*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ \ ۸ صفر ۱۴۴۰ \ Wednesday, October 17, 2018
کد خبر: 432039 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۹/۲ - ۰۲:۵۵ | سرویس: استان‌ها 56
استاد حوزه علمیه همدان:
رشد و بالندگی حوزه در گرو روحیه انقلابی و تحول گرایی است
استاد حوزه علمیه همدان گفت:رشد و بالندگی حوزه در گرو روحیه تحول گرایی است و در صورتی که حوزه های علمیه با توجه به روند جامعه امروز و مسابل روز خود را جلو برده و برنامه کلی برای آن ها داشته باشد دیگر منزوی نخواهد بود.

حجت الاسلام محمد رضا محمدی استاد حوزه علمیه همدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان با اشاره به اهمیت بحث تحول در حوزه علمیه، گفت: حوزه های علمیه با روحیه انقلابی  که برگرفته از سیره امام حسین(ع) است باید تحول گرا باشند.

وی ادامه داد: رشد و بالندگی حوزه در گرو روحیه تحول گرایی است و در صورتی که حوزه های علمیه با توجه به روند جامعه امروز و مسابل روز خود را جلو برده و برنامه کلی برای آن ها داشته باشد دیگر منزوی نخواهد بود.

استاد حوزه علمیه همدان گفت: گروه های فکری حوزوی امروز باید در صدد نیاز سنجی و شناخت چالش های پیش رو بوده تا بتواند برنامه ای جامع و متناسب با آن ها داشته باشد.

وی تصریح کرد: در صورت عدم نیاز سنجی و شناخت نا مناسب از مسایل روز دیگر نمی شود که درک صحیحی از آن ها داشته و کار مناسبی در عرصه معرفتی و بصیرت افزایی انجام دهند.

حجت الالسلام محمدی افزود: حوزه متحول حوزه ای است که دارای بصیرت٬ اقدام به موقع٬ دشمن شناس و مجهز به ابزار ها و آگاه به مسایل روز باشد که در این صورت شاهد حوزه ای پویا خواهیم بود.

وی بیان داشت: چندی است که مقام معظم رهبری تاکید بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن حوزه های علمیه دارند، چرا که با روحیه انقلابی می توان شاهد حوزه ای پویا و کارآمد خواهیم بود.

استاد حوزه علمیه همدان در پایان افزود: حوزه های علمیه به عنوان پاسدار ارزش های دینی همواره باید برنامه های خود را به روز کرده و با توجه به نیاز های کشور و مردم اهداف خود را پیش ببرد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی