*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ \ ۷ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 16, 2018
کد خبر: 428722 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۰:۲۳ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
فرمانده هوافضای سپاه:
آینده را ملت ایران خواهد ساخت/ انتظار کمک از سوی دشمن خطایی نابخشودنی است
حوزه/ فرمانده هوافضای سپاه با ذکر این مطلب که آمریکا در نقشه های خود علیه نظام اسلامی شکسته خورده است، بیان کرد: آینده را ملت ایران خواهد ساخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، سردار حاجی زاده، عصر امروز در دومین کنگره شهدای دانشجوی استان قم در دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین ثروت ملت ایران را جوانان بی شمار تحصیلکرده نخبه و با استعداد کشور دانست و گفت: قوای نظامی از گوشه ای از این دریا استفاده کرد و دیگران نیز باید چنین بهرهای را از این دریای خروشان ببرند.

وی با ذکر این مطلب که سپاه پاسداران به دشمنان اعتماد ندارد و قدرت خود را روز به روز افزایش خواهد داد، افزود: سپاه با تکیه بر نیروی داخلی حصار بزرگ امنیتی را برای کشور ایجاد کرده و این روند را ادامه خواهد داد.

فرمانده هوافضای سپاه یادآورشد: روشدن دست دشمنان انقلاب برای همه آحاد مردم یک نعمت بزرگ است؛ از این رو باید بسیج ملی را ایجاد کرده و مشکلات را حل کنیم؛ این تجربه موفق در عرصه نظامی رخ داد؛ بخش نظامی دارای فناوری‎های بسیار گسترده و پیچیده است؛ امروز سپاه آمادگی دارد در عرصه توسعه فناوری کشور به بخش های مختلف کمک کند.

وی گفت: دانشجویان باید خود را دستیار ویژه رهبر معظم انقلاب بدانند زیرا هر کاری که از دست شما بر می آید باید برای نظام و انقلاب به کار ببرد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: امروز شهدا از ما انتظار دارند که دشمن شناسی داشته باشیم تصریح کرد: برخورد به دشمن صرفا به نیروی نظامی کشور منحصر نیست زیرا عرصه دشمنی دشمنان، صرفا بحث نظامی نیست.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: دشمن در همه عرصه‎های اقتصاد، فرهنگ و مسایل سیاسی و اجتماعی حضور جدی دارد و به همین خاطر باید بیش از گذشته به دشمن شناسی توجه کنیم؛ حوزه جنگ اقتصادی اولین حوزه ای که دشمنان ما را تهدید می‎کنند؛ حوزه دیگر، عرصه عملیات روانی است.

وی تصریح کرد: با گسترش و توسعه و بالارفتن ضریب نفوذ رسانه ها و فضای مجازی ،ابزار مناسبی در اختیار دشمن قرار گرفته است که با عملیات روانی به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

وی افزود: عرصه سوم تقابل دشمنان ما، مقابله با پیشرفت های ملت ایران و عناصر اقتدار نظام اسلامی است؛ دشمن سالها در عرصه به خطر انداختن امنیت کشور تلاش کرده اند ولی در این سه عرصه تلاش گسترده‎ای دارند.

فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: دشمنی آمریکا یک مساله استراتژیک و راهبردی است و تغییر پذیر نیست؛ رنگ و لعاب و روشها و تاکتیک ها تغییر می‎کند ولی استراتژی دشمنی، تغییر پذیر نیست.

وی گفت: بوش پدر و پسر سایه جنگ را برمنطقه اعمال کردند تا ملتها را تخلیه منابع کرده و منابع آنها را بربایند؛ البته آنها جنگ را علیه افغانستان و عراقی روا داشتند که قدرت دفاعی در مقابل آنها نداشتند؛ دشمن سایه جنگ را بر سایر کشورها ایجاد میکند تا امیتاز بگیرند.

وی افزود: دشمن پس از جنگ به دنبال سربریدن ملت های منطقه با پنبه بودند؛ این سیاست منجر به روی کارآمدن اوباما شد تا بتواند در عملیات روانی موفق عمل کند؛ در بخشی از کشورهای عربی آفریقایی به خاطر رئیس جمهور شدن وی جشن گرفته می شود؛ قذافی بیان کرد که اوباما پسر من است؛ وی به زبان فارسی به ایرانیان پیام عید نوروز داد و به شکلی عمل کرد که نشان دهند که متفاوت با دیگران است؛ درواقع شیوه آنها تغییر کرده بود.

حاجی زاده بیان کرد: رهبری در کوران فشارها برای مذاکره بیان کردند که ظاهر این دست دراز شده مخملی است ولی در آن دستکش، یک دست چدنی قراردارد؛ در 8 سال فعالیت اوباما فهرستی از جنایت ها را خلق کرد ولی ظاهر آن آرام بود.

وی گفت: برنامه آمریکا ادامه دارد زیرا آنها می خواهند که ملت ها را زیر سیطره خود قراردهند؛ شیوه جدید آمریکا، شیوه دیوانه وار است و برای اجرای این سیاست باید شخصی مثل ترامپ روی کار بیاید.

