*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
کد خبر: 451516 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۵:۰۹ | سرویس: بین الملل 126
نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان در گفتگو با «حوزه»:
حوزه‌های قم و لبنان در تولید معارف اسلامی و دفاع از تشیع مشارکت دارند
حوزه/ شیخ علی خطیب نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: منشورات حوزه علمیه قم و تلاش هایی که برای گسترش فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد، شایسته تشکر و قدردانی است.

شیخ علی خطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در گفتگو با سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در لبنان گفت: منشورات حوزه علمیه قم و تلاش هایی که برای گسترش فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد، شایسته تشکر و قدردانی است.

متن گفتگو به شرح زیر است:

حوزه: سطح روابط میان حوزه های علمیه ایران و لبنان را در برهه کنونی چگونه ارزیابی می کنید؟

روابط بین حوزه علمیه های ایران و لبنان جدید و تازه نیست، بلکه به اندازه تاریخ جبل عامل و ایران، قدمت دارد. آثار جبل عامل همچنان در ایران مشهود است و این دو حوزه علمیه در تولید معارف اسلامی، دفاع از تشیع و اسلام با هم مشارکت داشته اند.

 نتیجه این همکاری بزرگ منجر به آزادی لبنان، مقابله با دشمن اسرائیلی و پیروزی داخلی چه در لبنان یا در سطح منطقه ای و بین المللی شد.

حوزه: مهم ترین برنامه های مجلس اعلای شیعیان لبنان در زمینه سیاسی و بین المللی چیست؟

مجلس اعلای شیعیان در عرصه سیاسی به مسائل بزرگ؛ از جمله حفظ روابط شیعیان، دفاع از تشیع و اسلام، حفظ وحدت مسلمانان و تقریب میان شیعه و سنی و مقابله با هر گونه اقدامی که منجر به فتنه میان مسلمانان می شود.

مجلس اعلای شیعیان باید برای وحدت مسلمانان و حمایت از مقاومت تلاش کنند و در برابر کسانی که می خواهند برای اسلام و مسلمین و سرزمین های آنان مشکل ایجاد کنند، بایستد.

حوزه: غرفه حوزه علمیه را در نمایشگاه فرهنگی قم در شهر نبطیه چگونه دیدید؟

غرفه حوزه علمیه بسیار غنی و پر بار است و من این کار را بسیار با ارزش می دانم. باید فرهیختگان لبنانی با دستاورد ها و تلاش های حوزه علمیه در راه اسلام، چه از ناحیه فرهنگی و فکری یا از ناحیه شناخت دینی، آشنا شوند. من از بازدید غرفه حوزه بسیار خوشحالم و از تلاش های فراوانی که برادران علما و طلاب در حوزه علمیه قم دارند، سپاسگزاری می کنم.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی