*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ \ ۱۴ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 23, 2018
کد خبر: 453453 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۴:۴۴ | سرویس: بین الملل 125

رویترز: ائتلاف صدر و عامری موجب تقویت شیعه می شود
حوزه/ رویترز گفت: ائتلاف دو جریان صدر و عامری در شهر مقدس نجف باعث افزایش و تقویت نفوذ شیعه در دولت جدید عراق می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» روز گذشته خبر ائتلاف مقتدی صدر و هادی عامری برای تشکیل دولت جدید عراق در رسانه ها منتشر شد.

این ائتلاف پس از آن اتفاق افتاد که دو حزب سائرون و فتح به ریاست مقتدی صدر و عامری در انتخابات پارلمان عراق بیشترین آرا را کسب کردند.

اما پس از انتشار خبر این ائتلاف، پایگاه رویترز در این رابطه نوشت: پس از تصمیم مقتدی صدر رهبر جریان صدر و هادی عامری رئیس ائتلاف فتح برای ائتلاف، احتمال بروز تنش در عراق بر اثر شایعه تقلب در انتخابات پارلمان از بین رفت و اکنون با تمام شدن انتخابات و پیروزی جریان صدر، مردم در انتظار تشکیل حکومت و ایجاد اشتغال و بهبود وضع زندگی هستند.

این ائتلاف بین دو گروهی اتفاق افتاده که رقیب هم بودند و اکنون با ائتلاف آنها خطر درگیری های سیاسی در میان صفوف اکثریت شیعه عراق پس از اتمام جنگ با داعش از بین می رود.

رویترز در ادامه گفت: ائتلاف دو جریان صدر و عامری در شهر مقدس نجف باعث افزایش و تقویت نفوذ شیعه در دولت جدید عراق می شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی