*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
کد خبر: 453210 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۲۰:۴۵ | سرویس: استان‌ها 55
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار:
رشد اقتصاد كشور معطل برجام نشود
​حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: بدون ترديد خروج آمريكا از برجام براى ملت ما يك نعمت و دستاورد بود. سال‌هاست كه اقتصاد كشور را معطل برجام و ماندن و خارج شدن آمريكا از برجام كرده‌ايم.

حجت الاسلام حکمت حکیمی فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، اظهار داشت: با خروج آمريكا از برجام، جمهورى اسلامى ايران به شرطى برجام را با اروپا ادامه خواهد داد كه تضمين‌هاى قطعى و محكم را از اروپا اخذ نمائيم.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار فرهنگيان تاكيدى بر اين موضوع است كه فرمودند: «بنده در جلسات خصوصى و عمومى به مسؤولان درباره پرهيز از اعتماد به آمريكا مكرر تذكر دادم. به مسئولين گفتم قبل از قرارداد، از طرف مقابل تضمين‌هاى واقعى بگيريد و به حرف آن‌ها اعتماد نكنيد. من به اين سه كشور اروپايى هم اعتماد ندارم و مى‌گويم به اين‌ها هم اعتماد نكنيد. اگر مى‌خواهيد قراردادى ببنديد، تضمين واقعى و عملى بگيريد و الا فردا اين‌ها هم همان كار امروز آمريكا را به شيوه ديگرى خواهند كرد.»

این استاد حوزوی ادامه داد: هرگونه مذاكره با اروپا، تنها مربوط به برجام و چگونگى اجراى تعهدات اروپا در برابر ايران همراه با اخذ تضمين‌هاى محكم خواهد بود.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: اروپائيان بايد بدانند كه برجام هيچ‌گونه مكمل و متممّى ندارد و جمهورى اسلامى ايران درباره نفوذ منطقه‌اى و ابزارهاى دفاعى و موشكى خود به‌هيچ‌وجه با بيگانگان وارد مذاكره نخواهد شد.

وی ادامه داد: بدون ترديد خروج آمريكا از برجام براى ملت ما يك نعمت و دستاورد بود. سال‌هاست كه اقتصاد كشور را معطل برجام و ماندن و خارج شدن آمريكا از برجام كرده‌ايم.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار تاکید کرد: خروج آمريكا يقيناً در ميان‌مدت و بلندمدت سايه آرامش و ثبات را بر فضاى اقتصادى كشور گسترده خواهد كرد و اگر قرار است بنيان‌هاى اقتصادى‌مان را محكم نمائيم، بدون چشم‌ به خارجى‌ها، بايد آستين‌هاى همت را بالا زده و كمربندها را براى پيشرفت و تعالى ايران عزيز محكم نمائيم.

وی افزود: اصلى‌ترين هدف آمريكا براى خروج از برجام، ايجاد شكاف ميان مردم و ميان مسؤولان است، لذا بايد يكپارچگى ملى را حفظ نمائيم. بزرگ‌ترين تهديد براى ملت ايران، دوقطبى شدن و مخالف و موافق شدن در برابر عربده‌كشى‌ها و يا نيرنگ و فريب دشمن است.

حجت الاسلام حکیمی فر ادامه داد: فشار اقتصادى دشمن با هدف ايجاد شكاف اجتماعى صورت مى‌پذيرد. تهديد نظامى تا زمانى كه به انشقاق اجتماعى منجر نشود، نمى‌تواند بستر ظهور و بروز پيدا كند.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: بزرگ‌ترين سرمايه يك كشور، ملت منسجم آن است. ارتش‌ها ممكن است به زانو در آيند اما يك ملت را نمى‌توان به زانو در آورد.

این استاد حوزوی بیان داشت: فشار اقتصادى و تحريم ممكن است براى دشمن ارزش اقتصادى داشته باشد اما يقيناً ارزش استراتژيك نخواهد داشت. ارزش استراتژيك زمانى پيدا مى‌كند كه به شكاف اجتماعى منجر شود و باید گفت که امروز پيكان همه نقدها و انتقادها بايد متوجه دشمن تابلودار خارجى شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی