*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۷ شعبان ۱۴۳۹ \ Tuesday, April 24, 2018
حجت‌الاسلام والمسلمین علم الهدی:
بهار، تداعی معاد و نشانه‌ای برای ایمان به آخرت است
حوزه/ تولیت مدرسه علمیه علم‌الهدی تهران، با بیان این که بهار طبیعت فرصت خوبی است تا انسان معرفت و شناخت خود را نسبت به خداوند متعال زیاد کند، گفت: این معرفت را می‌شود از زنده شدن زمین مرده بدست آورد، چه آ‌ن که وقتی انسان می‌بیند، درخت‌های خشک و بی جان، پر از شکوفه و برگ شده و حیات می‌گیرند، این مهم معاد را در وجود انسان تداعی می‌کند و همین رویداد طبیعت، یکی از مصادیق اعتقاد به معاد می‌باشد.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۵:۲۳
یک محقق و پژوهشگر حوزوی مطرح کرد:
شیرینی زندگی در گرو سالم ماندن محیط زیست است
حوزه/ یک محقق و پژوهشگر حوزوی، با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش مردم به حفظ محیط زیست در روز طبیعت، گفت: شیرینی زندگی به سالم ماندن محیط زیست است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۳:۱۵
کارشناس دینی:
اسلام نگاه ویژه ای به شادی و نشاط دارد/ تبسم ثروتی همیشگی است
حوزه/ حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه تبسم ثروتی همیشگی است، گفت: امام کاظم(ع) فرمودند: هرکس مومنی را شاد کند، اول خدا را شاد کرد، دوم پیامر(ص) و در درجه سوم ما را.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۹:۲۵
مسئول دبیرخانه همایش اسلام و محیط زیست در گفتگو با «حوزه»:
روحانیون فرهنگ حفظ محیط زیست را ترویج دهند/ رسیدگی به تخلفات زیست محیطی از طریق تلفن ۱۵۴۰
حوزه/ مسئول دبیر خانه همایش اسلام و محیط زیست گفت: مردم همواره در حفظ محیط زیست کوشا باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پس از بی اثر بودن تذکرات با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۷:۱۵
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد:
روحانیون در روز طبیعت آموزه‌های دینی را تبیین کنند
حوزه/ حجت الاسلام اکبری سیرت گفت: تجمع مردم در تفرجگاه ها و مکان های تفریحی در روز ۱۳فروردین روز طبیعت، فرصت خوبی برای روحانیون است که آموزه های دینی را برای مردم تبیین کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۵:۳۵
معاون تبلیغ حوزه علمیه لرستان مطرح کرد:
روز طبیعت فرصتی ارزشمند برای تبلیغ چهره به چهره
حوزه/ معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان لرستان گفت: دید و بازدیدهای نوروزی و همین طور تفریحات دسته جمعی اقوام در روز طبیعت، فرصتی مغتنم طلاب و روحانیون برای تبلیغ آموزه های دینی به صورت چهره به چهره است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۰:۵۵
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
شاد زیستن به معنای لودگی و هجو نیست/ پرهیز از شادی‌های نامتعارف در روز طبیعت
حوزه/ یک کارشناس مذهبی با تأکید بر پرهیز مردم از شادی های نامتعارف در روز ۱۳فروردین که روز طبیعت نامگذاری شده است، گفت: اگرچه اسلام به امر شادی و شادزیستن تأکید دارد، اما شاد زیستن به معنای لودگی و هجو نیست.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۲۳:۰۵
مدیر حوزه علمیه لرستان:
بی تفاوتی نسبت به هم نوع از نظر اسلام مذموم است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان لرستان با بیان این که بی تفاوتی نسبت به هم نوعان و مردم از نظر اسلام مذموم و مورد نکوهش است، گفت: دستگیری از محرومان و تقسیم مهربانی با آنان، از سفارشات اکید دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۲۰:۵۳
مدیر مدرسه علمیه مرتضویه نطنز:
با خرافات و بدعت ها مقابله شود
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه مرتضویه نطنز، با تاکید بر برخورد و مقابله سرسختانه نهادها و متولیان امر با بدعت ها گفت: صدا وسیما نیز با تمام توان با برنامه های سیاسی، اخلاقی، طنز، اقتصادی و ... باید وارد میدان شود .
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۱۵:۲۰
فعال فرهنگی:
دشمن در تهاجم فرهنگی به نابودی بنیان خانواده می اندیشد
حوزه/ حجت الاسلام فلسفی گفت، دشمن در فرهنگ ابتذال، به دنبال سلب آرامش از خانواده ها و تفرقه افکنی بوده و ما نیز باید با این جنگ مقابله کنیم.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۱۴:۲۵