*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Saturday, December 15, 2018
کد خبر: 415322 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۵:۳۰ | سرویس: مراجع و علما 2
حضرت آیت الله علوی گرگانی:
جامعه قرآنی الگوی رفتاری و عملی برای دیگران باشد
حوزه/ اگر معرفت به نفس، معرفت به قرآن و خدا داشته باشیم، زندگی برای انسان زیبا می شود چون انسان از طریق معرفت به قرآن، وابستگی به این کتاب آسمانی پیدا می کند و نتیجه این همراهی، عمل به آیات می شود.

به گزارش خبرنگار خبر گزاری«حوزه» ، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان  دانشگاه معارف و علوم قرآنی  استان قم گفتند: قرآن کریم بزرگ معجزه پیامبر اسلام(ص) است و خدا از طریق قرآن برنامه های دینی وزندگی را بیان کرده است.

معظم له با بیان اینکه قرائت خوب و مفید است، ولی همه باید بدانند نباید تنها به قرائت قرآن اکتفاء شود؛ برعمل به دستورات دینی در زندگی سفارش و برلزوم معرفت افزایی تاکید کردند.  ایشان افزودند:  اگر معرفت به نفس، معرفت به قرآن و خدا داشته باشیم، زندگی برای انسان زیبا می شود چون انسان از طریق معرفت به قرآن، وابستگی به این کتاب آسمانی پیدا می کند و نتیجه این همراهی، عمل به آیات می شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: قاریان قرآن لازم است از هر لحاظ الگوی قرآنی برای جامعه باشند و این مسئله بسیار سخت است؛  باید برای الگوشدن شرایطی را رعایت کرد  مهمترین آن انس گرفتن با قرآن است.   

معظم له افزودند: الگو بودن بدین معنا است که مبانی دینی و ارزشی در رفتار و کردار ظاهر باشد؛ با ادب، باوقار، نیکو سرشت و با اخلاق باشیم تا از این طریق باعث جذب دیگران شویم.

          

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی