*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Tuesday, January 22, 2019
کد خبر: 431944 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۵:۱۵ | سرویس: استان‌ها 56
استاد حوزه علمیه همدان:
غفلت از مسائل روز، حوزه ها را منزوی می کند
حجت الاسلام سیاوشی گفت:  حوزه های علمیه با گنجینه عظیم و پتانسیل مناسبی که در اختیار دارند می توانند در همه عرصه ها جوابگو باشند و در صورت غفلت از مسائل روز منزوی خواهند شد.

حجت الالسلام مصطفی سیاوشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»در همدان،  با اشاره به اهمیت بحث شاخصه های حوزه انقلابی، گفت: حوزه های علمیه باید برای تمام ابعاد زنگی بشریت برنامه داشته باشند.

وی با بیان این که حوزه های علمیه باید جایگاه مردمی خود را حفظ کرده و با ارتباطی مناسب و به روز، پیامبر گونه رسالت طلبگی خود را انجام داده و دین خدا را یاری کنن، ابراز داشت: انقلابی بودن و انقلابی گری به معنی تند روی و بی برنامه بودن نیست، بلکه به معنی کار تشکیلاتی و منظم که بر اساس ارزش های اسلام و انقلاب بوده باشد.

استاد حوزه علمیه همدان افزود: تمدن غنی اسلامی و انقلابی برای همه شئون زندگی مردم برنامه داشته و هیچ گاه منزوی نخواهد شد، مگر این که از داخل به آن رخنه کرده و مانند موریانه ریشه هایش را نابود کنند.

حجت الاسلام سیاوشی تصریح کرد: برخی جریان ها در داخل و خارج از کشور اعم از لیبرال ها و سکولار ها در صدد تضعیف نقش انقلابی و سیاسی حوزه های علمیه بوده و صرفا حوزه را روحانی و دینی معرفی می کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، حوزه باید همواره روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و تحول گرا باشد، چرا که این مهم رمز پویایی و ماندگاری حوزه های علمیه خواهد بود.

استاد حوزه علمیه همدان ادامه داد: حوزه های علمیه با پاسداری از اندوخته های گذشته خود باید نسبت به جامعه مطالبه گر امروز پاسخ گو بوده و نسبت به مسائل روز برنامه‌مناسب داشته باشد.

وی در پایان افزود: حوزه های علمیه با گنجینه عظیم و پتانسیل مناسبی که در اختیار دارند می توانند در همه عرصه ها جوابگو باشند و در صورت غفلت از مسائل روز منزوی خواهند شد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی