*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
کد خبر: 452592 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۳:۳۵ | سرویس: استان‌ها 40
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند:
برای نجات از مشکلات به فرهنگ علوی برگردیم
حوزه/ امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه جایگاه خود را در جامعه پیدا کنیم، گفت: باید فرهنگ علوی را زنده کنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از بیرجند، حجت الاسلام محمد مختاری در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد امام حسین(ع) بیرجند اظهار داشت: دهه آخر رمضان نسبت به اوایل ماه رمضان فضیلت بیشتری دارد و شب قدر که احتمال زیاد شب بیست یکم و یا بیست و سوم است از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ بشر و انسانها از دو دسته تشکیل می شوند، افزود: از زمان حضرت آدم تا کنون آن دو دسته ادامه دارد. باید جایگاه خود را بشناسیم که در کدام دسته سلسله قرار داریم و اختلافات آنسانها باعث ايجاد این دو دستگی می شود.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه سلسله اول را انسانهايی تشکیل می دهند که عاشقانه، عادلانه و عزت مندانه به خلق خدمت کرده و آزادمندانه زیسته اند، افزود: آزار و اذیت این دسته از انسانها در طول تاریخ به کسی نرسیده و ماندگار و جاودانه شده اند.

وی با بیان اینکه عاقلانه زندگی کردن هزینه دارد، اظهار داشت: هزینه رنج و اذیتی است که در طول تاریخ همواره بر این دسته از انسانها شده و انسانهای جاهل بر دسته اول ظلم و جور کرده اند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: امام علی(ع) در رأس این انسانهایی است که عادلانه و عزت مندانه زیسته اند و زندگی پاکی داشته و به قله کمال رسیده اند.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه حضرت علی(ع) عدالت محور بود و در محراب هم به شهادت رسید، افزود: امام خمینی هم تربیت یافته مکتب امام علی(ع)بود. باید رمز و راز زندگی کردن را درست بفهمیم و خود را با آن دسته از انسانهایی که به کمال دست یافتند تطبیق دهیم.

وی بیان داشت: دسته دوم انسانهایی هستند که در مقابل ائمه اطهار(ع) ایستاده و با ظلم زندگی کرده و آنها انسانهای غافل بودند که هم و غم آنها خوردن، خوابیدن و ظلم کردن بود.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند افزود: آمریکا، آل سعود و اسرائیل جزو گروه دومی هستند که ظلم و ستم زیادی کرده و می کنند و ملتها را به خاک و خون کشیدند تا در منطقه سلطه ناحقی پیدا کنند و ما باید جایگاه خود نسبت به این دو سلسله را مشخص کنیم و درعمل، مسیر خود را معین کنیم.

وی با بیان اینکه چه چیز سبب می شود این دو دسته ايجاد شود، اظهار داشت: اگر خانواده، جامعه و محیط آموزشی همت داشته و تربیت صحیح باشد برخی رفتارها و افسار گسیختگی ها ایجاد نمي شود.

حجت الاسلام مختاری افزود: اگر تعلیم و تربیت به درستی انجام نشود و مسئولان غفلت کنند مشکلات ایجاد می شود و برخی روزه خواری، رقص، بی بند و باری را فرهنگ می دانند، در صورتی که اینها بی فرهنگی است.

امام جمعه موقت بیرجند در پایان تاکید کرد: برای نجات از مشکلات باید به فرهنگ علوی برگرديم.

انتهای پیام /

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی