*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۰ رمضان ۱۴۳۹ \ Saturday, May 26, 2018
کد خبر: 413475 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۲:۵۴ | سرویس: بین الملل 125
مفتی اعظم سوریه:
سوریه به فضل پایداری ملت و ارتش بر توطئه‌گران پیروز شد
حوزه/ شیخ حسون پایداری اهالی حلب در مقابل تروریسم را الگویی بزرگ در صبر برابر سختی‌ها دانست و گفت: اهالی حلب امروز اصرار دارند تا از طریق بازسازی خود و آنچه دشمنان ویران کرده به زندگی برگردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ احمد بدر الدین حسون مفتی اعظم سوریه گفت: سوریه به فضل پایداری و مقاومت ملت و ارتش آن بر کشور های توطئه گر پیروز شد و استوار باقی ماند.

شیخ حسون در کنفرانسی با عنوان "سوریه فردا" در دانشکده پزشکی دانشگاه حلب، با اشاره به اینکه بلاد شام در طول تاریخ مهد ادیان آسمانی و شریعت های مختلف بوده است و اسلام در این کشور، دینی است برای همه و اختصاص به مذهب، طائفه و نژاد خاصی ندارد بلکه دین بخشش، محبت و برادری است، افزود: دین در واقع اعتقاد و شریعت است و پایبندی به آن اختیاری است و هیچ اجباری در آن نیست اما قانون یک نظام سیاسی، عرفی و مدنی است که نقش آن خدمت به انسان در اعتقادات، فرهنگ و آزادی وی است.

*  پایداری اهالی حلب الگویی بزرگ در پایداری است

مفتی سوریه از پایداری اهالی حلب در مقابل تروریسم قدر دانی کرد و آن را الگویی بزرگ در پایداری، صبر در سختی ها و محاصره و حمایت از ارتش سوریه دانست و گفت: اهالی حلب امروز اصرار دارند تا از طریق بازسازی آنچه دشمنان ویران کرد و بازسازی خود به زندگی برگردند.

وی از دانشجویان دانشگاه حلب خواست تا به تلاش و مشارکت خود در روند ساخت و بازسازی کشور از طریق تحصیل علم و شناخت، ادامه دهند تا بتوانند جامعه خود را بسازند و از خاک وطن دفاع و با تفکر افراطی مبارزه کنند.

شیخ حسون بر ضرورت تقویت محبت و دوستی بین اقشار مختلف جامعه از طریق خطابه دینی معتدل و بازسازی انسان سالم و توانا در مقابله با آنچه فکر،عقل و جسم او را ویران می کند، تاکید کرد.

 

پایداری اهالی حلب در مقابل تروریسم را الگویی بزرگ در پایداری و صبر در سختی‌ها دانست و گفت: اهالی حلب امروز اصرار دارند تا از طریق بازسازی خود و آنچه دشمنان ویران کرده به زندگی برگردند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی