*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Wednesday, December 19, 2018
دولت باید حمایت بیشتری از پژوهش های علوم انسانی و اسلامی داشته باشد
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بر لزوم حمایت بیشتر دولت از انجام پژوهش های علوم انسانی و اسلامی در کشور تاکید کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۱:۰۰
سال آینده نمایشگاه دستاوردهای مراکز حوزوی را در تهران با وسعت بیشتری برپا کنیم
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: یکی از کاستی های جدی در حوزه تحقیق این است که هنوز یک منظومه کلان و منسجم نسبت به پژوهش وجود ندارد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۳۴
بسیاری از مسائل زنان و خانواده، تنها در فقه نظام قابل تبیین است و جز در فقه نظام پاسخ نمی‌یابد.
حوزه/ پنجاه و یکمین نشست از سلسله نشست‌های موضوع شناسی فقه پیشرفت با عنوان «زنان و خانواده» در «انجمن‌های علمی حوزه» برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۱۹
تولید دانش ویژهٔ زنان امری ضروری است /ما برآنیم که پژوهش را در دل آموزش قرار دهیم
حوزه/ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: امروز باید توجه ویژه‌ای به پاسخگوییِ سؤالات، ویژهٔ زنان داشت و ورود به تولید دانش ویژه آنان امری ضروری است.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۰۳
پالایش روشنفکری مریض و دین ستیز حاکم در دانشگاه لازمه وحدت حوزه و دانشگاه
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه منوط به حل اختلافات ریشه‌ای است، به طوری که نخست روشنفکری مریض و دین ستیز حاکم در دانشگاه باید پالایش شود و از طرف دیگر حوزه علمیه بتواند در جهت پاسخگویی به نیازهای روز جامعه گام‌های موثرتری بردارد، در غیر اینصورت امکان شکل گیری این وحدت به معنای درست وجود ندارد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۳:۵۶
حوزه علمیه خواهران به تبیین آموزه های دین و پاسخ به شبهات در میان بانوان بپردازد
حوزه/ مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: امروز حوزه های علمیه خواهران وظیفه دارند تا به بیان احکام، عقاید، تبیین، اثبات و دفاع از شبهات به ویژه در میان قشر بانوان بپردازند.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۲:۰۳
معنای طلبه شدن دست برداشتن از دانشگاه نیست/ حوزه و دانشگاه پایگاه تضارب افکار و اندیشه اند
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این که حوزه و دانشگاه پایگاه تضارب افکار و اندیشه اند، گفت: معنای طلبه شدن دست برداشتن از دانشگاه نیست و ما در دولت اسلامی، کارشناس و‌ مدیر با زیربنای شناخت اسلامی نیاز داریم.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۵۵
ایجاد ستادی عالی رتبه برای وحدت حوزه و دانشگاه/باید حوزه و دانشگاه در عین استقلال به وحدت برسند
حوزه/ عضو خبرگان رهبری بر لزوم ایجاد ستادی عالی برای وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد و گفت: نمی‌گویم که حوزه داخل دانشگاه برود یا دانشگاه در حوزه هضم شود؛ این مسئله ممکن و مطلوب هم نیست، ولی همان طور که تفکیک قوا داریم، باید حوزه و دانشگاه نیز در عین استقلال به وحدت برسند
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۰۰
تمام خیرات انسان در سایه پرتو اهل بیت(ع) رقم می خورد
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: فاصله گرفتن از اهل‌بیت(ع) هلاکت انسان را به دنبال دارد و تمام خیرات یک انسان در پرتو ولایت اهل‌بیت(ع) رقم می‌خورد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۰:۵۴
دبیرکل مجلس وحدت پاکستان کشتار اخیر مردم کشمیر توسط نظامیان هند را محکوم کرد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ناصر عباس جعفری گفت: هند با استقرارصدها هزار نیروی نظامی نتوانست نهضت آزادی خواهان کشمیر را تضعیف کند و اگر صد سال دیگر هم تلاش کند، در این هدف موفق نخواهد شد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۸:۲۹