*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢٩ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Monday, December 18, 2017
کد خبر: 404268 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۴ | سرویس: استان‌ها 56
حجت الاسلام فراهانی علوی:
مدارس علمیه نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند
حجت الاسلام فراهانی علوی بیان کرد: رشد تعالی افراد در گرو بدن سالم و همچنین روحیه پر نشاط می باشد به همین سبب مدارس نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند و باید به برنامه های تفریحی و ورزشی اهمیت دهند. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان حجت الاسلام محمد فراهانی علوی، در جلسه مدیران مدارس علمیه استان همدان، بیان کرد: متمرکز بودن امتحانات مدارس نتایج مطلوبی را از حیث آموزشی برای حوزه های استان داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تکمیل شدن محدوده های درسی، افزود: مدارس علمیه باید کلاس ها را طوری برنامه ریزی نمایند که محدوده دروس تکمیل شده و در صورت نیاز کلاس های جبرانی برگزار نمایند.

حجت الاسلام فراهانی علوی با توجه به اهمیت تفریح طلاب در مدارس علمیه تصریح کرد: مدارس باید حداقل در سال تحصیلی یک بار اردوی تفریحی برای طلاب برگزار کنند و بهترین وقت برای این امر، بین نیم سال اول و نیم سال دوم بعد از امتحانات می باشد.

وی ادامه داد: رشد تعالی افراد در گرو بدن سالم و همچنین روحیه پر نشاط می باشد به همین دلیل مدارس نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند، بلکه باید به برنامه های تفریحی و ورزشی اهمیت دهند.

معاون آموزش حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت اجرایی کردن آیین نامه آموزشی در مدارس، بیان کرد: مدیران نسبت به اجرایی کردن آیین نامه در رابطه با محدوده ها ، حضور و غیاب طلاب ،ساعات پیش بینی شده برای درس ها اهمیت ویژه ای قائل شوند.

وی در ادامه افزود: معاونت آموزش و معاونان آموزش مدارس مسئولیت اجرایی کردن مصوبات ستاد آموزشی معاونت آموزش حوزه های علمیه را بر عهده دارند، لذا از تمامی مدیران و معاونان آموزش درخواست داریم که در این بخش سلیقه ای عمل نکنند.

حجت الاسلام فراهانی علوی ابراز داشت: هر طلبه در طول تحصیل خود و در مدت مجاز "خواندن دو پایه تحصیلی در سه سال" باید رشد تحصیلی داشته باشد و در غیر این صورت منع از تحصیل می شود.

وی در پایان با اشاره به مشکلات و  آسیب های موجود در مدارس علمیه اظهار داشت: مدیران مدارس علمیه باید مشکلات را آسیب شناسی کرده و در صدد رفع آنها باشند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی