*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
کد خبر: 453113 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۱۹ | سرویس: استان‌ها 49
در همایش عفاف و حجاب قزوین مطرح شد؛
عفت زدایی از چهره زن و مرد ایرانی در فضای مجازی
حوزه/ کارشناس مسائل خانواده گفت: در سال‌های اخیر دشمن با تهاجم فرهنگی از طریق شبکه‌های مجازی، تنها حیا و پوشش را از بانوان نگرفته است، بلکه متاسفانه عفت زنان و مردان ما را مخدوش کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، خانم مریم ربیعی صبح امروز در همایش عفاف و حجاب که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، گفت: حجاب یک فریضه برای زن مسلمان است.  شهید مطهری معتقد بود که حجاب برای زن مسلمان، لباسی برای حضور او در جامعه است.

این کارشناس مسائل خانواده افزود: حجاب تنها یک تکلیف فردی نیست، بلکه حیات یک نظام وابسته به پایبندی ملت آن بر حیا، عفت و پوشش در جامعه است.

وی اظهار کرد: در سال‌های اخیر دشمن با تهاجم فرهنگی از طریق شبکه‌های مجازی، تنها حیا و پوشش را از بانوان نگرفته، بلکه متاسفانه عفت زنان و مردان ما را مخدوش کرده است.

ربیعی با تاکید بر این که پوشش در یک کفه ترازو و آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد در کفه دیگر قرار گرفته و هرچه پوشش نامناسب‌تر باشد، آسیب‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد، ادامه داد: رعایت عفاف و حجاب توسط بانوان در قدم نخست احترام به جایگاه خانواده است. جامعه ای که عفاف و حجاب در آن رعایت می‌شود، جامعه ای است که در آن توانمندی‌ها در راستای توسعه استفاده خواهد شد.

کارشناس مسائل خانواده با بیان این که عفاف و حجاب واژه های جدایی ناپذیرند، گفت: عفاف از ابعاد وسیع تری برخوردار بوده و حجاب یکی از مصادیق آن است. عفاف نشان از حالت درونی دارد که انسان را از گناه باز می دارد.

وی تصریح کرد: عفت پدیدار آمدن حالتی برای نفس است که به وسیله ی آن از فزون خواهی شهوت جلوگیری شود، پایه ی عفاف خویشتن داری است و اختصاص به جنسیت خاصی ندارد.

ربیعی عنوان کرد: برای ریشه کن کردن بدحجابی و درونی سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه باید حجاب و عفاف به صورت غیرمستقیم در جامعه فرهنگ سازی شود و همه دستگاه های فرهنگی از طریق برنامه های مختلفی در این امر مهم ایفای نقش کنند.

وی اظهار کرد: امروز حریم خانواده، زن، حجاب و عفاف مورد هجمه شدید دشمنان اسلام و نظام قرار گرفته، لذا همه ما به ویژه زنان با ایمان و مقید جامعه اسلامی باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

کارشناس مسائل خانواده در پایان گفت: نسل امروز جامعه باید نسبت به ارزش حجاب و عفاف آگاه بوده و با حفظ این مهم در امنیت فردی و اجتماعی مؤثر باشند. 

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی