*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۸ شعبان ۱۴۴۰ \ Tuesday, April 23, 2019
آیت الله العظمی شبیری زنجانی:
محدودیت در انتخاب درس و استاد، استعداد طلاب را خاموش می کند
حوزه / آیت الله العظمی شبیری زنجانی صبح امروز در دیدار مدیر حوزه های علمیه کشور با ایشان، ساختار مدرسه ای را برای دروس سطح عالی حوزه های علمیه، نامناسب و باعث «خاموش شدن استعدادهای طلاب» دانستند.
۱۳۹۸/۱/۸ - ۱۸:۰۱
اندیشمندان خارجی در نمایشگاه دستاوردهای تحولی حوزه خراسان:
حوزه خراسان در سطح جهانی کار می کند/ توسعه پژوهش محرک تولید و رشد علمی است
حوزه/ پرفسور ادواردو لوپز گارسیا، استاد کامل دانشکده الهیات پاپی سومه سنت آنسلمو رم وابسطه به واتیکان و پرفسور یار تولومه پیرونه دکترای زبانها و تمدنهای شرقی، استاد کامل زبان و ادبیات عربی در دانشکده مطالعات اسلامی عربی دانشگاه ناپل از نمايشگاه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان بازدید کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۸:۳۴
در گفتگو با یک مدیر حوزوی بررسی شد:
چارچوب ها و موانع تحقق آرمان تحول در حوزه
حوزه/ اگر حوزه در مقابل تحول مقاومت کند و علاقه‌ای برای حرکت به جلو نداشته باشد، به حوزه‌ای منزوی، منفعل و بی‌اثر تبدیل می‌شود، چراکه در طول زمان انگیزه فعالیت و حرکت را از دست داده و از درون تهی می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۵۳
آیت الله اعرافی در مازندران خبر داد:
اجرای بیش از ۲۰ طرح و برنامه کیفی سازی تحصیلی طلاب
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که بیش از ۲۰ طرح و برنامه به منظور کیفی سازی تحصیلی طلاب در دستور کار قرار دارد، گفت: اجرای این برنامه ها به طرح تحول در حوزه کمک شایانی خواهد کرد.
۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۲:۰۱
اساتید حوزه در گفتگو با خبرنگار ما:
علم و اخلاق و مهارت؛ لازمه توفیق طلاب است/ تحول با حفظ سنت ها و اصالت ها باشد
حوزه/ تنی چند از اساتید حوزه علمیه قم با تاکید بر این نکته که تقویت همزمان بُعد علمی، اخلاقی و مهارتی، لازمه توفیق طلاب در طول سال تحصیلی است، بر لزوم تحول در نظام آموزشی در عین حفظ و تقویت سنت ها و اصالت های حوزوی تاکید کردند.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۰:۲۴
آیت الله اعرافی در جلسه شورای حوزه اردبیل:
واگذاری اختیارات به حوزه های استانی تداوم دارد
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره از تدوین درختواره آموزش های کاربردی حوزه خبر داد و گفت: واگذاری اختیارات به حوزه های علمیه استان ها تداوم دارد.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۶:۱۸
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌افزایی بزرگان حوزوی و اندیشمندان جوان است
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: تحقق آرمان تحول در حوزه‌های علمیه نیازمند هم‌فکری و تعامل بزرگان حوزه و اندیشمندان جدید حوزوی است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۳:۲۱
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان:
زمان‌شناسی و بهره‌گیری از ابزارهای نوین لازمه تحول در حوزه است
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان گفت: زمان‌شناسی و عالم به زمان بودن و همچنین بهره‌گیری از دانش جدید و ابزارهای نوین لازمه تحقق آرمان تحول حوزه است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۹:۰۸
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد:
تحول حوزه علمیه باید توأم با حفظ اصالت و رسالت تاریخی باشد
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد گفت: تحول در حوزه علمیه باید توأم با دفاع از اصالت، قداست و رسالت تاریخی باشد تا به این طریق تحول در مسیر صحیح و درست خود قرار گیرد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۲:۵۶
در نشست مدیران میانی واحد های ستادی حوزه مطرح شد؛
توسعه متون درسی، برنامه آموزشی و درختواره دانشی مهم ترین گام های تحول درحوزه است
حوزه/ معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: شاه کلید گام های تحول، توسعه در کتب و متون درسی، توسعه در برنامه های آموزشی و نظامات متعدد و نیز توسعه در درختواره دانشی است.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۹:۱۵