*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Tuesday, January 22, 2019
کد خبر: 412310 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۵:۱۳ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
عضو شورای عالی حوزه های علمیه:
دشمن، شیعه هراسی را در غرب نهادینه کرده است/ مسئولان بخش های مختلف خود را به حوزه عرضه کنند و پاسخ بگیرند
حوزه/ عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با ذکر این مطلب که امروزه ایران، اسلام و شیعه هراسی در کشورهای غربی نهادینه شده، گفت: آنها از این حربه به عنوان یک نقشه راه استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیتالله حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار با سید اسدالله دهناد رئیس مخابرات استان قم با ذکر این مطلب که ارتباطات نقش کلیدی در سرنوشت بشر دارد، گفت: این جریان با حرکت رو به جلوی بشر خود را بیشتر نشان می دهد.

وی افزود: فضای مجازی و ارتباطی دو روی مثبت و منفی دارد، ولی دشمنان برای ملتهای جهان سوم به خصوص مسلمانان به دنبال روی دیگر ارتباطات یعنی روی منفی آن هستند.

عضو شورای عالی حوزه گفت: امروزه امکانات و ظرفیتهای عظیمی در قم و حوزه علمیه قم وجوددارد که میتواند به راحتی خلاهای موجود را پر کند؛ امروز به حدی جوان و طلبه فاضل و جدی و مصمم فعالیت داریم که می‏ توانیم مدعی باشیم از این حیث نسبت به گذشته جلوتر هستیم.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: کسانی که سخت افزار و نرم افزار را در اختیار دارند، باید از حوزه بخواهند تا ظرفیتهای خود را شکوفا کند؛ در حقیقت همان گونه که بیان شده باید خود و نیاز خود را به قرآن عرضه کنیم و پاسخ بگیریم، باید پاسخ را از حوزه دریافت کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با ذکر این مطلب که امروزه ایران هراسی، اسلام هراسی و شیعه هراسی در کشورهای غربی نهادینه شده، گفت: آنها از این حربه به عنوان یک نقشه راه استفاده می کنند.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی با ایران هراسی،‌ شیعه هراسی و اسلام هراسی مقابله جدی کنیم و این کار با فرهنگسازی و استفاده از قابلیت ‏های این فضا محقق خواهد شد.

امام جمعه  قم بیان کرد: اسلام و تشیع زبان منطق و فهم و عقل و ادراک است و کسانی که سعی دارند خشونت را شالوده اسلام معرفی نموده و با استفاده از این فضا، به تبلیغات مسموم خود اقدام میکنند.

وی گفت: اگر خود را بسترساز ظهور میدانیم باید از روش های مختلف از جمله فضای ارتباطی این کار را تحقق ببخشیم؛ امروزه دشمنان به دنبال جنگ فرهنگی هستند و باید با ابزار فرهنگی آنها را در این جنگ مغلوب کنیم.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: نباید مرزهای ورود فضای مجازی را به کشور باز گذاشت تا دزد به راحتی به خانه ما وارد شود، بلکه باید همانگونه که در مرزها سیم خاردار و دیوار میکشیم، در مرزهای مجازی نیز چنین موانعی ایجاد کنیم.

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی