*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ \ الاثنين ٥ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Monday, January 22, 2018
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع):
نیازسنجی دقیق پژوهشی، لازمه توفیق پژوهشگران حوزوی است
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تصریح کرد: یکی از مسایلی که باعث می شود محققان و پژوهشگران حوزوی در رسالت های مخصوص به خود موفق باشند، توجه به اصل نیازسنجی دقیق پژوهشی است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۱:۰۵
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
کارآمدی بیشتر حوزه در پاسخ به نیازهای جامعه نیازمند تحول است
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: بی شک یکی از الزامات کارآمدی مضاعف حوزه های علمیه در راستای پاسخ به نیازهای جامعه اسلامی، جدیت در مقوله تحول در حوزه است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۶:۲۰
استاد حوزه علمیه همدان در جمع طلاب:
جامعه امروز به حوزه تحول گرا نیاز دارد/ لزوم توجه بیشتر به نیازهای روز در دروس خارج
حوزه/ حجت الاسلام خزایی، حوزه تحول گرا را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اسلام دینی کامل برای تمامی ادوار تاریخی است به همین سبب دروس خارج حوزه های علمیه باید به سمت و سوی نیازهای روز حرکت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۱۹
استاد رشاد در افتتاحیه رشته های "فقه تخصصی نظام ساز":
امروز حوزه در نقطه‌های گسل زلزله خیز معرفت قرار گرفته است/تحول در حوزه واقع شدنی است
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با اشاره به روند تحولات در حوزه‌های علمیه گفت: امروز حوزه در نقطه‌های گسل زلزله خیز معرفت قرار گرفته است. لاجرم تحول در حوزه واقع شدنی است و باید آن را مدیریت کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۵:۵۴
با سخنرانی استاد رشاد؛
افتتاحیه رشته هاي «فقه تخصصی نظام ساز» در تهران برگزار می شود
حوزه/ آیین افتتاحیه رشته هاي فقه تخصصی نظام ساز، فردا سه شنبه، ۱۴ آذر، در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) تهران برگزار می شود.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۶:۰۱
مدیر حوزه علمیه خراسان در جمع ممتازین:
حوزه انقلابی در اندیشه و عمل تحول گراست/ اشتیاق ۱۵ هزار جوان برای تحصیل در حوزه خراسان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم تحول در حوزه های علمیه، تصریح کرد: همه فعالیت های جهادگرانه ما بر سه مفهوم حوزه انقلابی، اندیشه و عمل مبتنی است.
۱۳۹۶/۹/۹ - ۱۴:۱۲
سخنان جالب آیت الله مصباح یزدی درباره تحول درحوزه تا سودهای کلان بانکی
حوزه/ همه درک مى‌کنند که روحانیت باید متحول و متکامل گردد، حتى اگر ممکن باشد، باید در این زمینه، انقلابى صورت بگیرد؛ دستکم، باید یک اصلاح تکاملى تدریجى ایجاد شود؛ و تحولات لازم به تدریج و بر اساس برنامه‌ریزى علما و فضلا، حاصل شود، ایجاد تحول در روحانیت و نظام آموزشى حوزه کار مشکلى است، ولى محال نیست.
۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۴۸
استاد حوزه همدان:
تحول در حوزه به معنی فراموش کردن میراث غنی گذشتگان نیست
حوزه/ حجت الاسلام مینایی گفت: یکی از مسائلی که امروز باید به آن توجه داشت این است که تحول در حوزه به معنی فراموش کردن میراث غنی گذشتگان نیست، بلکه با گسترش آن ها، نیازهای امروز را هم باید پاسخ داد.
۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۲:۵۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان:
پژوهش پیش نیاز تحول در حوزه است
حوزه/ حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه یکی از راه های تحول در حوزه تقویت پژوهش است، گفت: برگزاری جشنواره های علمی از جمله علامه حلی(ره) فرصتی برای ارتقاء توان علمی طلاب جوان است.
۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۴:۱۸
در گفت و گو با آیت الله مصباح یزدی مطرح شد:
بایدها و نبایدهای تحول در حوزه / جدایی حوزه از مسایل سیاسی از سنت های زمان پهلوی است و ریشه در سکولاریزم دارد
حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: نهاد روحانیت به عنوان یک نهاد از جامعه انسانی نیز دستخوش این تحولات می شود و نیازمند تحول هست، اما باید این تحولات را جهت داد. این تحولات ناشی از عواملی است که در تغییر انسانها و نهادهای اجتماعی اثرگذار است و ما باید سعی بکنیم این عوامل را به نحوی تنظیم کنیم و از آنها استفاده کنیم که نتیجه اش کمال جامعه باشد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۱:۰۱