*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۲ صفر ۱۴۴۰ \ Sunday, October 21, 2018
کد خبر: 452318 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۲:۴۶ | سرویس: بین الملل 126

خواهر امام موسی صدر: حجاب نگهبان دختر مسلمان است
حوزه/ سیده رباب صدر گفت: دوره پس از تکلیف دختران به این معنا است که دختران بزرگ شده اند و از این پس در برابر کارهای خود مسئول هستند و یکی از واجبات آنها حجاب است که نگهبان و حافظ دختر و زن مسلمان است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سرکار خانم رباب صدر خواهر امام موسی صدر و رئیس مؤسسات امام صدر در مراسم جشن تکلیف دبستانی دخترانه در منطقه عباسیه لبنان، گفت: انسان برای رسیدن به سعادت و خوشبختی تلاش کرد تا اینکه آب و دارو و غذا را کشف کرد و همچنان نیز روند اکتشافات و پیشرفت های انسان ادامه دارد و خدای متعال نیز به عنوان آفریننده جهان در قرآن کریم تاکید کرده که تمام مخلوقات در اختیار انسان هستند تا در زندگی خود از آنها بهره مند شود و به هدف آفرینش خود که خداوند برای او در نظر گرفته برسد، اما انسان به جای قدم برداشتن در راه سعادت و هدف اصلی خود در راه ساخت تسلیحات و جنگ و کشتار با هم مسابقه گذاشتند.

وی با اشاره به آغاز سن تکلیف دختران گفت: این دوره از عمر دختران به این معنا است که دختران بزرگ شده اند و از این پس، در برابر کارهای خود مسئول هستند و یکی از واجبات آنها حجاب است که نگهبان و حافظ دختر و زن مسلمان است و از سوی دیگر سلوک راه حقیقت و ایمان نیازمند علم و معرفت است که اگر دختر مسلمان به آن نرسد، گرفتار ورطه باطل می شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
رضا:

معرفی کتاب : تباهی زنان زیبا: در حدیث قدسی آمده است که خداوند در قیامت چون از زنان می پرسد که چرا خود را تباه کردید می گویند : چون زیبا بودیم! آنگاه خداوند می فرماید : آیا از مریم هم زیباتر بودید؟ بنده حضرت مریم (ع) را هم دیدار کرده ام ولی مریم کجا و فاطمه کجا. بخدا سوگند اگر اجازه می داشتم از جمال فاطمه تمثالی می کشیدم که کل جهانیان در مقابلش دیوانه می شدند و سر به کوه می نهادند. ------------------------------------------ علت و راز مقام فاطمه: آیا می دانید راز ناز چیست؟ در این باب زیاد نوشته ام و باز هم می گویم که کفر، همان ناز بشر به خداست و لاغیر. و زن دارای کفر دوگانه و مضاعف است و اینست که بقول رسول خدا اکثر زنان اهل دوزخند و اکثر اهل دوزخ زنانند. زیرا زن هم به خدا ناز می کند آنگاه که خود را در آئینه می نگرد که نازی بس شدیدتر از ناز مردان به خداست. و هم به شوهرش! آنهم چه شوهری و چه پدری که ناز دو عالم را می کشند. فاطمه محبوب ترین و معبودترین و معشوقترین زن کل تاریخ جهان است. و بطور طبیعی می بایستی کافرترین و شقی ترین و متکبرترین و خودپرست ترین زن تاریخ می شد ولی درست به عکس شد. و اینست مقام فاطمه! استاد علی اکبر خانجانی کتاب مبانی هستی شناسی عرفانی ص ۷۸

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اوقات شرعی