*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۷ شعبان ۱۴۳۹ \ Tuesday, April 24, 2018
مدیر عامل خبرگزاری حوزه:
از خلاقیت ها و سعه صدر در نیروهای خبرگزاری حوزه تشکر میکنم / برای تحول در حوزه نیازمند گفتمان سازی هستیم
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری با بیان این که برای تحول در حوزه و رسانه نیازمند به گفتمان سازی هستیم گفت: متأسفانه در جامعه حوزوی گفت وگوی تمدن خواه، گفتمان نیست، بسیاری از حوزویان این موضوع را یا نپذیرفته اند یا نمی دانند چه چیزی است؛ اگر هم می دانند، در حد یک چیز جزئی می دانند.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۷:۲۱
استاد سطح عالی حوزه علمیه اصفهان:
تحول در حوزه به معنای به روز رسانی حوزه است /در ماه شعبان غوغایی از نزول برکات است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین کلباسی گفت:بحث تحول درحوزه یکی از موضوعاتی است که همه حوزویان بر این امر اتفاق نظر دارند، تحول در حوزه یعنی آن که حوزه علمیه به روز رسانی شود.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۲۵
آیت الله علم الهدی در اجلاس شورای عالی حوزه خراسان:
تحول به معنای کاربردی سازی حوزه در شرایط امروز است/ رسالت حوزه جهانی است
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد:‌ حوزه علمیه به تحول کاربردی نیاز دارد، چرا که با کاربرد گذشته نمی توان رسالت امروز را ایفا کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۵:۰۲
توجه بیشتر به مباحث قرآن و عترت از برنامه های تحولی حوزه علمیه خراسان است
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به حکم انتصاب اعضای شورای عالی این حوزه در اسفند ۹۴، توجه به مباحث قرآن و عترت را از برنامه های تحولی در این مدت زمان عنوان کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۵
عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی:
پاسخگویی حوزه به نیازهای نظام مستلزم تعمیق فعالیت های پژوهشی است
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی، پاسخگویی حوزه علمیه به نیازهای نو به نو نظام اسلامی را در سایه تعمیق فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی میسر دانست.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۱:۱۰
استاد سطح عالی حوزه علمیه اصفهان:
درون‌نگری مانع تحول در نظام آموزشی حوزه می‌شود/ حیات علمی به ارائه مطالب جدید و نوآوری است
استاد سطح عالی حوزه علمیه اصفهان با اشاره به ضرورت تحول نظام آموزشی حوزه، گفت: درون‌نگری اجازه نخواهد داد که حوزه علمیه در آستانه تحول نظام آموزشی، بهره مند شود و به مرور زمان، اندیشه‌های ناب در حوزه فرسوده می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۰۹:۵۸
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع):
نیازسنجی دقیق پژوهشی، لازمه توفیق پژوهشگران حوزوی است
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تصریح کرد: یکی از مسایلی که باعث می شود محققان و پژوهشگران حوزوی در رسالت های مخصوص به خود موفق باشند، توجه به اصل نیازسنجی دقیق پژوهشی است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۱:۰۵
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
کارآمدی بیشتر حوزه در پاسخ به نیازهای جامعه نیازمند تحول است
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: بی شک یکی از الزامات کارآمدی مضاعف حوزه های علمیه در راستای پاسخ به نیازهای جامعه اسلامی، جدیت در مقوله تحول در حوزه است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۶:۲۰
استاد حوزه علمیه همدان در جمع طلاب:
جامعه امروز به حوزه تحول گرا نیاز دارد/ لزوم توجه بیشتر به نیازهای روز در دروس خارج
حوزه/ حجت الاسلام خزایی، حوزه تحول گرا را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اسلام دینی کامل برای تمامی ادوار تاریخی است به همین سبب دروس خارج حوزه های علمیه باید به سمت و سوی نیازهای روز حرکت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۱۹
استاد رشاد در افتتاحیه رشته های "فقه تخصصی نظام ساز":
امروز حوزه در نقطه‌های گسل زلزله خیز معرفت قرار گرفته است/تحول در حوزه واقع شدنی است
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با اشاره به روند تحولات در حوزه‌های علمیه گفت: امروز حوزه در نقطه‌های گسل زلزله خیز معرفت قرار گرفته است. لاجرم تحول در حوزه واقع شدنی است و باید آن را مدیریت کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۵:۵۴