*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۵ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Monday, January 21, 2019
کد خبر: 452318 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۲:۴۶ | سرویس: بین الملل 126

خواهر امام موسی صدر: حجاب نگهبان دختر مسلمان است
حوزه/ سیده رباب صدر گفت: دوره پس از تکلیف دختران به این معنا است که دختران بزرگ شده اند و از این پس در برابر کارهای خود مسئول هستند و یکی از واجبات آنها حجاب است که نگهبان و حافظ دختر و زن مسلمان است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سرکار خانم رباب صدر خواهر امام موسی صدر و رئیس مؤسسات امام صدر در مراسم جشن تکلیف دبستانی دخترانه در منطقه عباسیه لبنان، گفت: انسان برای رسیدن به سعادت و خوشبختی تلاش کرد تا اینکه آب و دارو و غذا را کشف کرد و همچنان نیز روند اکتشافات و پیشرفت های انسان ادامه دارد و خدای متعال نیز به عنوان آفریننده جهان در قرآن کریم تاکید کرده که تمام مخلوقات در اختیار انسان هستند تا در زندگی خود از آنها بهره مند شود و به هدف آفرینش خود که خداوند برای او در نظر گرفته برسد، اما انسان به جای قدم برداشتن در راه سعادت و هدف اصلی خود در راه ساخت تسلیحات و جنگ و کشتار با هم مسابقه گذاشتند.

وی با اشاره به آغاز سن تکلیف دختران گفت: این دوره از عمر دختران به این معنا است که دختران بزرگ شده اند و از این پس، در برابر کارهای خود مسئول هستند و یکی از واجبات آنها حجاب است که نگهبان و حافظ دختر و زن مسلمان است و از سوی دیگر سلوک راه حقیقت و ایمان نیازمند علم و معرفت است که اگر دختر مسلمان به آن نرسد، گرفتار ورطه باطل می شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
رضا:

معرفی کتاب : تباهی زنان زیبا: در حدیث قدسی آمده است که خداوند در قیامت چون از زنان می پرسد که چرا خود را تباه کردید می گویند : چون زیبا بودیم! آنگاه خداوند می فرماید : آیا از مریم هم زیباتر بودید؟ بنده حضرت مریم (ع) را هم دیدار کرده ام ولی مریم کجا و فاطمه کجا. بخدا سوگند اگر اجازه می داشتم از جمال فاطمه تمثالی می کشیدم که کل جهانیان در مقابلش دیوانه می شدند و سر به کوه می نهادند. ------------------------------------------ علت و راز مقام فاطمه: آیا می دانید راز ناز چیست؟ در این باب زیاد نوشته ام و باز هم می گویم که کفر، همان ناز بشر به خداست و لاغیر. و زن دارای کفر دوگانه و مضاعف است و اینست که بقول رسول خدا اکثر زنان اهل دوزخند و اکثر اهل دوزخ زنانند. زیرا زن هم به خدا ناز می کند آنگاه که خود را در آئینه می نگرد که نازی بس شدیدتر از ناز مردان به خداست. و هم به شوهرش! آنهم چه شوهری و چه پدری که ناز دو عالم را می کشند. فاطمه محبوب ترین و معبودترین و معشوقترین زن کل تاریخ جهان است. و بطور طبیعی می بایستی کافرترین و شقی ترین و متکبرترین و خودپرست ترین زن تاریخ می شد ولی درست به عکس شد. و اینست مقام فاطمه! استاد علی اکبر خانجانی کتاب مبانی هستی شناسی عرفانی ص ۷۸

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اوقات شرعی