*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
کد خبر: 419148 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۱:۲۶ | سرویس: بین الملل 125
کارشناس سوری در گفت و گو با حوزه مطرح کرد:
اتهام جدید آمریکا به سوریه نقشه جدید دشمنان ملت سوریه است/ نقشه های آمریکا محور مقاومت را در سوریه و عراق متحد کرد
کارشناس سوری گفت: نقشه های آمریکا در حال حاضر شکست خورده است ، چنانچه نقشه ها و طرح های قدیمی آنها شکست خورده است، از این رو محور مقاومت هرگز از پیروزی هایی که به فضل خون با ارزش شهدا حاصل شده عقب نخواهد نشست و همچنان تا تحقق پیروزی به یاری خداوند تبارک و تعالی مقاومت کرده و ایستادگی می کند ...

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، بعد از توطئه های مکرر آمریکا برای گسترش جنگ در سوریه در جهت شکست دولت مردمی سوریه در حال حاضر آمریکا و رئیس جمهور جدید این کشور اقدام به کشیدن نقشه جدید کرده و دولت سوریه را بدون داشتن کمترین مدرکی متهم به استفاده از سلاح شیمیایی کرده است.

شیخ ممدوح مستو کارشناس سوری با اشاره به توطئه اخیر آمریکا و اتهام آنها به دولت سوریه مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در گفت و گو با سرویس بین الملل حوزه گفت: موضوع استفاده سلاح شیمیایی توسط حکومت سوریه موضوعی نادرست و غیر منطقی است و هرگز واقعیت ندارد.

کارشناس سوری خاطرنشان کرد: کسی از سلاح غیر متعارف استفاده می کند که در میدان جنگ تحت فشار باشد و نیاز به نوعی از سلاح داشته باشد که معادلات پیش رو را تغییر دهد و این موضوع با دولت سوریه انطباق و هماهنگی ندارد و همچنین با هم پیمانان سوریه که در حال پیشرفت زمینی هستند و کسانی که به سمت پیروزی بزرگ پیش می روند سنخیتی ندارد.

وی ادامه داد: اما آمریکا بعد از آنکه نقشه هایی کشید تا داعش را به گروه های تروریستی دیگر تبدیل کند و از طریق آن حکمرانی کند و برای هر آنچه که می خواهد در سرزمین های عراق و سوریه اطمینان خاطر داشته باشد بارها و بارها اقدام به بمباران نیروهای سوریه کرد و هواپیماهای جنگی سوری را سرنگون کرد و تهدیداتی را در راستای تلاش برای توقف پیش روی های نیروهای سوریه شروع کرد.

 

ارتش سوریه

کارشناس سوری تصریح کرد: اما این اقدامات و طرح ها شکست خورد و نیروهای سوریه و عراق در مرز مشترک با یکدیگر برخورد کردند و ارتباط خشکی از تهران به بیروت حاصل شد و اینگونه نقشه های آمریکایی شکست خورده است.

شیخ ممدوح با اشاره به توطئه های جدید آمریکا برای دولت و ملت سوریه گفت: آمریکا در حال حاضر تلاش می کند خودش و رسانه ها فشار بیاورند و  برای شروع جنگ با بهانه و  دستاویز شیمیایی به امید آنکه طرف مقابل را بترسانند و آنها را به سمت حد و حدودی که آمریکا برای آنها رسم کرده باز گرداند، و علامت ها و اشاراتی را به کار می گیرند .

وی افزود: اما در حال حاضر با عدم بازگشت طرف مقابل، ممکن هست آمریکا به بمباران برخی مواضع و جایگاه ها در سوریه در راستای تلاش آنها برای ترسیم معادله ای با آتش اقدام کند.

شیخ ممدوح در پایان گفت: نقشه های آمریکا در حال حاضر شکست خوردند، چنانچه نقشه ها و طرح های قدیمی آنها شکست خورده است، از این رو محور مقاومت هرگز از پیروزی هایی که به فضل خون گرانبهای شهدا حاصل شده بازنمی گردد و همچنان تا تحقق پیروزی به یاری خداوند تبارک و تعالی مقاومت کرده و ایستادگی می کند .  

گفت و گو از وجیهه سادات حسینی

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی