*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
استاد انصاریان:
چگونه در مدار بندگی قرار بگیریم؟/ حصار و قلعهٔ ولایت امیرالمؤمنین(ع)، پناهی امن مقابل شیاطین است
حوزه/ محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم، با بیان اینکه حصار و قلعهٔ ولایت امیرالمؤمنین(ع)، پناهی امن مقابل شیاطین است، گفت: قبول ولایت علی(ع)، یعنی قبول محبت و انجام خواسته‌های علی(ع)، حصار خداوند است و این‌قدر این حصار بلند می باشد که ابلیس و ابلیسیان به آنجا راه پیدا نمی‌کنند.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۰:۱۹
استاد انصاریان بررسی کرد:
در چه صورت دعاهایمان مستجاب می شود؟
حوزه/ استاد حوزه گفت: صادقین ائمه(ع) هستند و همه باید باور داشته باشیم که از طریق همراهی و هم نشینی با صادقین به خیر دنیا و آخرت می‌رسیم؛ دعاهایمان مستجاب می‌شود و اگر بخواهیم؛ به شهادت، مرگ، برزخ و قیامت آسان می‌رسیم.
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۰۲
استاد انصاریان:
سه بهره عظیم که از سرمشق قراردادن پیامبر(ص) نصیب انسان می‌شود
حوزه/ استاد اخلاق حوزه با بیان اینکه سرمشق قرار دادن پیامبر(ص) سه بهره عظیم نصیب ما خواهد کرد، گفت: نخست اینکه امید مثبت به خداوند در باطن انسان طلوع می‌کند، دوم اینکه در به دست آوردن آخرت در صف دوم بعد از پیامبر(ص) قرار می‌گیرد و سوم اینکه خداوند به او کمک می‌کند تا در تمام زندگی تا آخر عمر با توجه قلبی به حضرت حق زندگی کند.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۴:۴۸
استاد انصاریان:
همه ظلم‌ها به یکدیگر و دل‌شکستن‌ها در همین دنیا عکس‌العمل دارد/عوامل پدید آمدن عذاب‌های جهنم
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: خداوند متعال نه طبقات جهنم را، نه عذاب‌های این طبقات را ساخته است. سازنده آن کفر کافران، شرک مشرکان، نفاق منافقان، بخل بخیلان، حسد حاسدان، کبر متکبران، جرم مجرمان است. اگر ساخت جهنم و عذاب‌هایش را به خدا نسبت دهید در حقیقت به او تهمت زدید و خود این تهمت هم یک آتش دیگری است که برافروخته می‌کنید.
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۱:۱۰
استاد انصاریان تبیین کرد:
عاقبت افراد متقلب و فریب کار در دنیا و آخرت
حوزه/ در طول تاریخ با دو نوع بت، اکثر مردم هر روزگاری را فریب دادند و آنان را با زبان، سخن، تقلب در گفتار و وعده‌های دروغ گول زدند و نگذاشتند در راه الهی قرار بگیرند و مطیع وجود مقدس پروردگارشان شوند...
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۴:۰۰
استاد انصاریان تبیین کرد:
شاخصه های «توبه حقیقی»
حوزه/ در روایات آمده هر خطاکاری که اشتباه و خطایش به عمد یا غیرعمد بوده، از روی جهالت به احکام خدا و از روی غفلت نسبت به حلال و حرام الهی گناهی را مرتکب شده است یا می‌دانسته که این کار گناه است، ولی به آن گناه آلوده شد، در صورتی که به عمد یا سهو و یا غفلت وارد عرصه توبه شود، مورد رحمت و آمرزش الهی قرار می گیرد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۱۴
استاد انصاریان تبیین کرد:
راه های توبه حقیقی
حوزه/ گنهکار نباید در توبه کردن دچار اشتباه شود که خدایی نکرده گناه در پرونده‌اش بماند. قرآن می‌فرماید: «فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لا تَعْلَمُون (نحل، ۴۳)» توبه‌ و مسأله‌ای که نمی‌دانید حلال است یا حرام، درست است یا نادرست از آنهایی که می‌دانند بپرسید. ممکن است شخصی بگوید من دوست ندارم با یک روحانی روبرو شوم. کسی اجبارت نمی‌کند، تلفن عالم مطمئنی را پیدا کن و از او بپرس.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۲:۲۱
استاد انصاریان تبیین کرد:
ویژگی های شیعیان واقعی
حوزه/ مفسر قرآن و نهج البلاغه با بیان اینکه بدون تردید و با اسناد و مدارک معتبر پیامبر(ص)، علی(ع) را به عنوان جانشین خود انتخاب کرد، خطاب به شیعیان گفت: با شفاعت امیرالمؤمنین علی(ع) و پیامبر(ص) شیعه در بهشت است، اما مجرمین حرفه‌ای، مال مردم‌خورها و اختلاس‌چی‌ها در بهشت جایی ندارند. شیعه یعنی پیرو، یعنی اقتداکننده به ائمه(ع).
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۱:۵۳
استاد انصاریان مطرح کرد:
تجلی محبت دین اسلام در عملکرد امیرمؤمنان علی(ع)
حوزه/ مفسر قرآن و نهج البلاغه گفت: کافران و منافقان دشمن یکدیگر هستند، اگر می‌بینید سر یک سفره نشستند علتش پول یا شهوت است، اما اگر این دو علت ضعیف شود چاقو و اسلحه به روی هم می‌کشند.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۵:۰۷
استاد انصاریان تبیین کرد
درس هاس مکتب علوی
حوزه/مفسردقرآن و نهج البلاغه گفت: امام علی(ع) شخصیتی بی نظیر در شجاعت، عدالت و حق طلبی در طول تاریخ اسلام است.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۴:۴۳