*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
کد خبر: 440679 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۰ | سرویس: استان‌ها 45
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
اندیشه دینی در بدنه آموزش و پرورش نهادینه شود
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، با بیان این که دستگاه تعلیم و تربیت نیازمند بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل موجود در حوزه های علمیه است، تصریح کرد: اندیشه فکری حوزه باید در بدنه آموزش و پرورش نهادینه شود تا شاهد تقویت مبانی و اصول دینی در میان دانش آموزان باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، امروز در دیدار معاون پرورشی آموزش و پرورش استان، تقویت روابط آموزش و پرورش با حوزه را بستر ساز گسترش مبانی دینی در دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: تقویت و گسترش معرفت دینی در مدارس باید به عنوان یک اولویت مورد توجه مسؤولان دستگاه تعلیم و تربیت قرار گیرد.

وی با اشاره به این که امروز دشمن با تبلیغات گسترده در جهت تضعیف اصول دینی در میان نسل جوان گام بر می دارد، خاطرنشان کرد: باید نسل جوان و نوجوان خود را در برابر هجمه های فرهنگی دشمن مصون بداریم.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که امروز دانش آموزان مدارس با برخی شبهات و سؤوالات مهمی مواجه هستند که نیازمند پاسخگویی مستدل است، تصریح کرد: روحانیت تنها قشری است که می تواند پاسخی مستدل و قانع کننده نسبت به این شبهات داشته باشد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که تربیت دینی دانش آموزان در مدارس با تعامل بیشتر دستگاه تعلیم و تربیت با حوزه علمیه محقق می شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از با آغاز به کار ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، بسترهای لازم برای تحقق این تعاملات فراهم شده است.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که حوزه و روحانیت همواره برای همکاری و همراهی با دستگاه تعلیم و تربیت آمادگی لازم داشته و دارد، تصریح کرد: حوزه علمیه به عنوان نهادی اثرگذار و دارای پتانسیل و ظرفیت بالای دینی همواره آماده ارائه خدمات دینی و فرهنگی به بخش های مختلف کشور بوده است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که هدف اصلی تشکیل ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، تربیت و پرورش دانش آموزان دینمدار، متعهد و انقلابی بوده است، خاطرنشان کرد: تقویت این تعامل و همکاری ها زمینه ای را برای این هدف مهم فراهم می کند.

وی با بیان این که دستگاه تعلیم و تربیت نیازمند بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل موجود در حوزه های علمیه است، تصریح کرد: اندیشه فکری حوزه باید در بدنه آموزش و پرورش نهادینه شود تا شاهد تقویت مبانی و اصول دینی در میان دانش آموزان باشیم.

حجت الاسلام صادقی با بیان این همکاری و تعامل نزدیک آموزش و پرورش با حوزه علمیه به عنوان یک نهاد اثرگذار و صاحب اندیشه در کشور زمینه تحولات بسیاری را در سیستم آموزشی کشور فراهم خواهد کرد، افزود: باید با همکاری و تعامل بیشتر، برخی موانع پیش روی که موجب عدم ارتباط مستحکم این دو نهاد مهم کشور می شود برداشته شود.

وی با اشاره به این که آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد بنیادین نیازمند بهره گیری از توان روحانیان است، گفت: آموزش و پرروش سازمانی زنده است و به عنوان یکی از ارکان های نظام اجتماعی مورد توجه قرار دارد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران به نقش حوزه های علمیه و روحانیت در ارتقا بخشی اندیشه های دینی در دستگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: اگر آموزش و پرورش از این سرمایه های معنوی غافل شود، دچار مشکلات عدیده ای خواهد شد.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که شرایط امروز جامعه با گذشته متفاوت است، افزود: امروز به دلیل رشد و گسترش روز افزون علم و تکنولوژی خطرات بسیاری مسائل آموزشی، دینی و فرهنگی کشورمان را تهدید می کند که به منظور کاهش آسیب پذیری در این بخش ها با تعامل میان دستگاه های آموزشی و دینی بیشتر شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز هجمه های بسیاری دانش آموزان و نسل جوان جامعه را تهدید می کند، خاطرنشان کرد: یک دانش آموزان در دوران تحصیل خود نیازمند یک مشاور قوی و قابل اطمینان است تا مسیر صحیح را به او نشان دهد تا در دام دشمنان گرفتار نشود.

حجت الاسلام صادقی، روحانیت به عنوان مشاوری امین و مطمئن برای نسل جوان معرفی کرد و با بیان این که همراهی و تعامل مناسب روحانیت با دانش آموزان می تواند بستری را برای رشد و تقویت مبانی دینی و اعتقادی آنها فراهم کند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا زمینه حضور مبلغان دینی مستعد و جوان در مدارس با شیوه ای مناسب بیشتر فراهم شود.

وی با بیان این که یکی از رسالت های مهم دستگاه تعلیم و تربیت، گسترش مبانی دینی در میان دانش آموزان همراه با آموزش علمی است، خاطرنشان کرد: امروز مبانی دینی و تربیتی باید بیشتر در دستگاه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که اخلاق و تربیت دینی باید همراه با علم آموزی در مدارس ما مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: علم بدون اخلاق در جامعه دینی جایگاه ندارد و نمی تواند انسان به سعادت حقیقی رهنمون سازد.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی