*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۲ صفر ۱۴۴۰ \ Sunday, October 21, 2018
کد خبر: 452705 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۹:۱۰ | سرویس: بین الملل 126

دبیرکل جنبش امت: امام خمینی پدر مستضعفان جهان بود
حوزه/ در ایام سالگرد جنگ بدر و ارتحال امام خمینی و در آستانه روز جهانی قدس، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با همکاری جنبش امت لبنان کنفرانسی با عنوان "بدریون در مسیر امام خمینی و راه قدس" برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در ایام سالگرد جنگ بدر و ارتحال امام خمینی و در آستانه روز جهانی قدس، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با همکاری جنبش امت لبنان کنفرانسی با عنوان "بدریون در مسیر امام خمینی و راه قدس" برگزار کرد.

در این مراسم شیخ محمد شقیر استاد فلسفه دانشگاه لبنان و شیخ محمد زعبی رئیس دفتر تبلیغی جنبش توحید اسلامی لبنان سخنرانی کردند.

  امام خمینی پدر مستضعفین جهان بود

شیخ عبد الله جبری دبیرکل جنبش امت به حاضرین خوشامد گفت و اشاره کرد: بدریون پیروزی بزرگی را برای مستضعفین محقق ساختند و امام خمینی نیز همین راه را رفت و همچون پدر برای مستضعفین جهان بود.

وی تصریح کرد: امام (ره) از آغاز انقلاب به فلسطین و قدس توجه داشت و چالش های جهان، موضع ایشان را تغییر نداد و مسئله فلسطین به عنوان یک مسئله اعتقادی در انقلاب ایران باقی ماند.

شیخ محمد شقیر گفت: هدف از جنگ بدر ساختن عزّت ملّی، بازگرداندن اعتماد به نفس و تکوین اراده ملّی است.

وی افزود: باز پس گیری حق از یک راه استراتژیک و بسیار سخت امکان پذیر است که امروز آن را مقاومت می نامیم و خواسته امام خمینی همین راه است و اقدامات مقاومت در فلسطین به طور ویژه و محورمقاومت به صورت عمومی در راستای همین خواسته است.

شیخ محمد زعبی با بیان اینکه نقطه ارتباط جنگ بدر و فلسطین در واقع مسئله درگیری حق و باطل است، اشاره کرد: رهبر باید با شجاعت به همراه ارتش اش وارد جنگ شود و آنان را تشویق کند و این چیزی است که رهبران مقاومت لبنان و فلسطین در پیش داشته و دارند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی