*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
کد خبر: 451580 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۲۶ | سرویس: استان‌ها 58
رئیس شورای حوزه علمیه استان لرستان:
برخی فقط هنگام نیاز به سراغ خداوند می روند!
رئیس شورای حوزه علمیه استان لرستان گفت: آیات قرآن کریم، ما را به انس با پروردگار تشویق نموده اند چرا که یاد خدا موجب آرامش دل ها است .

 به گزارش خبرگزاری «حوزه» از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی شامگاه یکشنبه در جلسه تفسیر آیه 8 سوره زمر در مسجد بعثت خرم آباد، با اشاره به این که سوره زمر سوره ای مبتنی بر درس خداشناسی و ربوبیت پروردگار است، گفت: زمر سوره توحید است و در آیات متعدد این سوره مسائلی در مورد اثبات ربوبیت پروردگار ذکر شده است .

وی با اشاره به اینکه تنها مونس حقیقی انسان در دنیا پروردگار است، افزود: انسان در دنیا تنها است و در آیه 8 سوره زمر به مساله ای اساسی یعنی توجه ارتباط انسان با خداوند یکتا به زیبایی اشاره شده است .

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر این که انس با خداوند متعال آرامشی را در دل انسان به وجود خواهد آورد، خاطر نشان کرد: آیات قرآن کریم، ما را به انس با پروردگار تشویق نموده اند چرا که یاد خدا موجب آرامش دل ها است .

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با بیان اینکه انسان ها در توجه به خداوند به 2 دسته بی توجه یعنی کافران و مشرکان و کسانی که ارتباط با خدا دارند تقسیم می شوند، اظهار داشت: انسان هایی که به خدا توجه دارند نیز دو دسته اند که بخشی از آنها افراد معتقد بوده که همواره توجه به پروردگار دارند و هر چه می بینند فقط خداوند است. این افراد بندگان مخلص پروردگار هستند که در هر موقعیتی به یاد او هستند و

رئیس شورای حوزه علمیه استان لرستان ادامه داد: دسته دوم نیز کسانی هستند که تنها در هنگام سختی و مشکل به یاد خداوند می افتند. این افراد در جانشان شرکی مرموز و مخفی وجود دارد که این آیه شریفه 5 قسمت دارد و در قسمت اول آمده هر گاه برای انسان مشکلی به وجود آید و دستش از همه جا کوتاه شود خداوند را می خواند .

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی گفت:در قسمت دوم آیه هم آمده است که هرگاه نعمتی به انسان می بخشیم و مشکلش حل می شود فورا دچار شرک شده و خداوند را فراموش می کند که در حقیقت این آیه این پیام را دارد که بعضی انسان ها کم ظرفیت، فراموش کار و غافل هستند و به محض رفع مشکلات دچار فراموشی و غفلت از یاد و توجه خداوند خواهد شد.

وی با بیان اینکه از دیگر پیام های این آیه شریفه این است که انسان فطرتا خداشناس بوده افزود: با وجود این انسان کفران نعمت می کند و زود محبت و لطف پروردگار را فراموش می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه وقتی انسان دچارفراموشی از لطف پروردگار شود برای خداوند شبیه قرار می دهد، خاطر نشان کرد: انسان در این حالت خود و دیگران را عامل حل مشکلاتش می داند و در نتیجه این گمراهی، برای خداوند یکتا شریک قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی گفت: اگر غیر پروردگار را حلاّل مشکلات بدانیم یعنی شرک داشته و در قرآن آمده که خداوند را همواره بخوانید و اگر خدا را نمی خوانید اندک زمانی بهره ای می برید، اما باز به جایی نخواهید رسید. چنین انسان هایی جزء یاران آتش بوده و عاقبت به شر خواهند شد.

رئیس شورای حوزه علمیه استان لرستان در پایان اعتماد به نفس، رشد سجایای اخلاقی و احساس مسئولیت اجتماعی را نتیجه انس با خداوند دانست.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی