*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
آیت الله اعرافی در مازندران خبر داد:
اجرای بیش از ۲۰ طرح و برنامه کیفی سازی تحصیلی طلاب
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که بیش از ۲۰ طرح و برنامه به منظور کیفی سازی تحصیلی طلاب در دستور کار قرار دارد، گفت: اجرای این برنامه ها به طرح تحول در حوزه کمک شایانی خواهد کرد.
۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۲:۰۱
اساتید حوزه در گفتگو با خبرنگار ما:
علم و اخلاق و مهارت؛ لازمه توفیق طلاب است/ تحول با حفظ سنت ها و اصالت ها باشد
حوزه/ تنی چند از اساتید حوزه علمیه قم با تاکید بر این نکته که تقویت همزمان بُعد علمی، اخلاقی و مهارتی، لازمه توفیق طلاب در طول سال تحصیلی است، بر لزوم تحول در نظام آموزشی در عین حفظ و تقویت سنت ها و اصالت های حوزوی تاکید کردند.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۰:۲۴
آیت الله اعرافی در جلسه شورای حوزه اردبیل:
واگذاری اختیارات به حوزه های استانی تداوم دارد
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره از تدوین درختواره آموزش های کاربردی حوزه خبر داد و گفت: واگذاری اختیارات به حوزه های علمیه استان ها تداوم دارد.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۶:۱۸
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌افزایی بزرگان حوزوی و اندیشمندان جوان است
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: تحقق آرمان تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌فکری و تعامل بزرگان حوزه و اندیشمندان جدید حوزوی است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۳:۲۱
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان:
زمان‌شناسی و بهره‌گیری از ابزارهای نوین لازمه تحول در حوزه است
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان گفت: زمان‌شناسی و عالم به زمان بودن و همچنین بهره‌گیری از دانش جدید و ابزارهای نوین لازمه تحقق آرمان تحول حوزه است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۹:۰۸
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد:
تحول حوزه علمیه باید توأم با حفظ اصالت و رسالت تاریخی باشد
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد گفت: تحول در حوزه علمیه باید توأم با دفاع از اصالت، قداست و رسالت تاریخی باشد تا به این طریق تحول در مسیر صحیح و درست خود قرار گیرد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۲:۵۶
در نشست مدیران میانی واحد های ستادی حوزه مطرح شد؛
توسعه متون درسی، برنامه آموزشی و درختواره دانشی مهم ترین گام های تحول درحوزه است
حوزه/ معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: شاه کلید گام های تحول، توسعه در کتب و متون درسی، توسعه در برنامه های آموزشی و نظامات متعدد و نیز توسعه در درختواره دانشی است.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۹:۱۵
استاد حوزه علمیه خراسان:
همگام نشدن با تحولات روز منجر به کندی روند تحول در حوزه‌ می‌شود
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: افزون بر پیشرفت و تحولات روز جامعه، نسل امروز که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند ازنظر رفتار، افکار و حتی بینش و معرفت دینی با نسل دیروز تفاوت چشمگیری دارند و به همین دلیل همگام و همراه شدن حوزه‌های علمیه با جامعه مدنی امروز امری اجتناب‌ناپذیر است.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۱:۱۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران:
تولید و نوآوری علمی در حوزه نیازمند توجه به پژوهش است
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که حوزه امروز نیازمند تولید و نوآوری در عرصه علم است، تصریح کرد: برای تحقق این مسأله مهم توجه به تحقیق و پژوهش امری لازم و ضروری است.
۱۳۹۷/۴/۲۹ - ۱۵:۴۷
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی:
نگاه جهان شمول شرط پاسخگویی حوزه های علمیه به نیازهای دنیاست
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: حوزه‌های علمیه در عرصه‌های گوناگون دیدگاه جهان‌شمول داشته باشند تا بتوانند با سبک و سیاق جدید پاسخگوی مباحثی که جهان بشریت به آن نیاز دارد، باشند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۰۲:۳۵