*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۵ شعبان ۱۴۴۰ \ Saturday, April 20, 2019
تصاویر/ آیین اعطای جایزه اقتصاد اسلامی شهید صدر
عکس: عباس فرامرزی
۱۳۹۸/۱/۲۳ - ۰۳:۲۷
نائب رئیس انجمن اقتصاد اسلامی حوزه:
چاپ۱۶۰ کتاب و ۸۰۰مقاله علمی در انجمن اقتصاد اسلامی حوزه/ اقتصاد اسلامی در مراحل اولیه رشد و تکامل خود است
حوزه/ همفکری و اظهارنظر در برنامه توسعه، بودجه سالانه، طراحی لایحه نظام بانکداری، بازار سرمایه و قوانین بخش عمومی، حضور فعال در بازار پول و سرمایه، تدوین کتب و مقالات عمیق در زمینه اقتصاد اسلامی، نقش معناداری در حرکت‌های علمی به ویژه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از جمله کار‌های انجمن اقتصاد اسلامی حوزه بوده است.
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۵:۵۶
امام جمعه بهشهر:
جهش اقتصادی کشور با رونق تولید داخلی محقق می شود
حوزه/ امام جمعه بهشهر با بیان این که واردات سم مهلکی برای رشد و جهش اقتصادی در کشور است، تصریح کرد: باید همه بخش های کشور برای تقویت و رشد تولید به صحنه بیایند.
۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۸:۴۹
سالک در گفت وگو با «حوزه» :
اقتصاد اسلامی در حوزه های علمیه تدریس شود/ برای رونق تولید طرح دو فوریتی به مجلس ارائه خواهد شد
حوزه/ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد نیازمند یک فرهنگ اسلامی است و در حوزه های علمیه باید این مسئله تدوین و تدریس شود، به نحوی که اجتهاد در آن باشد و جامعه را در مسیر صحیح رشد، رونق تولید و شکوفایی اقتصادی قرار دهد.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۰۲:۱۵
جلسه مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی
حوزه/ در جلسه مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعضای مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی بر استفاده حداکثری مجلس از ظرفیت حوزه در بحث اقتصاد اسلامی تاکید شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۲
امام جمعه فردوس:
مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج با عمل به اقتصاد مقاومتی برطرف می شود
حوزه/امام جمعه فردوس با بیان اینکه به نیروهای جوان کشور اعتماد و از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم، گفت: اگر بتوانیم به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی عمل کنیم به طور قطع مسائل معیشتی، ازدواج و اشتغال نیز حل خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۳:۲۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
برخی مسئولان هنوز باور ندارند در جنگ اقتصادی قرار داریم/ اگر کم کاری کنیم ترکمنچای دیگری تحمیل خواهد شد
حوزه/ استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: امروز همگان باید فعال تر از همیشه تلاش کنند در ماجرای FATF اگر کم کاری نکنیم قرارداد بدتر از ترکمنچای را بر ما تحمیل خواهند کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۱۰
باسخنرانی معاون پژوهش حوزه های علمیه،
نشست «سیر تحول فلسفه اقتصاد اسلامی پس از انقلاب اسلامی»برگزار می شود
حوزه/ پیش‌نشست علمی «سیر تحول فلسفه اقتصاد اسلامی پس از انقلاب اسلامی» از مجموعه نشست‌های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۴:۲۸
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:
لازمه‌ی تحقق دولت اسلامی ترمیم و تکامل فقه و ایجاد فقه حکومتی است
حوزه/ عضو خبرگان رهبری بیان کرد: امام(ره) جنس جدیدی از قدرت را طراحی کرد و با انقلاب توانست آن انسداد تاریخی در مسیر حرکت معنوی‌را بشکند؛ الگوی نظام و انقلاب ما ظرفیت تبدیل شدن به الگویی برای سایر نظام‌های دنیارا دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۳:۵۰
در نشست موضوع‌شناسی فقه پیشرفت مطرح شد:
«مناطق آزاد؛ جزئی از پیکره اقتصاد اسلامی یا راهی برای نفوذ اقتصاد لیبرال»
حوزه/ پنجاه و سومین نشست از سلسله نشست‌های موضوع‌شناسی «فقه پیشرفت» با عنوان «مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» با حضور اساتید و پژوهشگران فقه پیشرفت در سالن کنفرانس انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۲۲:۵۴