*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
کد خبر: 374921 | تاریخ مخابره :۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۱:۱۰ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه :
نوروز فرصتی مناسب برای معرفت شناسی و کمال نگری است
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار داشت: اگر چه نوروز فرصت مناسبی برای رشد می شود اما ممکن است همین حضور در جمع خانوادگی و بستگان موجب ترویج بعضی مسائل و شئونات ضد ارزشی و اخلاقی را به همراه داشته باشد ولی با مدیریت صحیح می توان از ایام نوروز بهترین بهره برداری را برای رسیدن به کمال و سعادت انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود عبداللهی در گفتگو با خبر نگار خبر گزاری «حوزه» به ایام نوروز اشاره کرد و گفت:  عید فرصت مناسبی برای خود ارزیابی و باز بینی است، تا انسان از رهگذر این فرصت کاستی و نقصان گذشته را شناسایی کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: عید فرصتی است برای باز پروری روحی و جسمی و کالبد شکافی در مسیر رسیدن به رشد است.

استاد حوزه بیان داشت: برای رسیدن به رشدو بازبینی به خصوص در ایام نوروز سفارش و دستور العملهای زیادی از سوی حضرت معصومین(ع) شده و از جلمه آن صله و رحم و تکریم بزرگان و محبت به والدین است.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی افزود: از دیگر عوامل رشد و بازپروری رسیدن به خانواده، هدیه دادن به فرزندان و حضور اجتماعات فامیلی و دید و بازدید است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار داشت: همه این عوامل در­کنار معرفت شناسی و برطرف­کردن نقصانهای­گذشته موجب خیرات و برکات زیادی خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی عنوان کرد: اگر چه نوروز فرصت مناسبی برای رشد می شود اما ممکن است همین حضور در جمع خانوادگی و بستگان موجب ترویج بعضی مسائل و شئونات ضد ارزشی و اخلاقی را به همراه داشته باشد ولی با مدیریت صحیح می توان از ایام نوروز بهترین بهره برداری را برای رسیدن به کمال و سعادت انجام داد.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی