*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
کد خبر: 454679 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۶:۵۵ | سرویس: استان‌ها 55
مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:
۹ هزار متولی بر نحوه هزینه ها و درآمدهای موقوفات نظارت می کنند
حوزه/ مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در حال حاضر در کشور بیش از ۹ هزار متولی موقوفات بر نحوه هزینه ها و درآمدهای وقف ها نظارت می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، نشست هم اندیشی مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اصحاب رسانه استان کردستان پیش از ظهر امروز برگزار شد.

در ادامه این نشست، حسین سلیمانی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اظهار داشت: در حال حاضر در کشور بیش از 9 هزار متولی موقوفات بر نحوه هزینه ها و درآمدهای وقف ها نظارت می کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تاکید با تاکید بر اینکه برخی از موقوفات در کشور به صورت خانوادگی و نسل وبه نسل مدیریت می شود، بیان کرد: در حال حاضر تمام موقافات کشور زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیستند و خوشبختانه در دهه اخیر در بحت موقوفات و رقبه ها شفافیت خاصی به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه اوقاف هیچ دخل و تصرفی بر درآمدهای موقوفات ندارد، گفت: باید درآمدهای حاصل از موقوفات با شرایط و نیت واقفین هم خوانی داشته باشد.

سلیمانی با اشاره به اینکه ظرفیت رسانه ها در بحث موقوفات بسیار تاثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: موسسات خیریه در بحث شفافیت مالی نسبت به ما از عملکرد و شفافیت خوبی برخوردارند، ولی بازهم در برخی موارد شاهد هزینه های غیرضروری هستم که این رویه باید اصلاح شود.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی