کدخبر : 437210
سرویس : حوزه علمیه قم
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۹:۴۰
با حضور جمعی از مسئولین؛
کتاب "‌سند گمنامی" در حاشیه برگزاری نماز جمعه قم رونمایی شد
حوزه/ با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری و حجت الاسلام و المسلمین سعیدی ائمه جمعه شهر مقدس قم از کتاب "سند گمنامی" در حاشیه برگزاری نماز جمعه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، کتاب خاطرات شهید مدافع حرم احمد مکیان با عنوان "سند گمنامی" ظهر امروز با حضور آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی ائمه جمعه قم و حجت‌الاسلام ‌محمدباقر ولدان مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم در مصلی قدس رونمایی شد.  

لازم به ذکر است: شهید احمد مکیان در نیمه آبان سال 73 در خانواده‌ای مذهبی در خوزستان متولد شد، حضور او در فعالیت‌های فرهنگی و هم‌نشینی با طلاب و روحانیون او را به حضور در حوزه‌های علمیه علاقه‌مند کرد، شهید احمد مکیان سال نخست حوزه را در شهر سر بندر گذراند و برای ادامه تحصیل معارف اهل‌بیت(ع) راهی حوزه علمیه قم شد.

پس از چند مرحله حضور در جبهه‌های نبرد، احمد با مشورت خانواده تصمیم گرفت ازدواج کند، ولی ضمن علاقه شدیدی که نسبت به خانواده و همسر داشت مدت کوتاهی پس از ازدواج مجدداً عازم میدان‌های نبرد شد، احمد سرانجام در تاریخ 17 خرداد 95 در بیست و یک‌سالگی جرعه ناب شهادت را نوشید و به آرزوی همیشگی خود دست پیدا کرد.

شهید مکیان گمنامی را دوست داشت، در وصیت‌نامه‌اش به این نکته صریح اشاره‌کرده بود که مرا غریبانه تحویل بگیرید، غریبانه تشییع کنید و غریبانه در بهشت معصومه، قطعه 31 به خاک بسپارید.برای گمنام ماندنش نیز تدبیری اندیشیده بود، وصیت کرده بود که چیزی روی قبرش ننویسند فقط بنویسید"پر کاهی تقدیم به پیشگاه حق‌تعالی"

پیکر مطهر این شهید بزرگواربعد از تشییع در آبادان و شهر قم، طبق وصیتش در آرامگاه بهشت معصومه قم، قطعه 31 آرام گرفت.

انتهای پیام    313/17

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می باشد
چاپ خبر