*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ \ ۱۴ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 23, 2018
کد خبر: 374923 | تاریخ مخابره :۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۰:۲۲ | سرویس: علمی، فرهنگی 75

سیره زیبای صله رحم آیت الله کوهستانی(ره)
حوزه / آقا با عصا به کوبه در مي زدند و مي گفتند: «اي کوبه، در فرداي قيامت شهادت بده که محمد آمد براي صله ارحام!»

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، یکی از سیره های عملی عالم بزرگوار، آيت الله شيخ محمد کوهستاني اين بود، هر ساله تا سيزده نوروز، چون مهمانان از نقاط مختلف به محضر شان مي آمدند، منزل را ترک نمي کردند، ولي پس از آن صله رحم و بازديد را از بالاي محله، آغاز مي کردند و به تمامي منازل می رفتند و در هر خانه ای چند لحظه توقف و احوال پرسي مي کردند.

يکي از شاگردان وی که ایشان را همراهی می کرد، می گوید: آیت الله کوهستانی(ره) بعد از تعطیلات نوروز  به من گفتند: بيا با هم براي صله ارحام به منازل محل برويم، دستمالی هم بردار تا تخم مرغ هاي آب پز و رنگ شده سفره عيد را داخل آن قرار داده و براي ديگر طلبه ها ببريم.

به اتفاق آقا حرکت کرديم، درب هر خانه اي که وارد مي شديم مدتي مي نشستيم، اگر در بعضی منازل اهل آن خانه نبودند، آقا با عصا به کوبه درب مي زدند و مي گفت: «اي کوبه ! فرداي قيامت شهادت بده که محمد آمد براي صله ارحام!»

منبع: (کتاب بر قله پارسايي)

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی