*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۹ رمضان ۱۴۴۰ \ Saturday, May 25, 2019
کد خبر: 391366 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۰:۵۰ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
آیت الله علوی بروجردی؛
جامعه بین الملل در مبارزه با مواد مخدر به وظیفه خود عمل کند
حوزه/ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با رصد دقیق در مرزها جلوی انواع هجوم های دشمن، مانند مواد مخدر ایستاده و این تنها اختصاص به مرز ایران ندارد، لازم است جامعه بین المللی هم به این مسئله توجه کند.

به گزارش خبر­گزاری«حوزه»،  آیت الله علوی بروجردی در دیدار­جمعی از نیروهای ناجا که در دفتر این استاد حوزه برگزار شد، با بیان این که نیروی انتظامی چشم بیدار و حافظ امنیت جامعه­ و کشور است، بیان داشت: در شرائط بسیار سختی از لحاظ فتنه و هجوم مواد مخدر و گروهای تروریست قرار داریم، بنابراین مهمترین رسالت نیروی انتظامی، حفظ مرزهای جغرافیای و از آن بالاتر و با اهمیت تر حفظ مرزهای حقیقی است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی برای برقراری امنیت و صیانت از مرز حقیقی و جغرافیایی کشور در برابر انواع هجوم ها، رشادت های زیادی را هزینه و ده ها شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده  افزود: باید قدردان این زحمات بود و از آنان تشکر کرد.

استاد حوزه با بیان این که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با رصد دقیق در مرزها جلوی انواع هجوم های دشمن،  مانند مواد مخدر ایستاده و این تنها اختصاص به مرز ایران ندارد گفت: لازم است جامعه بین المللی هم به این مسئله توجه کند؛  خدمت شما خدمت گزاران هیچ وقت از بین نخواهد رفت و مردم ایران اسلامی قدردان زحمت های شما خواهند بود.

 آیت الله علوی بروجردی با بیان اینکه ائمه(ع) برای مرزداران دعا می­ کردند و عمل شما مجاهدت است، گفت: ایران اسلامی برای کشور های دیگر هم  ارزش قائل است و برای جلوگیری از مواد مخدر رسالت انسانی خود را انجام می دهد .

 وی افزود: نیروی انتظامی از جمله قشرهای است که ارتباط مستقیم با مردم دارد به همین دلیل رفتار و اعمال شما  زیر زره بین، تیزبینی  و رصد و انظار مردم  قرار دارد.

 آیت الله  علوی بروجرودی با بیان این که کسانی که در این نظام خدمت می ­کنند باید بدانند این نظام،  ­با نظام های دیگر کشورها فرق­ می­ کند، اظهار­داشت: دلیل این فرق، پسوند اسلامی بودن­ است و مردم همان انتظار که از روحانی و حوزوی دارند از نیروهای  نظام  از جمله نیروی انتظامی هم  دارند.

وی گفت: مردم از این نیرو  برقراری  عدل علی(ع) را دارند و این، انتظار به حق جامعه اسلامی است و باید تلاش کرد به این مرحله رسید.

آیت الله علوی بروجردی با بیان اینکه توجه به مسئله تهذیب و اخلاق، امری همگانی است و اختصاص به قشرخاصی مانند حوزه، ندارد گفت: اگر علما در جامعه اثر گذار بوده و هستند؛ چون اخلاق را در خود تجلی داده  و در عمل هم این مسئله را ثابت کرده اند.

وی با تاکید بر این که حوزویان با عملکرد درست خود در جامعه اثر­گذار بود، بیان داشت: مراجع و بزرگان حوزه،  همیشه به طلاب و مبلغین توصیه می­ کردند، مواظب رفتار و عمل خود در جامعه باشید تا مردم از طریق رفتار و عمل جذب دین شوند .

این استاد حوزه افزود:  انسان های اثر گذار باید طبیب دوار باشند، با سخنرانی نمی شود، دین را تبلیغ کرد، رعایت این مسئله تنها اختصاص به حوزویان ندارد، بلکه همه مسئولین در هر لباسی که هستند، باید طوری رفتار و عمل کنند تا مردم از دین، اسلام، انقلاب و نظام زده و جدا نشوند.

 آیت الله علوی بروجرودی با بیان اینکه مجرم، مجرم است، ولی این مجرم هم انسان است و قابل تغییر است، اظهار داشت: عملکرد ما  مسئولین و انسان های تأثیر گذار در ابعاد اخلاقی و دینی مورد رصد آحاد جامعه است و اگر بتوانیم اخلاق را در خود تجلی دهیم، قطعا می توانیم این دسته انسانها را به دین و اخلاق برگردانیم.

وی با بیان این که اگر با اخلاص فعالیت کنیم این عمل، عبادت و مجاهدت است گفت:نیروی انتظامی چشم بینای جامعه اسلامی است. باید با عملکرد درست و صحیح خود جوانان را به زندگی برگردانیم،  از رفتار خود در برخورد با مردم غافل نشویم،  اگر غافل شدیم آن تأثیر گذاری هم از بین خواهد رفت.

 

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی