*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Tuesday, January 22, 2019
حوزه نقشه جامع تمدن اسلامی را ارائه کند/ افق و چشم انداز جهانی و تمدنی پایه حوزه انقلابی است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مهمترین وظیفه حوزه های علمیه ارائه طرح و نقشه جامع تمدن اسلامی است، گفت: فقه جامع دین افزون بر فقه فردی،که ناظر بر احكام رفتار افراد است، مشتمل بر فقه اجتماعی و بالاتر از آن و فقه تمدنی در سه سطح «خرد، كلان و توسعه» خواهد بود.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۲:۴۵
درخشش حوزه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری
حوزه/ در آیین پایانی دهمین نمایشگاه دستاورد های علمی، پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری، حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه جهان تشیع در زمره غرفه های پژوهشی برتر این نمایشگاه قرار گرفت.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۴۲
توانمندی های پژوهشی پژوهشگران ثروت و سرمایه ارزشمند ایران است
حوزه/ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این که این نشست قطعا شروعی تازه و نو برای همگرایی و همبستگی پژوهشگران در سراسر کشور است، گفت: کشور ما ثروت و سرمایه های بزرگی دارد که از جمله آن توانمندی های پژوهشی ایران اسلامی است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۴۰
راه حل مشکلات کشور، پژوهش های موضوع محور با رویکرد حل مساله است
حوزه/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خواسته من از مسؤولان این است که در عرصه پژوهش اگر قرار است برای کشور کاری صورت گیرد، می طلبد تا پژوهش‌های موضوع‌محور با رویکرد حل مسئله وجود داشته باشند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۳۹
تصمیمات موفق و ثمربخش برپایه پژوهش های کاربردی و راهبردی است
حوزه/ معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور گفت: اساسا هیچ تصمیمی بدون تحقیق و پژوهش موثر نخواهد شد و زمانی موفق هستیم که تصمیمات بر پایه تحقیق و پژوهش بوده و کاربردی و راهبردی باشند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۳۷
دانش های تحولی حوزه باید مبدا تحول در علوم انسانی باشند
حوزه/ عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این که دانش های تحولی حوزه باید مبدأ تحول علوم انسانی باشند، گفت: تحول انسانی و به تبع آن سایر علوم امکان دستیابی به الگوی پیشرفت اسلامی، انسانی را فراهم می کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۸
حوزه های علمیه برمدل های عملیاتی منطبق با فقه جواهری متمرکز باشند
حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: حوزه علمیه اگر بخواهد در آینده به سمتی حرکت کند که بتواند اعمال مهندسی فکری، فرهنگی داشته باشد باید روی مدل های عملیاتی بر اساس فقه جواهری و حکمت شیعی متمرکز باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۶
آینده حوزه های علمیه در گرو فقه نظام ساز و تمدن ساز است
حوزه/ طلبه پژوهشگر حوزه علمیه خراسان گفت: برای ساخت تمدن نوین اسلامی، اساسا ترسیم حوزه آینده بحث اساسی می باشد و امروز در جامعه فقه کاربردی، ساختار ساز و تمدن ساز باید جایگاه خود را پیدا کند و آینده حوزه های علمیه را بسازد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۳
رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی»
حوزه/ رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه در حاشیه دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری صورت گرفت.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۰
تشکیل ۷ قرارگاه علمی و ۶ هیئت اندیشه ورز در حوزه خراسان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه خراسان مدل جدیدی را به عنوان فعالیت های دانشی و مساله محور تاسیس و ۷ قرارگاه علمی را برای فعالیت های دانش محور نیز به راه انداخته است و ۶ هیئت اندیشه ورز برای پاسخگویی به نیازهای نظام، جامعه و عرصه های بین الملل فعالیت دارند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۵:۳۳