*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۳ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 22, 2018
کد خبر: 403853 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۴:۳۶ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
عضو جامعه مدرسین :
شعائر مذهبی هزینه جناح بازی نشود
حوزه/ جامعه اسلامی و مذهبی ایران هر موقع احساس کند نسبت به شعائر الهی تعرض شده، به میدان می آید و ساکت نخواهد نشست.

آیت الله  ابوالقاسم علیدوست در گفت و گو خبرگزاری «حوزه» به حماسه مردم در 9 دی اشاره و تاکید کرد: نهم دی، دارای دو پیام مهم عبرت و هشدار برای آحاد ملت و مسئولین نظام است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این حادثه عبرت است، چون مردم ایران ارادت خاص به اهل بیت(ع) و عاشورا دارند و برای آن حساب ویژه ای باز می کنند و مردم جدای از جناح بازی و سیاست ها، حفظ و خطوطِ نسبت به ارزشها و شعار را برای خود تلکیف می دانند.

وی عنوان کرد:  جامعه اسلامی و مذهبی ایران هر موقع احساس کند، نسبت به شعائر الهی تعرض شده، به میدان می آید و ساکت نخواهد نشست.

ریئس انجمن فقه وحقوق  اسلامی حوزه با بیان اینکه حادثه 9 دی، نوعی هشدار برای مسئولین است، افزود:  باید از ظرفیت عاشوار در جای خود بهره گرفت و نباید هزینه مسائل روزه مره و خاص سیاسی و جناح بازی کرد.

آیت الله علیدوست ابراز داشت: اگر کسی خواست از ظرفیت عظیم عاشورا استفاده جناحی کند این در حقیقت پایین آوردن جایگاه شعائر الهی و مذهبی برای  اغراض شخصی، سیاست و جناح بازی است.

عضو جامعه مدرسین تاکید کرد: بنابراین مردم و مسئولین لازم است در عین حراست از ارزشهای الهی و عدم تنزل آن برای منافع شخصی، قدرشناس شعائر الهی و مذهبی باشند.

 

 

 

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی