*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۳ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Monday, February 18, 2019
کد خبر: 451516 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۵:۰۹ | سرویس: بین الملل 126
نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان در گفتگو با «حوزه»:
حوزه‌های قم و لبنان در تولید معارف اسلامی و دفاع از تشیع مشارکت دارند
حوزه/ شیخ علی خطیب نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: منشورات حوزه علمیه قم و تلاش هایی که برای گسترش فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد، شایسته تشکر و قدردانی است.

شیخ علی خطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در گفتگو با سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در لبنان گفت: منشورات حوزه علمیه قم و تلاش هایی که برای گسترش فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد، شایسته تشکر و قدردانی است.

متن گفتگو به شرح زیر است:

حوزه: سطح روابط میان حوزه های علمیه ایران و لبنان را در برهه کنونی چگونه ارزیابی می کنید؟

روابط بین حوزه علمیه های ایران و لبنان جدید و تازه نیست، بلکه به اندازه تاریخ جبل عامل و ایران، قدمت دارد. آثار جبل عامل همچنان در ایران مشهود است و این دو حوزه علمیه در تولید معارف اسلامی، دفاع از تشیع و اسلام با هم مشارکت داشته اند.

 نتیجه این همکاری بزرگ منجر به آزادی لبنان، مقابله با دشمن اسرائیلی و پیروزی داخلی چه در لبنان یا در سطح منطقه ای و بین المللی شد.

حوزه: مهم ترین برنامه های مجلس اعلای شیعیان لبنان در زمینه سیاسی و بین المللی چیست؟

مجلس اعلای شیعیان در عرصه سیاسی به مسائل بزرگ؛ از جمله حفظ روابط شیعیان، دفاع از تشیع و اسلام، حفظ وحدت مسلمانان و تقریب میان شیعه و سنی و مقابله با هر گونه اقدامی که منجر به فتنه میان مسلمانان می شود.

مجلس اعلای شیعیان باید برای وحدت مسلمانان و حمایت از مقاومت تلاش کنند و در برابر کسانی که می خواهند برای اسلام و مسلمین و سرزمین های آنان مشکل ایجاد کنند، بایستد.

حوزه: غرفه حوزه علمیه را در نمایشگاه فرهنگی قم در شهر نبطیه چگونه دیدید؟

غرفه حوزه علمیه بسیار غنی و پر بار است و من این کار را بسیار با ارزش می دانم. باید فرهیختگان لبنانی با دستاورد ها و تلاش های حوزه علمیه در راه اسلام، چه از ناحیه فرهنگی و فکری یا از ناحیه شناخت دینی، آشنا شوند. من از بازدید غرفه حوزه بسیار خوشحالم و از تلاش های فراوانی که برادران علما و طلاب در حوزه علمیه قم دارند، سپاسگزاری می کنم.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی