تبسم ثروتی همیشگی است
حوزه/ حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه تبسم ثروتی همیشگی است، گفت: امام کاظم(ع) فرمودند: هرکس مومنی را شاد کند، اول خدا را شاد کرد، دوم پیامر(ص) و در درجه سوم ما را.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۹:۲۵
مسئول دبیرخانه همایش اسلام و محیط زیست در گفتگو با «حوزه»:
روحانیون فرهنگ حفظ محیط زیست را ترویج دهند/ رسیدگی به تخلفات زیست محیطی از طریق تلفن ۱۵۴۰
حوزه/ مسئول دبیر خانه همایش اسلام و محیط زیست گفت: مردم همواره در حفظ محیط زیست کوشا باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پس از بی اثر بودن تذکرات با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۷:۱۵
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد:
روحانیون در روز طبیعت آموزه‌های دینی را تبیین کنند
حوزه/ حجت الاسلام اکبری سیرت گفت: تجمع مردم در تفرجگاه ها و مکان های تفریحی در روز ۱۳فروردین روز طبیعت، فرصت خوبی برای روحانیون است که آموزه های دینی را برای مردم تبیین کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۵:۳۵
معاون تبلیغ حوزه علمیه لرستان مطرح کرد:
روز طبیعت فرصتی ارزشمند برای تبلیغ چهره به چهره
حوزه/ معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان لرستان گفت: دید و بازدیدهای نوروزی و همین طور تفریحات دسته جمعی اقوام در روز طبیعت، فرصتی مغتنم طلاب و روحانیون برای تبلیغ آموزه های دینی به صورت چهره به چهره است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۰:۵۵
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
شاد زیستن به معنای لودگی و هجو نیست/ پرهیز از شادی‌های نامتعارف در روز طبیعت
حوزه/ یک کارشناس مذهبی با تأکید بر پرهیز مردم از شادی های نامتعارف در روز ۱۳فروردین که روز طبیعت نامگذاری شده است، گفت: اگرچه اسلام به امر شادی و شادزیستن تأکید دارد، اما شاد زیستن به معنای لودگی و هجو نیست.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۲۳:۰۵
مدیر حوزه علمیه لرستان:
بی تفاوتی نسبت به هم نوع از نظر اسلام مذموم است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان لرستان با بیان این که بی تفاوتی نسبت به هم نوعان و مردم از نظر اسلام مذموم و مورد نکوهش است، گفت: دستگیری از محرومان و تقسیم مهربانی با آنان، از سفارشات اکید دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۲۰:۵۳
مدیر مدرسه علمیه مرتضویه نطنز:
با خرافات و بدعت ها مقابله شود
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه مرتضویه نطنز، با تاکید بر برخورد و مقابله سرسختانه نهادها و متولیان امر با بدعت ها گفت: صدا وسیما نیز با تمام توان با برنامه های سیاسی، اخلاقی، طنز، اقتصادی و ... باید وارد میدان شود .
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۱۵:۲۰
فعال فرهنگی:
دشمن در تهاجم فرهنگی به نابودی بنیان خانواده می اندیشد
حوزه/ حجت الاسلام فلسفی گفت، دشمن در فرهنگ ابتذال، به دنبال سلب آرامش از خانواده ها و تفرقه افکنی بوده و ما نیز باید با این جنگ مقابله کنیم.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۱۴:۲۵