وی افزود: ترامپ خود را به دیوانگی زده است زیرا تاکتیک اصلی آنها تاکتیک امتیازگیری با روش جدید است؛ برخی از مسئولین بیان می کنند که ترامپ دیوانه است ولی کسانی که پشت پرده پنهان حکومت رژیم آمریکا هستند می دانند که چه می کنند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: ملت آمریکا در اسارت صهیونیست‎ها هستند؛ صهیونیست ها با قدرت مالی و نفوذ خود همه سردمداران و..... را در قبضه دارند؛ دولتمردان با قدرت خود ملت آمریکا را در اسارت صهیونیست‎ها قراردادند.

فرمانده هوافضای سپاه گفت: ترامپ مدعی حمله به کره شمالی بود، ولی امروزه دم از مذاکره می‎زند؛ سخنان وی امروز با سخنان دوره کاندیداتوری بسیار متفاوت است.

وی تصریح کرد: اگر دشمن شناسی درستی داشته باشیم به دنبال تحول اقتصادی با محوریت غرب نمی‎رویم؛ مگر می شود با کمک آمریکا و غرب اقتصاد خود را متحول کنیم؛ باید دشمن شناسی و بصیرت قوی داشته باشیم.

فرمانده هوا و فضای سپاه یادآورشد: در صورتی توان موفقیت داریم که دشمن را به خوبی بشناسیم و روش‎های مقابله با آمریکا را به خوبی بشناسیم و در مقابل توطئه‏‎ها بایستیم.

وی گفت: علاوه بر اعتقادات قلبی که نسبت به رهبر معظم انقلاب داریم به تجربه نیز فهمیدیم که دشمن شناسی و راهبری ایشان بی نظیر و الهی است؛ پس باید با جان و دل از ایشان تبعیت کنیم؛ نباید دستمان را از دست ایشان خارج کنیم.

حاجی زاده یادآورشد: بصیرت افزایی، دشمن شناسی، کسب قدرت تجزیه و تحلیل مسایل روز و احاطه بر ترفندها و توطئه های دشمن در این دوره بسیار مهم است؛ از دیگر وظایف ما، حفظ یکپارچکی و وحدت و جلوگیری از هر گونه شکستگی در بین صفوف مهم مردم و مسئولان بسیار مهم است.

وی گفت: مطالبه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه نجات کشور بسیار مهم است؛ انتظار کمک از سوی دشمن خطایی نابخشودنی است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: آینده را ملت ایران خواهند ساخت؛ عزم و اراده و خواست ملت ایران تعیین کننده است و نه تصمیمات کاخ سفید؛ ملت ایران نگران جنگ و سایه جنگ نباشد؛ امروزه به قدری قدرتمند هستیم که کسی جرات حمله به ما را ندارد؛ آمریکا با سروصدا و ایجاد عملیات وسیع رسانه‎ای به دنبال خروج از برجام نیست بلکه استراتژی آنها حفظ پوسته برجام و تهی کردن هسته آن است؛ اگر واکنش ها اثرگذار نباشد نه تنها به تعهدات وسیع باقی مانده عمل نخواهند کرد حتی اگر مسایل ناچیزی که به ما دادند را نیز پس خواهند گرفت.

وی گفت: در دوره مذاکرات برجام تقسیم وظایفی ایفا کردند؛ اسرائیل نقش پلیس بد و آمریکا نقش پلیس خوب را داشت ؛در رویکرد جدید آمریکا قرار است که نقش پلیس بد و اروپا به رهبری فرانسه نقش پلیس خوب را ایفا کند.

وی افزود: در دوره جدید و شرایطی که در آن قرار داریم، آمریکا و ایادی او با سیاست مرعوب کردن پیش می روند؛ به همین خاطر است که ترامپ همیشه دم از سیاست هایی می زند که در آینده اعلام خواهد کرد؛ در واقع کار وی، عملیات روانی است؛ آنها می خواهند وقت ملت و مسئولان ما تلف شده و مردم نسبت به نظام بدبین شوند.

سردار حاجی زاده یادآورشد: اگر در داخل به آنها اجازه نفوذ ندهیم آنها کاری از پیش نمی‎برند؛ دشمنان نمی خواستند که ما در بخش های مختلف به یک قدرت مبدل شویم؛ قطعا اگر می توانستند در بیرون از مرزها جلوی ما را می گرفتند؛ اگر دور تا دور ما را حصار بکشند تولید موشک ما متوقف نمی شود زیرا بر صنعت داخلی متکی است؛ هیچ قدرتی قادر به متوقف کردن ما نیست؛ مدل اقتصاد مقاومتی در بخش نظامی ایجاد شد ولی اگر در بیرون از مرزها وابستگی داشتیم به مشکل بر می خوردیم.

وی گفت: اگر به وظیفه خود عمل نکنیم و وسایل مصرفی و صنعتی ما از کشورهای دیگر وارد شود روز به روز وابسته تر می شویم و بیکاری نیز روزافزون خواهد شد، ولی در عرصه نظامی بومی سازی انجام شد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی