*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
کد خبر: 374960 | تاریخ مخابره :۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۳:۵۵ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
عضو جامعه مدرسین تبیین کرد:
نوروز فرصتی برای تحول روحی و عقلانی است /تحول ، عرصه سیاست و لزوم تبعیت از رهبری را نیزشامل می شود
حوزه/ عضو جامعه مدرسین با تاکید براینکه برای رسیدن به معنویت باید از خیلی مسائل و خواسته های نفسانی که مانع راه می شوند گذشت اظهار داشت: قلب آدمی تا پاک نشود و به طهارت ظاهری و باطنی نرسد و از کینه و حسادت و دو بهم زنی و رذایل اخلاقی فاصله نگیرد، قطعا" احسن الحال" به وقوع نخواهد پیوست.

 آیت الله محسن فقیهی، در گفتگو با خبر نگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز گفت: زمانی که سال جدیدی شروع می شود در حقیقت نشانگر تغییر ، تحول و نوید بخش زندگی دوباره  در طبیعت است.

عضو جامعه مدرسین بیان داشت: با فرار رسیدن بهار، همه درختان از خواب زمستانی بیدار می شوند و جامه ای سبز و زیبا بر تن می پوشند.

 وی عنوان کرد: انسان  که اشرف مخلوقات  در کره خاکی است می طلبد به طریق بالاتری با فرار رسیدن فصلی تازه ، تغییراتی در ابعاد مختلف در خود ایجاد کند؛ این تحول می تواند در عرصه فکری، روحی و جسمی و حتی عقلانی باشد.

 استاد حوزه گفت: عید فرصت مناسبی برای، تجدید نیرو، برنامه ریزی برای آینده بهتر و عبرت از گذشته و ازبین بردن کاستی ها است.

آیت الله فقیهی بیان داشت: برنامه ریزی می تواند در ابعاد مختلف معنوی، عبرت گرفتن از تجربیات گذشته خود و افراد، طهارت روح و جسم و رسیدن به کمال بالاتر با پایبند بودن به ارزشهای دینی و اخلاقی، اقامه نماز اول وقت و ترک محرمات و حتی در مسئله سیاست و  پیروی از ولی فقیه اتفاق بیافتد.

 عضو جامعه مدرسین گفت: برای رسیدن به معنویت باید از خیلی مسائل و خواسته های نفسانی که مانع راه می شوند گذشت؛ تا قلب آدمی پاک نشود و به طهارت ظاهری و باطنی نرسد و از کینه و حسادت و دو بهم زنی و رذایل اخلاقی فاصله نگیرد، قطعا احسن الحال به وقوع نخواهد پیوست.

 وی افزود: نکته مهم در این شرائط حساس مسئله اطاعت پذیری و در مسیر حق و حقیقت قرار گرفتن و پیروی از ولی فقیه است؛ ولی فقیه رکن مهم انقلاب است و این شرائط می طلبد همه آحاد مردم از مسؤل گرفته تا غیر مسؤل مطیع رهبری باشند و از هر گونه افراط و تفریط در این امر بپرهیزند.

 انتهای پیام:40/313

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی