*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۳ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 20, 2019
کد خبر: 374883 | تاریخ مخابره :۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۵ | سرویس: استان‌ها 65
نماینده ولی فقیه در بوشهر:
استعمار به دنبال نفوذ در تمامی لایه های جامعه است
حوزه/نماینده ولی فقیه در بوشهر با بیان اینکه استعمار به دنبال نفوذ در تمامی لایه های جامعه است اظهار داشت: دشمن به دنبال نفوذ در بین مسئولان و مردم است تا با نفوذ فرهنگی خود و طراحی استعماری، آنان را به سستی کشاند و مردم را نسبت به مسائل فرهنگی بی تفاوت کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمن غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: بی تردید یک از ابعاد مهم هندسه و ساختار سیاسی اسلام استکبار ستیزی است.

وی افزود: در مهندسی فقه حکومتی اسلام یکی از ارکان مهم در عرصه فقاهت، مبارزه با استکبار و عرصه تهاجم بیگانگان به سرزمین اسلامی است و نیز در عرصه سیاست اسلامی هیچگاه کفار اجازه ندارند به نهاد حکومت اسلامی سلطه پیدا کند و حکام اسلامی نیز به هیچ صورت مجوزی برای آنها نیست که سلطه بیگانگان را بپذیرند.

امام جمعه بوشهر گفت: تاریخ سیاسی جهان فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است، استعمار کهن با نگاه تجاوزات سخت و نظامی سپس استعمار نو به شکل ایجاد حاکمیت بیگانه ساز و مزدوران جهان سلطه با مدیریت جهان، و سپس استعمار فرا نو برای تغییر جامعه  است تا از درون، جامعه را به سمت اهداف استعماری خود که همان قبول سلطه بیگانگان است سمت و سو دهد.

نماینده ولی فقیه  در بوشهر با بیان اینکه جهان در شرایط حساس و پیچیده ای از تاریخ قرار دارد، بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با طلوع خود جهان را متحول کرد و بیداری آفرید و حرکت های ضد استعماری و ضد استکباری آن موجب شده است که جهان از سطله فرهنگی غرب آگاه شوند و سرزمین های  اسلامی به سمت اسلامی فکر کردن حرکت کنند.

وی تصریح کرد: امروز سیاست جهان سلطه به سرگردگی آمریکا و کشورهای اقماری مثل انگلیس با طراحی استعماری فرا نو و نفوذ در جامعه و دگردیسی در افکار و اندیشه های جامعه است که جامعه ای که به دنبال استقلال و حاکمیت دین خدا و حفظ هویت ملی خود است را درهم شکند و مردم را به شکل آرام هویت ملی دینی خود را از دست دهند و هویت غرب گرایانه حاکم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه استعمار به دنبال نفوذ در تمامی لایه های جامعه است اظهار داشت: دشمن به دنبال نفوذ در چه بین مسئولان و چه مردم است تا با نفوذ فرهنگی خود و طراحی استعماری، آنان را به سستی کشاند و مردم را نسبت به مسائل فرهنگی بی تفاوت کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: دشمن با نفوذ خود به دنبال این است که در عرصه فرهنگ به صورت نرم و آرام تمامی آرمان ها و ارزش را با توجیهات و مصلحت اندیشی کاذب کنار بگذارند و مردم نیز تغییر ذائقه و سلیقه و هویت فرهنگی پیدا کنند و اخلاق و آداب آنها به سمتی رود که جهان سلطه آن را مدیریت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین  صفایی ‌بوشهری با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به مسئولان در مورد نفوذ دشمن، اظهار داشت: ما باید راه نفوذ دشمن را ببندیم و جبهه مقاومت فرهنگی ایجاد کنیم و این بزرگ‌ترین خط مقاومت استکباری است.

امام جمعه بوشهر افزود: استان ولایت‌مدار بوشهر یک کتاب زرین و گواه این است که مردم این دیار بصیر، ولایت‌مدار، مقاوم و شهادت‌طلب هستند و به تاریخ مقاومت و پایداری خود افتخار می‌کند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی