*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
در گفتگو با یک مدیر حوزوی بررسی شد:
چارچوب ها و موانع تحقق آرمان تحول در حوزه
حوزه/ اگر حوزه در مقابل تحول مقاومت کند و علاقه‌ای برای حرکت به جلو نداشته باشد، به حوزه‌ای منزوی، منفعل و بی‌اثر تبدیل می‌شود، چراکه در طول زمان انگیزه فعالیت و حرکت را از دست داده و از درون تهی می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۵۳
آیت الله اعرافی در مازندران خبر داد:
اجرای بیش از ۲۰ طرح و برنامه کیفی سازی تحصیلی طلاب
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که بیش از ۲۰ طرح و برنامه به منظور کیفی سازی تحصیلی طلاب در دستور کار قرار دارد، گفت: اجرای این برنامه ها به طرح تحول در حوزه کمک شایانی خواهد کرد.
۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۲:۰۱
اساتید حوزه در گفتگو با خبرنگار ما:
علم و اخلاق و مهارت؛ لازمه توفیق طلاب است/ تحول با حفظ سنت ها و اصالت ها باشد
حوزه/ تنی چند از اساتید حوزه علمیه قم با تاکید بر این نکته که تقویت همزمان بُعد علمی، اخلاقی و مهارتی، لازمه توفیق طلاب در طول سال تحصیلی است، بر لزوم تحول در نظام آموزشی در عین حفظ و تقویت سنت ها و اصالت های حوزوی تاکید کردند.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۰:۲۴
آیت الله اعرافی در جلسه شورای حوزه اردبیل:
واگذاری اختیارات به حوزه های استانی تداوم دارد
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره از تدوین درختواره آموزش های کاربردی حوزه خبر داد و گفت: واگذاری اختیارات به حوزه های علمیه استان ها تداوم دارد.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۶:۱۸
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌افزایی بزرگان حوزوی و اندیشمندان جوان است
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: تحقق آرمان تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌فکری و تعامل بزرگان حوزه و اندیشمندان جدید حوزوی است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۳:۲۱
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان:
زمان‌شناسی و بهره‌گیری از ابزارهای نوین لازمه تحول در حوزه است
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان گفت: زمان‌شناسی و عالم به زمان بودن و همچنین بهره‌گیری از دانش جدید و ابزارهای نوین لازمه تحقق آرمان تحول حوزه است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۹:۰۸
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد:
تحول حوزه علمیه باید توأم با حفظ اصالت و رسالت تاریخی باشد
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد گفت: تحول در حوزه علمیه باید توأم با دفاع از اصالت، قداست و رسالت تاریخی باشد تا به این طریق تحول در مسیر صحیح و درست خود قرار گیرد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۲:۵۶
در نشست مدیران میانی واحد های ستادی حوزه مطرح شد؛
توسعه متون درسی، برنامه آموزشی و درختواره دانشی مهم ترین گام های تحول درحوزه است
حوزه/ معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: شاه کلید گام های تحول، توسعه در کتب و متون درسی، توسعه در برنامه های آموزشی و نظامات متعدد و نیز توسعه در درختواره دانشی است.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۹:۱۵
استاد حوزه علمیه خراسان:
همگام نشدن با تحولات روز منجر به کندی روند تحول در حوزه‌ می‌شود
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: افزون بر پیشرفت و تحولات روز جامعه، نسل امروز که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند ازنظر رفتار، افکار و حتی بینش و معرفت دینی با نسل دیروز تفاوت چشمگیری دارند و به همین دلیل همگام و همراه شدن حوزه‌های علمیه با جامعه مدنی امروز امری اجتناب‌ناپذیر است.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۱:۱۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران:
تولید و نوآوری علمی در حوزه نیازمند توجه به پژوهش است
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که حوزه امروز نیازمند تولید و نوآوری در عرصه علم است، تصریح کرد: برای تحقق این مسأله مهم توجه به تحقیق و پژوهش امری لازم و ضروری است.
۱۳۹۷/۴/۲۹ - ۱۵:۴۷