*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ \ ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Wednesday, July 24, 2019
کد خبر: 417655 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۳/۱۹ - ۰۷:۱۰ | سرویس: گفتگو 31
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی در گفتگو با «حوزه»:
صهیونیست ها برای فروپاشی خانواده ایرانی برنامه های ویژه ای دارند
حوزه/ وزیر سابق اطلاعات و رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: در حال حاضر ۱۳ میلیون مقاله در فضای مجازی نوشته شده نخبگان غرب وجود دارد که همگی با موضوع فروپاشی آمریکا می باشد، که به اتفاق عامل اصلی فروپاشی شیطان بزرگ را انقلاب اسلامی دانسته اند.

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در حاشیه بازدید از بخش حوزوی نمایشگاه قرآن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، اظهارداشت: نوآوری های خوبی در قسمت هایی که توفیق بازدید از بخش های حوزوی داشتم دیده شد به ویژه بخش قابل توجهی از بهره برداری و استفاده از فضای مجازی و ابزار روزی که حوزه باید از آن برای رساندن پیام اسلام و انقلاب به جهان استفاده کند، در این جهت حرکت های خوبی صورت گرفته و حوزه مسیر خوبی را در پیش دارد.

وزیر سابق اطلاعات افزود: باید توجه داشت در بحث حوزه با توجه به اینکه خودم طلبه ای در این عالم هستم، یک نکته قابل توجه این است که دربحث های حوزوی باید به روز شویم امروز انقلاب اسلامی توانسته در دنیای بشری تاثیر گذاری داشته باشد که پیام اسلام را به دنیای بشری برساند.

وی تصریح کرد: اینکه می بینیم اسلام هراسی سنیگینی توسط آمریکائی ها و استکبار وجود دارد به این دلیل است که تاثیر گذاری اسلام را درون مجموعه خودشان می بینند کافی است یک مراجعه ای داشته باشیم حوزوی ها در این فضاها ورود پیدا کنند.

مصلحی بیان کرد:مجموعه ای در گوگل وجود دارد که 13 میلیون مقاله در رابطه با بحث فروپاشی آمریکا درونش وجود دارد. حوزویان در این فضا بروند " the clips of american  " این عنوان را بزنید 13 میلیون مقاله از کشور آمریکا که توسط اعضای هیات علمی های دانشگاه های آمریکایی در بحث فروپاشی آن نوشته شده است وجود دارد که می توانید مورد بررسی قرار بدهید.

وی در باره این مقالات گفت: اساتید آمریکایی می گویند منشاء فروپاشی در آمریکا انقلاب اسلامی است، چرا که استکبار در ابعاد مختلف برنامه هایش به بن بست رسیده است، به ویژه در بحث "تربیت" و "مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی".

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس یادآور شد: وقتی به قرآن و آموزه های دینی و اسلامی مراجعه می کنند، می بینند راه های خروج از این مشکلات، اسلام است. امروز آن روزی است که حوزه های علمیه باید بتوانند با زبان روز این تشنگی را رفع کنند و موجب خروج از بن بست ها شوند.

وی گفت: این نکته بسیار قابل توجهی می باشد بسیاری از موضوعات همانند موضوعات  قرآنی است که حوزه های علمیه ما متناسب با روز و متناسب با دنیای بشری بتواند به سوالات جواب گو باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی در بخش دیگری از گفت وگوی خود به پژوهش تازه اش پیرامون یهود و صهیونیست پرداخت و افزود: باید بر روی وضعیت یهود و صهیونیست در تاریخ، بر اساس آموزه های قرآنی، کار کنیم و باطن آن ها را به دنیا معرفی کنیم تا مشخص شود در طول تاریخ بشریت چه کارهایی روا داشته اند.

وی افزود: اگر به یهود و صهیونیست در تاریخ بشر نگاه کنیم در همه جا به بشریت لطمه زده اند اما نتوانسته ایم این را بر اساس قرآن در دنیا منعکس کنیم، اما یهود و صهیونیست نسبت به اسلام وارد عمل شده اند و سالهاست فعالند.

وزیر سابق اطلاعات اظهار داشت: همین شهرک سینمایی هالیوود مجموعه ای است که 40 یهودی صهیونیستی آن را به وجود آورده اند، در این باره کتابی معرفی می کنم آن را مطالعه کنند عنوان کتاب « امپراطوری هالیوود» که در آن 40 تا یهودی صهیونیست که این شهرک را پایه گذاری کرده اند، خاطرات خود و مشقت هایی که در این مسیر کشیده اند را به رشته تحریر درآورده اند.

وی تصریح کرد: با مطالعه این کتاب خواهید دید که این افراد تا کجا به چه وضعیت در به دری و بیچارگی می رسند، اما دست از اهدافش بر نمی دارد، و امروز هالیوود به نقطه ای رسیده که فیلم محمد رسول الله برای ما می سازد، فیلمی که در آن اسلام هراسی وجود دارد، یک نفر هم نیامد در این باره بگوید مسلمان ها بودجه این فیلم را تامین کرده اند، ولی روشی که هالیوود در پیش گرفت اسلام هراسی بود.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی ادامه داد: صهیونیست این حرکت ها را انجام می دهد، ولی ما با ابزار ساده داریم اسلام را عرضه می کنیم و دنیای بشری این را می طلبد و برای آن دست و پا می زند، چرا که هر کجا اسلام حرف بزند خروج از بن بست را نشان می دهد.

وی گفت: حوزه ها در این مسیر سازندگی و هدایت بشری قرار گرفته اند، اما با نقطه مطلوب فاصله دارند به ویژه نسل امروز می تواند حرکات بزرگی را به ثمر برساند، حوزه در بحث خانواده و تربیت باید ورود پیدا کند، این دو با هم ارتباط دارند، این ورود باید به روز و متناسب با نیاز و سر بزنگاهها باشد و بدان پاسخ بگویند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز فضاهایی که استکبار به وجود می آورد فریبنده و با ابزارآلات روز است، که در فضای مجازی به وجود می آورد باید در این فضاها بتوانیم حرف نو داشته باشیم و بر اساس آموزه های دینی خروجی برای آحاد جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به صهیونیست هایی که در جمهوری اسلامی آمدند و رفتند و با انقلاب اسلامی آشنا هستند، تصریح کرد: امروز صهیونیست روی تربیت و خانواده کار می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی افزود: بر اساس اطلاعات دقیقی که دارم لازم است بدانید کرسی های پژوهشی و تحقیقاتی که در موساد و سازمان سیا در مورد اسلام شناسی و شیعه شناسی وجود دارد ما در حوزه های علمیه قم خود نداریم.

وی ادامه داد: این سازمان ها کار سنگینی را آغاز کرده اند و بر اساس این آموزش ها به مقابله می پردازند، چند تن از آن ها به طور جدی گفته اند باید نظام خانواده را در جمهوری اسلامی از بین ببریم بقیه موضوعات دیگر حل می شود و الگو شدن انقلاب اسلامی از بین می رود.

وزیر سابق اطلاعات اظهارداشت: صهیونیست ها همه هستی خود را بر این گذاشته اند که جامعه ایرانی را از متن خانواده دگرگون کنند، برای چه آمار طلاق ما بالا می رود و اتفاق های دیگری رخ می دهد چرا که در این راه سرمایه گذاری کرده اند، حوزه های علمیه باید بیاید بر نظام خانواده و تربیت سرمایه گذاری کرده و از ابزار روز هم بهره برداری نماید تا به اهداف خود برسیم.

انتهای پیام   313/17

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی