*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) گراش مطرح کرد:
کاهش آسیب های اجتماعی با اجرای امر به معروف و نهی از منکر
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) گراش برگزاری جلسه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از فعالیت های این مجموعه دانست و گفت: توجه به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر موجب کاهش معضلات اخلاقی و آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۲:۳۵
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا مطرح کرد:
کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج فرهنگ قرانی
حوزه/ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: هر چه قدر انس و الفت با کلام وحی و معارف دینی در فضای دانشگاه و جامعه گسترش پیدا کند، آسیب های اجتماعی کم رنگ خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۸:۱۱
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) نی ریز:
همکاری حوزه و ناجا تاثیر زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد
حوزه/مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) نی ریز گفت: همکاری ‌حوزه علمیه و نیروی انتظامی با‌یکدیگر سبب حل شدن بسیاری از مشکلات، معضلات و آسیب های اجتماعی خواهد شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۴۲
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران مطرح کرد:
شهرهای توریستی و ساحلی مازندران در معرض آسیب های اجتماعی
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهرهای توریستی و ساحلی مازندران به دلیل ورود حجم گسترده ای از مسافران در خطر آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیاری قرار دارند، افزود: باید به منظور مقابله با آسیب ها دامنه فعالیت های تبلیغی در این مناطق گسترده بیشتری پیدا کند.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۸:۳۶
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
مبلغان برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید به سلاح علم مجهز باشند
حوزه/ حجت الاسلام ناصر شکریان گفت: روحانيون مهم ترين نقش تبليغي را در ترویج ارزش هاي الهي و هدايت فکری جامعه عهده دار هستند و این نقش زمانی محقق می شود که مبلغان به سلاح علم مجهز باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱:۰۸
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده:
نظام تحصیلی ما متناسب با خانواده و ارزش‌های آن نیست/ به مادی گرایی اجتماع دامن زده ایم
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: نهادهایی در جمهوری اسلامی وجود دارد که گاهی نیز به وجود و فعالیت‌های آن‌ها افتخار می‌کنیم اما خود از عواملی هستند که در افزایش تجردگرایی تاثیر دارند؛ ما ناخواسته بعد از انقلاب اسلامی به مدرن‌شدن و مادی‌گرایی اجتماع دامن زده‌ایم و در حال حاضر نظام تحصیلی موجود متناسب با خانواده و ارزش‌های خانواده نیست.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۰۷:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین سالک:
ولایت فقیه خط قرمز روحانیت است/ برخی مدیران، اعتقادی به کار فرهنگی ندارند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با هشدار درباره افزایش آسیب های فرهنگی و اجتماعی، گفت: مشکل مدیران اجرایی این است که اعتقادی به تحقق مسائل فرهنگی ندارند؛ لازم است در نصب مدیران دقت شود و سیاق کار بر نصب مدیرانی باشد که دارای فرهنگ و هویت دینی و ارزشی هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۰ - ۲۳:۲۱
یادداشت رسیده؛
حالمان خوب نیست!
ولع مادیات و بی توجهی به حلال و حرام از یک سو و افشای آمارهای تکان دهنده از اختلاس های افسانه ای برخی مسولان فاسد از سویی دیگر از دلایل افول سهمگین اخلاقی و وجدانی است.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۲۱:۱۷
آیت الله غروی در گفت وگو با «حوزه»:
مسئولان زمینه استفاده از سرمایه های سرگردان در مسیر تولید را فراهم کنند/ بیکاری منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی شده است
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: مسئولان باید بستری را فراهم کنند تا سرمایه های سرگردان در مسیر تولید به کار گرفته شود؛ نباید این گونه باشد که افراد به دلیل استرس و برخی تجارب قبلی ترجیح دهند پول خود را در بانک بگذارند یا از کشور خارج کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۳۸
در گفتگوی تفصیلی با عضو انجمن مطالعات اجتماعی حوزه مطرح شد؛
ارایه الگوی مقابله با آسیب‌های اجتماعی؛ رسالت حوزه با چاشنی سواد رسانه‌ای/ لزوم نظریه‌پردازی حوزه برای مقابله با معضلات اجتماعی
حوزه/ عضو انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه قم با تاکید بر این که در حال حاضر نیازمند نظریه پردازی حوزه در جهت مقابله با معضلات اجتماعی هستیم، گفت: حوزه علمیه با تکیه بر سواد رسانه ای باید در مسیر ارایه الگوی مقابله با آسیب های اجتماعی گام بردارد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۱