*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ \ ۱۳ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Saturday, January 19, 2019
کد خبر: 446266 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱:۱۲ | سرویس: استان‌ها 63
با حضور معاون آموزش حوزه؛
اجلاسیه اساتید مدارس علمیه استان کرمان برگزار می‎شود
حوزه/ اجلاسیه اساتید حوزه علمیه کرمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستم نژاد معاون آموزش حوزه، پنج شنبه ۳۰ فروردین برگزار می‎شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در کرمان، اجلاسیه اساتید حوزه علمیه کرمان، با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه برگزار میشود.

حجت الاسلام محمد رضا عرب زاده معاون آموزش حوزه علمیه کرمان در این رابطه گفت: اساتید در ساماندهی و ‌ارتقای حوزههای علمیه نقش ویژه و مهمی دارند. هماهنگی و اشتراک نظر اساتید، تجمع دغدغههای متعالی و تجمع ارادهها بر اهداف واحد در ارتقای علمی و آموزشی مدارس علمیه از مسایل مهمی است که باید در نظر گرفته شوند و برای تقویت نقش اساتید و هماهنگیها بایستی برنامهریزی مناسبی انجام شود.

وی در رابطه با برگزاری اجلاسیه اساتید تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم این نقش را فعالتر کنیم و بستر هماهنگی میان اساتید و اساتید با مدیریت استان و مدیریت ستاد قم فراهم شود در معاونت آموزش حوزه استان تصمیم به برگزاری اجلاسیه اساتیدگرفته شد.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که ضرورت برگزاری این اجلاسیه را بیشتر میکند، مسائل موجود در آیین نامه جدید است که نمونه آن واگذاری طراحی سوالات پایههای اول و دوم، چهارم‌و‌پنجم و هفتم و‌هشتم به اساتید مدارس علمیه میباشد که ضرورت میرود هماهنگیهای لازم برای برگزاری هرچه بهتر امتحانات پایان سال در چنین جلاستی صورت گیرد.

معاون آموزش حوزه علمیه کرمان گفت: دیگر موضوع مهم تشکیل گروههای علمی تربیتی در مدارس علمیه میباشد که لازم میرود مسوولین امر به توضیح و تبیین طرح برای اساتید، مدیران و معاونین آموزش مدارس بپردازند.

حجت الاسلام عرب زاده یکی از اهداف معاونت آموزش حوزه کرمان را برگزاری چندباره اجلاسیه اساتید در طول سال خواند و بیان داشت: یکی از اهداف معاونت آموزش حوزه علمیه کرمان ایجاد فضایی برای برگزاری چندباره اجلاسیه اساتید است. ما امیدواریم به گونهای بتوانیم برنامهریزی کنیم تا این اجلاسیه با شکلها و موضوعات کلی و جزئی، تخصصی و عمومی، در شهرها و مناطق مختلف و با اساتید سفیران هدایت و مدارس بلند مدت به صورت جداگانه برگزار کنیم.

معاون آموزش حوزه علمیه کرمان در رابطه با برگزاری اجلاسیه اساتید حوزه کرمان گفت: این اجلاسیه پنج شنبه سیام فروردین از ساعت هشت صبح تا غروب آفتاب برگزار میشود که در آن اساتید، مدیران و معاونین آموزش مدارس استان کرمان حضور دارند. میهمانان این جلسه حجت الاسلام رستم نژاد معاون آموزش حوزه و هیئت همراه، دکتر زمانی مسوول دفتر سیاسی اجتماعی مدیریت حوزه و حجت الاسلام همتیان از اساتید اخلاق حوزه میباشند که در رابطه با مباحث آموزشی، موضوعات روز و نقش تربیتی اساتید بحث و گفتگو می شود. همچنین درپایان حجت الاسلام رستم نژاد و هیئت همراه جلسهای جداگانه با مدیران مدارس خواهند داشت.

انتهای پیام

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی