*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
برخی مسئولان هنوز باور ندارند در جنگ اقتصادی قرار داریم/ اگر کم کاری کنیم ترکمنچای دیگری تحمیل خواهد شد
حوزه/ استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: امروز همگان باید فعال تر از همیشه تلاش کنند در ماجرای FATF اگر کم کاری نکنیم قرارداد بدتر از ترکمنچای را بر ما تحمیل خواهند کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۱۰
باسخنرانی معاون پژوهش حوزه های علمیه،
نشست «سیر تحول فلسفه اقتصاد اسلامی پس از انقلاب اسلامی»برگزار می شود
حوزه/ پیش‌نشست علمی «سیر تحول فلسفه اقتصاد اسلامی پس از انقلاب اسلامی» از مجموعه نشست‌های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۴:۲۸
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:
لازمه‌ی تحقق دولت اسلامی ترمیم و تکامل فقه و ایجاد فقه حکومتی است
حوزه/ عضو خبرگان رهبری بیان کرد: امام(ره) جنس جدیدی از قدرت را طراحی کرد و با انقلاب توانست آن انسداد تاریخی در مسیر حرکت معنوی‌را بشکند؛ الگوی نظام و انقلاب ما ظرفیت تبدیل شدن به الگویی برای سایر نظام‌های دنیارا دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۳:۵۰
در نشست موضوع‌شناسی فقه پیشرفت مطرح شد:
«مناطق آزاد؛ جزئی از پیکره اقتصاد اسلامی یا راهی برای نفوذ اقتصاد لیبرال»
حوزه/ پنجاه و سومین نشست از سلسله نشست‌های موضوع‌شناسی «فقه پیشرفت» با عنوان «مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» با حضور اساتید و پژوهشگران فقه پیشرفت در سالن کنفرانس انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۲۲:۵۴
اقتصاد اسلامی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ افزایش ۱۴.۶ درصدی داشت
حوزه/ گزارش جدید منتشر شده در رابطه با رشد اقتصادی حلال مربوط به سال ۲۰۱۸، از افزایش ۱۴.۶ درصدی اقتصاد اسلامی جهانی در این یک سال گذشته میلادی خبر داده است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۱:۲۰
اجلاس بانکداری اسلامی لاهور خواستار تشکیل هیئت بین‌المللی علمای اسلامی شد
حوزه/ در اجلاس دو روزه بین المللی بانکداری و اقتصاد اسلامی لاهور، شرکت کنندگان خواستار ایجاد یک انجمن بین المللی به منظور یافتن راه حل های بانکداری اقتصادی و رسیدگی به مشکلات سیاسی اجتماعی مسلمانان جهان شدند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۰:۴۶
همایش دو روزه اقتصاد اسلامی و امور مالی در لاهور آغاز به کار کرد
حوزه/ همایش بین المللی اقتصاد اسلامی و امور مالی با عنوان «سازگاری و قابلیت اعتماد پذیری: نوآوری های شرقی و تجربی در امور مالی اسلامی» روز گذشته در دانشگاه منهاج در لاهور آغاز به کار کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۰۶
تالیف بیش از ۱۰۰۰ کتاب در یک پژوهشگاه حوزوی
حوزه/ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی به عنوان یک نهاد علمی ـ فکری در سال ۱۳۷۳ تأسیس و تاکنون بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب از این پژوهشگاه به زیور طبع آراسته شده است.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۲۲
آیت الله اعرافی:
جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود
حوزه/ جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود، و با یک نگاه نظام وار به آن، به سایر عرصه های مربوط به آن پرداخته شود.
۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۳:۳۱
در نشست مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه؛
آخرین راهبردها برای گفتمان سازی و ترویج اقتصاد مقاومتی بررسی شد
حوزه / کارگروه فرهنگی مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه های علمیه تشکیل جلسه داد و طی این جلسه آخرین راهبردها برای گفتمان سازی و ترویج اقتصاد مقاومتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۲۱:۴۳