*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ \ ۲۰ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 24, 2019
حکم استفاده مردان از طلای سفید و خواندن نماز با آن
حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «حکم استفاده از طلای سفید برای مردان» پاسخ دادند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۹:۳۰
چه کنیم محبت خدا در دل ما جايگزين شود؟
حوزه/ در روايتي هست که نوجواني که هنوز به سن تکليف نرسيده بود در راه، خدمت پيغمبر اکرم صلي‌الله‌عليه‌وآله‌ رسيد و به تماشای حضرت ایستاد. خيره خيره به ایشان نگاه می‌کرد تا حضرت رسيدند. عرض کرد من خيلي شما را دوست دارم. حضرت ايستادند و از او پرسیدند: من را بيشتر دوست داري يا پدرت را؟ گفت: ...
۱۳۹۸/۴/۲ - ۲۳:۲۵
فلسفه وجود آیات متشابه در قرآن چیست؟
حوزه/ امروزه يك سري آيات، به عنوان آيات متشابه بر قرآن تحميل شده در حالي كه اين آيات در صدر اسلام بر وفق اساليب و شيوه‎هاي متعارف عرب درج گرديده و خالي از هر گونه پيچيدگي بوده و هرگز ايجاد شبهه نمي‎كرد، امّا به تدريج بر اثر درگيري هاي عقيدتي و فكري كه در ميان گروههاي مختلف مسلمانان رخ داده، سبب تشابه برخي از آيات قرآن گرديد.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۲۲:۴۰
آیا می توان کانکس های متحرک را به عنوان مسجد وقف کرد؟
حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «مسجد سیّار» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۸:۴۰
شباهت ها و تفاوت های اخلاقی حضرت عیسی (ع) در قرآن و کتاب مقدس
حوزه/ در اناجيل اربعه، حضرت عيسى(عليه السلام) شخصى بسيار صبور و حليم، بسيار فروتن و متواضع و بامحبت و كاملا مطيع خداوند معرفى شده است. او به شدت از جنگ و خون ريزى و خشونت متنفر است و براى ايجاد صلح و اصلاح، از حق خود مى گذرد و به ديگران نيز توصيه مى كند كه چنين باشند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۰۶:۰۵
پرستار یا آقا بالا سر؟ به کدام روش عمل کنیم؟
حوزه/ زن و شوهر باید سعی کنند که یکدیگر را اصلاح کنند. نه مثل یک آقا بالاسر که مرتب به دیگری نیش بزند؛ نه! مثل یک پرستار، یک مادر و پدر دلسوز.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۱:۰۰
مروری بر اساسنامه و وظایف سازمان تبلیغات اسلامی
حوزه/ مدت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی از زمان تأسیس نامحدود بوده و انحلال و یا توقف مأموریت آن تنها با حکم مقام معظم رهبری امکان‌پذیر است.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۱۰:۳۳
حکم شرعی خون داخل تخم مرغ
حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «خون داخل تخم مرغ» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۰۶:۲۰
نقش زن در جلوگیری از انحرافات شوهر
حوزه/ اگر خانمِ خانه می‌بیند شوهرش دارد دچار یک انحرافی می‌شود، فرضاً در یک معامله‌ی نامشروعی دارد قرار می‌گیرد، توی یک جریان غلطی دارد می‌افتد، توی پول در آوردن های نادرست دارد می‌افتد، توی رفیق بازیهای ناسالم دارد می‌افتد، اوّل کسی که باید او را حفظ کند، اوست.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۰۴:۰۵
اصحاب رسّ و اصحاب اخدود چه كساني بودند؟
حوزه/ عصر و زمان اصحاب رس بعد از دوران حضرت سليمان است و مورخان سلطنت او را از ۹۸۱ تا ۹۴۱ قبل از ميلاد نوشته‎اند و اكنون كه سال ۱۹۹۹ ميلادي است، كه عصر اصحاب رسّ دو هزار و نهصد سال پيش بوده است،‌ بنابراين اندكي قبل، يا در عصر دولت مادها مي‎زيسته‎اند.
۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۲۰:۵۷