*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
کد خبر: 453696 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۰۰:۰۸ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
حجت الاسلام حاج ابراهیمی:
حجت الاسلام و المسلمین احمدی معلمی به تمام معنا بود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی معلمی به تمام معنا بود و صادقانه در مسیر علم فعالیت و تلاش می نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزای «حوزه» حجت الاسلام و المسلمین حاج ابراهیمی در مراسم بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین احمدی که دوشنبه شب از سوی مرکز حوزوی در مسجد اعظم برگزار شد، گفت: مرگ عصاره زندگی انسان ها است و همانگونه که انسان زندگی کند خواهد مرد.

وی افزود: معارفی را  که از سوی انبیا به ما رسیده است اگر بپذیریم و ایمان و معرفت پیدا کنیم و این ایمان در عمل ما  تجلی پیدا کند آنگاه زندگی انسان حیاتی طیبه است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حیات طیبه  را امام سجاد(ع) در دعای ابوحمزه اینگونه بیان می کند و از خداوند می خواهد، حیاتی طیبه که در آن شادمانی دائم و پایدار، کرامتی فراگیر و عیش تمام  است به او عنایت فرماید.

وی گفت: عیش تمام به بیان امام رضا(ع) آن نیست که قدرت و ثروت و یا ایمان و تقوا داشته باشی، بلکه این است که در زندگی مادی و معنوی و وسعت وجود تو، دیگران بهره مند وبارور شوند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج ابراهیمی  مطرح کرد: در زندگی مرحوم احمدی این عیش تمام  بسیار برجسته بود و افراد بسیاری از زندگی ایشان بهره مند می شدند.

وی عنوان کرد: این دانشمند و عالم بزرگ معلمی به تمام معنا بود و صادقانه در مسیر علم فعالیت و تلاش می نمود.

این استاد حوزه افزود: از دغدغه های برگ این عالم این بود که آنچه را می داند و علم خود را به دانشجو و طلبه تفهمی کند و د راین مسیر بسیار متواضه بود و می گفت من از پرسش و و سوال های دانشجویان نکاتی را می آموزم.

وی گفت:  تألیف، ترجمه و تأسیس مراکز فرهنگی و انتشار بیش از هزارو 450 عنوان کتاب در زمینه علوم انسانی در سازمان سمت از برخی خدمات حجت الاسلام و المسلمین احمدی بود.

کلید ‫واژه‌های مطلب:

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی