*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ \ ۲۲ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 26, 2019
کد خبر: 376156 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۱/۲۳ - ۰۸:۰۰ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
آيت الله حائري شيرازی؛
هر چیزی را که دوست داشته باشیم شبیه آن می شویم
حوزه/ استاد حوزه دليل خلقت انسان را ظرفيت بسيار بالاي او در كسب رحمت رحيميه خداوند عنوان كرد و گفت: اين آرزوها هستند كه ظرفيت بي نهايت انسان را نمايان مي كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آيت الله محی الدين حائری شيرازی در جلسه درس اخلاق طلاب جامعه الزهرا(س)  با اشاره به اين كه به بركت انقلاب اسلامي امروز در سطح كشورهزاران طلبه و مبلغ خواهر داريم، گفت: در گذشته تعداد طلاب و مبلغان خواهر به تعداد انگشتان دست نمي رسيد و افرادي هم كه وجود داشتند تنها قرائت حمد و سوره مردم را درست مي كردند.

وي افزود: امام خميني(ره) همواره مي فرمودند كه اين زنان هستند كه  قيام و انقلاب را به پا كردند و امروز هم به بركت وجود خواهران و مبلغان در جامعه اسلامي زمينه هاي تغيير فرهنگي فراهم خواهد شد.

استاد حوزه  با اشاره به نزديك شدن به شب ليلةالرغائب  تصريح كرد: خداي تعالي رجب را از ميان ماه ها و جمعه را از ميان روزهاي هفته و اولين جمعه ماه رجب را به عنوان ليلةالرغائب انتخاب كرده است تا بندگان بتوانند در اين روز به خداوند تقرب جسته و در قالب آروز حيات مادي يا معنوي و سيرت اخروي يا دنيوي خود را انتخاب كنند.

آيت الله حائري شيرازي افزود: شب جمعه، شب مغفرت  و آمرزش است به همين دليل همه انبيا از جمله حضرت يعقوب (ع) براي رحمت و مغفرت در شب جمعه دعا مي كردند.

وي  تصريح كرد: انسان براي اين خلق شده كه مظهر رحمت رحيميه خداوند باشد و خداوند به اين دليل انسان را مظهر رحمت رحيميه خود قرار داده است كه به دليل ساختار و ظرفيت هاي وجوديش، توانايي خارق العاده اي در كسب رحمت رحيميه خداوند دارد.

استاد حوزه  ادامه داد: فرشتگان و ملائك به دليل ساختار و ظرفيت وجودي كه دارند توانايي آنها در كسب رحمت رحيميه خداوند محدود است و در داستان سجده ملائك به حضرت آدم (ع) به خوبي اين موضوع مشخص است.

آيت الله حائري شيرازي با اشاره به اين كه آرزو در خلقت انسان نقش موثري داشته است، گفت: آرزو نشانه محبت و دوست داشتن انسان است و دين چيزي جز دوست داشتن نيست؛ بنابراين انسان هر چيزي را كه دوست داشته باشد شبيه آن مي شود.

وي افزود: اگر انساني يزيد و دنياي فاني را دوست داشته باشد مي شود فاني و از بين رفتني، ولي اگربه خداوند و اهل بيت(ع) محبت داشته و آنها را دوست داشته باشد شبيه آنها مي شود.

استاد حوزه  تصريح كرد: ظرفيت انسان براي محبت و دوست داشتن بسيار زياد است به گونه اي كه انسان مي تواند به عالي ترين مرحله كمال و يا پايين ترين مرحله كمال برسد و اين موضوع ريشه در آروزهاي انسان و دوست داشتن هاي او دارد.

آيت الله حائری شيرازی ادامه داد: آنچه سرنوشت انسان را تعيين مي كند آروزهاي اوست، بنابراين اگر انسان قلب خود را خانه خداوند كند ابدي شده و زيارت چنين انسان مومني به دليل محبت به خدا زيارت خدا و اهل بيت (ع) است.

عضو خبرگان رهبری در پايان گفت: اگر از ظرفيت هاي وجودي و توانمندي هاي خود آگاه باشيم و آرزوي ما ابدي و خدايي شدن باشد، قطعا به اين آرزو خواهيم رسيد و شب ليلة الرغائب بهترين زمان براي درخواست كردن چنين آرزويي از درگاه خداوند است.

انتهای پیام 313/17

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی