*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Sunday, July 21, 2019
آینده طلاب انقلابی زیر قیچی تحجر و تحول‌خواهی غلط
حوزه/ امروز حوزه علمیه برای همگام‌‌شدن با نیازهای جامعه و حرکت در ریل تحقق تمدن اسلامی، نیازمند تضارب آراء و علی‌الخصوص برگزاری کرسی‌‌های آزاداندیشی است.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۸:۳۴
یک شورای نگهبانِ خوش‌ساخت
حوزه/ شاهد ترکیبی خوش ساخت از شورای نگهبان هستیم که در سایه‌ تدبیر امام خامنه‌ای نوید اتفاقاتی نو در آینده را می‌دهد. انتظاراتی که با انتخاب عضو جدید فقهای شورای نگهبان توسط رهبر معظم دوچندان شده است.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۸:۰۷
بهترين سرانجام - به انگيزه ارتحال حجت الاسلام والمسلمین سيد عليرضا حائری
حوزه/ مرحوم حائری هيچگاه در صدد بهره مندی و استفاده از تشخص ديگران نبود، او با اينكه داماد مرحوم آيت الله مشكينی (رض) رياست مجلس خبرگان رهبری بود، هيچ وقت بدنبال انتفاع از اين نسبت نبود
۱۳۹۸/۴/۲۸ - ۱۳:۰۸
حوزه، آزاداندیش هست یا نیست؟
حوزه/ از نظر رهبر انقلاب حوزه آزاداندیش هست، اما برای گسترش این آزاداندیشی نیاز به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی است.
۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۰۸:۳۷
نگاهی به معرفی فقیه نواندیش شورای نگهبان
حوزه/ قرار گرفتن آیت الله اعرافی در کنار فقیهان صاحب نام و فحول علمی شورای نگهبان همچون آیت الله یزدی نشان از درایت رهبر انقلاب در حفظ استوانه های پرافتخار و پرتجربه و انتقال تجربیات سالها نظارت بر قوانین در شورای نگهبان قانون اساسی ایران به فقهای جوان و خوش فکر حوزه را دارد.
۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۰۸:۲۷
از قم تا پادربورن
حوزه/ این تجربه نشان داد که راه‌های ناپیموده، اما پیمودنیِ فراوانی وجود دارد که اگر گشوده گردند، می‌توانند به هم‌دلی بیشتر عالمان و سپس عموم پیروان ادیان و مذاهب بینجامند.
۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۰:۲۸
یادداشت رسیده | امام هشتم (ع)حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی
حوزه/ معصومین علیهم السلام با شیو نامه آیات وحی، برای اجتماع بشری آرامش آفرین بوده و هستند، به همین سبب مامون عباسی از نفوذ حضرت امام رضا علیه السلام استفاده کرد تا آشفتگی اوضاع کشوری اسلامی که به دلیل قتل برادرش امین و تصاحب قدرت بعد از مرگ هارون الرشید برای او ایجاد شده بود سامان دهد.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۴:۱۵
چرا حجاب واجب است؟
حوزه/ خانم ها زينت خود را آشكار نسازند؛ مگر براى شوهر، پدر، پدر شوهر، پسر، پسرهمسر، برادر، پسر برادر، پسر خواهر، زنان مسلمان، بردگان خودشان، افراد سفيه كه تمايلى به زن ندارند و كودكانى كه از امور جنسى مربوط به زنان آگاه نيستند.
۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۱:۴۲
سیره عملی ائمه معصومین(ع) در برخورد با زنان بدحجاب
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مشکانی سبزواری در مقاله ای با عنوان مبانی و الگوهای فقهی مواجهه با بدپوششی در سیره سیاسی و فرهنگی معصومین(ع) به بیان سیره عملی ائمه معصومین(ع) در برخورد با زنان بدحجاب پرداخت.
۱۳۹۸/۴/۲۱ - ۲۳:۲۰
عفاف و حجاب از شعار تا واقعیت ...
حوزه/ برای بهبود وضعیت موجود فرهنگی در جامعه باید بر روی والدین به ویژه مادر به عنوان رکن رکین خانواده بیش از پیش سرمایه گذاری کرد.
۱۳۹۸/۴/۲۱ - ۱۴:۰۶