کدخبر : 453379
سرویس : استان‌ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۸:۲۷
مدیر کل اوقاف مازندران خبر داد:
اقامه نماز عید فطر در ۱۰۰ بقعه و امامزاده مازندران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: یکصد بقعه متبرکه و امامزاده مازندران میزبان نماز‌گزاران عید سعید فطر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری، مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح ضیافت الهی با اقامه نماز عید سعید فطر در بقاع متبرکه پایان می ‎یابد، گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، نماز عید سعید فطر امسال با شرکت گسترده مردم در یکصد بقعه متبرکه و امامزاده مازندران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز عید سعید فطر در امامزادگان شاخص توسط ائمه جمعه و جماعات و در دیگر امامزادگان توسط روحانیون اعزامی یا بومی اقامه خواهد شد، افزود: اوقاف و امور خیریه در ایام ماه مبارک رمضان با هدف ارتقاء سطح معرفتی و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی و ایجاد فضای معنوی و انس با قرآن طرح ملی ضیافت الهی را در بقاع متبرکه برگزار می‌ کند.

حجت الاسلام حیدری گفت: طرح ضیافت الهی امسال در ۳۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه با مشارکت مبلغان دینی اعزامی از شهر مقدس قم و روحانیان مستقر و بومی و همکاری خادمان و متولیان بقاع متبرکه برگزار شد و در روز عید سعید فطر پایان می‌ یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر برپایی نمازعید، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌ های معرفت اجرا خواهد شد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که عید فطر عید پایان یافتن رمضان نیست بلکه تولد و برآمدن انسانی نو از تیره گی های خویشتن و جشن پاداش الهی است، خاطرنشان کرد: حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان و تداوم حال و هوای این ماه ارزشمن الهی مهم ترین وظیفه روزه دار بعداز ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام حیدری با بیان این که انسان مؤمن در ماه پربرکت رمضان فرمان خداوند را اطاعت می کند، آنچه خداوند واجب کرده است مو به مو انجام می دهد، رنج گرسنگی و تشنگی و تربیت نفس و عبادت حق را تحمل می کند و لذت ترک گناه را درک می کند، گفت: هر کس که در این ماه در رسیدن به حق و کسب رضای معبودگری سبقت را برده باشد، سهم بیشتری از برکات خوان گسترده عید سعید فطر خواهد داشت.

وی با بیان این که عید فطر روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می کنند و عیدی می گیرند، خاطرنشان کرد: پاداش روزه داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت حق است، پس باید به هوش باشیم که پس از پایان این ماه مبارک در کارنامه اعمال خود جز نیکی نیاریم و در زمین مصفای دل جز بذر خوبی نکاریم.

مدیر کل اوقاف مازندران با اشاره به این که عید سعید فطر از بزرگ ترین و مهم ترین اعیاد اسلامی است، گفت: از جمله اعمالی که در این اعیاد سفارش شده است، غسل کردن، جامه نو پوشیدن و عطر زدن و زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) است.

 

 

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می باشد
چاپ خبر