*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۷ شعبان ۱۴۳۹ \ Tuesday, April 24, 2018
کد خبر: 404921 | تاریخ مخابره :۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۸:۲۷ | سرویس: علمی، فرهنگی 70

کتاب "تجربه بانکداری بدون ربا در ایران" منتشر شد
حوزه/ کتاب "تجربه بانکداری بدون ربا در ایران" اثر جدید سیدعباس موسویان و حسین میثمی از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، این کتاب با ارائه مبانی نظری بانکداری اسلامی و تجربه اجرای بانکداری بدون ربا در نظام بانکی کشور، اشاره ‌های مفیدی به برخی از مباحث بانکی با اهمیت از منظر شرعی دارد.

از امتیازهای این اثر، تحلیل ‌های عالمانه و معطوف به چالش ‌های اجرای بانکداری اسلامی در سه دهه گذشته و در نتیجه، ارائه توصیه ‌های سیاستی مشخص به بانک مرکزی، دولت و سایر ذی ‌نفعان مرتبط، به منظور اجرای بهتر قانون عملیات بانکی بدون ربا و ارتقای سطح انطباق با شریعت در فعالیت ‌های بانک ‌های کشور است که در مجموع، اطلاعات مفیدی در اختیار خوانندگان خواهد گذاشت.

«بانکداری و مالی اسلامی» دانش نوپایی است که متفکران بانکداری اسلامی درباره ابعاد گوناگون آن به کاوش پرداخته‌اند. امروزه گسترش این موضوع، افزون بر ابعاد نظری، در مقام عمل و تجربه نیز رشد فراوانی داشته است که خود ضرورت توجه بیشتر به ابعاد و مسائل آن در فضای علمی کشور را آشکار می‌کند. «تجربه بانکداری بدون ربا در ایران» به دنبال تبیین بانکداری اسلامی در فضای تجربی و چارچوب ‌های رایج ایران است که در آن، مسائل مهمی مانند: اصول و ضوابط بایسته انطباق بانکداری با شریعت، نظارت شرعی و غیره بیان شده است.

علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی: http://poiict.org مراجعه نمایند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی